ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2010 - Fórum téma

december 20

DHTMLSuite

aeternum · 2010. Dec. 20. (H), 02.45
Bár nem tudom, hogy a tárgyban megnevezett eszköz valóban CMS-nek számít-e, de ha valakinek van tapasztalata benne és van ideje, energiája egy newbie-ra, akkor szívesen venném, ha segítene! :)

Köszönöm!
:)

aet
 

december 20

PHP SSH2 biztonsági kérdés

daniel18 · 2010. Dec. 19. (V), 22.27
Sziasztok!

Jó ideje foglalkozom webprogramozással, de tanácstalan vagyok egy PHP extension használatában ami a PHP-SSH2. Őszintén szólva nem örülök használatának, de sajnos jobb megoldást még nem találtam arra, hogy weben keresztül küldjek távoli szervergépre parancsot és az eredményt weben kitudjam íratni.

Próbálkoztam SSL-SOCKET programozással Perl-ben, de az sem bizonyult valami jónak mivel telneten crash-elni tudtam az egészet habár a szkript tökéletese működne ha ez a baki nem lenne. Megoldást ugyan nem találtam rá, de úgy érzem ez nem a tökéletes megoldás arra amit akarok.

Ha nem bánjátok lenne egy-két fontos kérdésem a PHP-SSH2 kapcsán.

- Mekkora biztonsági kockázat használata nagy látogatottságú rendszer esetén? Úgy hogy némely felhasználó használhatja is a PHP SSH2 Extension-t (természetesen az ő nevében root jogok nélkül és csak lekérdezésre, egyéni parancsot nem küldhet!).
- Előfordulhat, hogy a felhasználók egy időben többszörösen küldenek ki PHP SSH2-es utasítást. Ez nagyon megviseli a két szervert (local/remote) illetve nem lassul a le túlzottan a cucc? Az utasítás főként: felhaszn. létrehozás / törlés , szolg. letilt / felold, stb ...

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdvözlettel,
Daniel
 

Weboldal kritika: www.nyiregyhaza.eu hírportál

novara · 2010. Dec. 19. (V), 22.11
Üdv Mindenkinek!

Szeretnék kérni egy kritikát a www.nyiregyhaza.eu hírportálról.

Kérlek ne fukarkodjatok a kritikával.
Előre is hálás köszönet.
 

javascript többnyelvű oldal keresőoptimalizálása

Dzsijszi · 2010. Dec. 19. (V), 09.51
Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy csináltam egy oldalt, ami három nyelven érhető el (magyar, angol és német). Alapértelmezettként a magyar oldal jön be a magyar tartalommal. Ha rákattint a felhasználó egy másik nyelvre, akkor a js átírja a mezők tartalmát az adott nyelvre.

A kérdésem ezzel kapcsolatban az volna, hogy így a keresők csak az alapértelmezett nyelvet fogják indexelni a többi importáltat pedig akkor nem fogják ismerni? Vagy meglehet valahogy azt oldani, hogy azt is lássák?

Előre is köszönöm a segítséget!
 

login rendszer kicsit másképp

Dzsijszi · 2010. Dec. 19. (V), 09.43
Sziasztok!

Készítek egy weboldalt, ahol azt szeretném, hogy a regisztrált felhasználó kapjon egy domain utáni nevet, ami a felhasználóneve lenne. Tehát regisztrációkor megadja, hogy az ő felhasználó neve 'teszt' és miután regisztrált a program létrehozza neki a www.oldalam.com/user/teszt.php oldalt az alapbeállításokkal. Ezért arra gondoltam, hogy mi lenne, ha az adatait a felhasználóknak nem adatbázisban, hanem a saját oldalán tárolnám?.

A kérdéseim ezzel a kapcsolatban pedig a következők lennének:

Az ötlet nem abszolút hülyeség-e?

A dolog megvalósítható-e JavaScript-el vagy a php elengedhetetlen hozzá?

Végezetül pedig jó-e ha a php oldalán tárolom az adatokat vagy jobb volna, ha megcsinálnám az url-t és adatbázisból tölteném be az adatait?

A segítséget előre is köszönöm és elnézést a sok kérdésért!
 

december 19

a href tiltása mouse.event-tel

aeternum · 2010. Dec. 18. (Szo), 23.28
Sziasztok.

Lehetséges-e az és hogyan, hogy ha egy linkre rákattintott valaki, akkor az már akkor se legyen kattinthatő, ha újratölti az oldalt az aktuális munkamenetben.

Ha kilép, akkor minden kezdődhet előről.

<a onclick="do(esemeny_formhoz(this)" id="elso">1. link</a>
<a onclick="do(esemeny_formhoz(this)" id="maso">2. link</a>
<a onclick="do(esemeny_formhoz(this)" id="harm">3. link</a>
Azt szeretném, ha rákattint bármelyikre, akkor az már ne működjön ismét.

Nyomógombok esetében a
document.getElementById(nyomogomb).disabled=true
működik.
Múködik ez link esetében is?

A porblémám az, hogy miután kiválasztja a linket, kitölti a hozzá tartozó úrlaot, majd pedig elküldi a kitöltött úrlapot, akkor hogyan lehetne a SUBMIT eseményhez kötni a link letiltását. Azét, és semelyik másét.

Én arra gondoltam, hogy a mouse.event elkapása segíthet. DE!
Kattint a hivatkozáson, kattint az input elemeken és kattint a submit gombon. Honnan fogom tudni, hogy mi volt az utolsó hivatkozás kattintás?

Köszi!
:)

aet
 

Keresőbarát url, htaccess, php

bigblade04 · 2010. Dec. 18. (Szo), 23.12
Halihó!

Keresőbarát url kialakítás a cél és nem akar a php része összejönni. Tehát van a htaccess-em

<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine on

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule ^(.*)$ index.php?q=$1 [QSA]
</IfModule>
Tehát ha nincs olyan fáj vagy könyvtár irányítja az index.php-ra. Nah most egy csomó leírást fórumot elolvastam de nem tiszta, hogy mit kellene csináljak. Nekem nem dinamikus az oldalom min pl:
www.oldalam.hu/hirek.php?cim=ezazamaz
hanem csak siman oldalam/hirek.php stb. Azt szeretném, hogy amikor hivatkozok a php fájban
<a href="gyerekjatek">gyerekjatek</a>
akkor a gyerekjatek.php meghívódjon de a kiterjesztés php nélkül tehát a böngésző így jeleníti meg.
http://oldalam.hu/gyerekjatek. Nah most a get-ben megkapja az oldalt a htaccess-ből de akkor most az adott oldalamban milyen php-t kell írjak mert nem tisza és nem megy amiket próbáltam. $_SERVER['REQUEST_URI'] ez megkapja és
$_GET['q'] ez is megkapja de hogy kell velük mi merre elvesztettem a fonalat teljesen. Segítséget és választ előre is nagyon köszönöm!!!!
 

phpdoc 5.3-ra

janoszen · 2010. Dec. 18. (Szo), 16.32
Sziasztok!

Ismer valaki olyan phpdoc eszközt, ami 5.3-as PHP-t (+namespaceket) támogat?

János
 

E-mail tárgy karakterkódolása

simisoma · 2010. Dec. 18. (Szo), 10.48
Sziasztok,

mail függvény segítségével küldök ki levelet, de a tárgy Gmailban, Outlook Expressben jól jelenik meg de Freemailnél a Regisztráció a tárgyban így alakul: RegisztrĂĄciĂł aktivĂĄlĂĄsa.

Mi lehet a gond?

Köszi: SimiSoma
 

Egy webáruház építő jellegű kritikája

sheep · 2010. Dec. 18. (Szo), 10.39
Sziasztok!

Megnyitottuk webáruházunkat www.csiniruha.hu - ról szeretnék véleményeket építő jellegű kritikákat kapni. Minden észrevételt szívesen fogadom, mivel én is így tudok javítani az oldalon, hogy mindenki számára egyszerű és átlátható legyen.
Előre is köszönöm a válaszokat!