ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2010 - Fórum téma

december 9

Yii és CodeIgniter

felyx · 2010. Dec. 9. (Cs), 15.37
Biztos nem az első eset, hogy ez a kérdés felmerül, de már lassan 2 éve CodeIgnitert használok, viszont egyre inkább tekintgetek Yii felé. Nem tudom van e közöttetek valaki aki hasznbált CI-t majd váltott Yii-re vagy épp fordítva vagy csak sizmplán ismeri mindkettőt. Egy kis roundup jól jönne mennyiben tér el a kettő egymástól, miért jobb rosszabb egyik a másiknál. Ha valaki tudna írni pár mondatot erről megköszönném.
 

december 8

Monitor RGB Hexa megfelelője

Kérésre törölve 18. · 2010. Dec. 8. (Sze), 19.35
Sziasztok!

Elbizonytalanodtam. Kérlek erősítsetek meg, vagy cáfoljatok.

Ezen az oldalon olvasom http://dev.opera.com/articles/view/8-a-szinek-elmelete/ hogy az RGB színeknek mi a HEXA megfelelőjük. Eddig logikus volt nekem, hogy

R = FF0000
G = 00FF00
B = 0000FF

Itt viszont azt írják, hogy B = 0033CC

Hát a kék az tiszta kék, nem?
 

WP index oldala nem frissül!

Termes · 2010. Dec. 8. (Sze), 16.10
Sziasztok!

Ez a probléma nyúz engem már hónapok óta:

A wp főoldala nem akar frissülni és semmilyen (általam ismert) módon nem tudom ezt megváltoztatni. Hiába új sablon, a főoldal nem változik....stb.

Egy wp-super-cache plugin telepítése után kezdődött.

Tudom...elbaltáztam, de szeretnék valami támpontot, hogy elindulhassak.

Köszönettel:
T.
 

december 8

Oszály változók hivatkozása belső metódusokból

sirkalmi · 2010. Dec. 7. (K), 22.40
Sziasztok!

Hogyan lehet egy belső metódusból meghivatkozni egy osztály változót JavaScript-ben?

Pl:

TestClass = function() {
  this.ize = 'bigyo';

  this.valami = new Array();

  this.metodus = function() {
    dojo.forEach(this.valami, function(item) {
      //itt pl hogyan tudok hivatkozni az ize nevű osztály változóra?
    })
  }
}
Köszi a válaszokat!

sirkalmi
 

háttérkép lentebbről indítása

mentelek · 2010. Dec. 7. (K), 15.03
Kedves Bárki!

Egy weblap "page" részében a backgroundot három képből építeném fel:
1, kezdő (left, top elhelyezésű) felül lekerekített sarkú kép (átlátszó a kép felső két sarkánál a szín)
2, utána egy négyszög alakú repeat-y irányban addig amíg kell
3, zárásul egy (left, bottom elhelyezésű) alsó sarkainál lekerekített kép
Ezzel egy kellemes kerekített sarkú szöveghátteret kapok.
Csakhogy a sokszorosított 2. kép mivel nem kerekített sarkú, ezért a kezdő kép alatt kilátszik és megszünteti a lekerekített sarok jelleget.
Próbálkoztam már mindennel, de nem bírtam elérni, hogy a 2. kép sokszorosítását az első után kezdje el, vagy legalább lentebbről, hogy azt a néhány pixelnyi saroklekerekítésnél ne jelenjen meg hátulról.
Mivel lehet ezt megoldani?
mert amiket én próbáltam eddig nem jött össze.

Köszönöm a segítséget.
CSS-sel készítem a stílust
#page {
width: 800px;
margin: 0px auto;
background: url(images/img03.png) repeat-y left top;}
#page-bgtop {
background: url(images/bogyo_2.png) no-repeat left top;}
#page-bgbtm {
padding: 20px 30px;
background: url(images/img04.png) no-repeat left bottom;}
 

dojox.layout.ContentPane - executeScripts

sirkalmi · 2010. Dec. 7. (K), 12.03
Szervusztok!

Most döbbentem rá, hogy a dijit.layout.ContentPane-be betöltött script tag-ek kizárólag a firefox böngészőben futnak le. Utánajártam a dolognak és kiderítettem, hogy ebban az esetben, ha script-tag-ek vannak a tartalomban akkor a dojox.layout.ContentPane-t kell alkalmazni executeScript="true" pareméter értékkel. Szerencsére egy egyszerű replace-el ki tudtam cserélni mindenütt a forrásban. Összesen 92 helyen kellett cserélni.

december 7

3 soronként listázás

kovacsaaron · 2010. Dec. 6. (H), 22.10
Sziasztok!

Tudnátok nekem adni egy olyan forráskódot ami egy szöveges fájlból háromsoronként olvassa ki az adatokat?
Ez úgy nézne ki, hogy az utolsó három sort kiolvassa, majd lenne az alján egy tovább gomb ami a következő háromhoz viszi. Teljesen dinamikus kell hogy legyen, ugyanis hetente új sor kerül a végére.
Nagyon megköszönném ha tudnátok segíteni!
 

átváltás 10 böl 2 be

kriszrap · 2010. Dec. 6. (H), 16.02
Sziasztok azt hogy lehet meg oldani hogy egy számot ami 10 szám rendszer be van 2 tesbe át váltani phpvel?
eddig meg vok:
<html>
<head>
</head>
<body>
<form method="post" action="">
<input type="text" name="szam"><br>
<input type="submit" name="submit" value="convertálás">
</form>
<?php
$szam = $_Post['szam'];

if (isset($_POST['submit']))
{

}
?>
</body>
</html>
 

Textarea + Tab

Gixx · 2010. Dec. 6. (H), 12.10
Sziasztok!

Minden alkalommal, amikor hozzászólok egy-egy cikkhez és esetleg forráskódot is írok a colorer segítségével, akkor rendszerint a vakolatot is leátkozom a plafonról a Tab miatt, mivel reflexből igyekszek az olvashatóságra törekedni, de persze az alapértelmezett működés ezt nem teszi lehetővé.

Ezért azt szeretném kérni, hogy az alábbi kódrészletet illesszétek be a javascriptek közé, amennyiben ti is hasznosnak találjátok:

$(function() {
	$('textarea').keypress(function(e){
		if(e.keyCode == 9){
			e.preventDefault();
			var pos = 0;
			var ctrl = $(this).get(0);

			// get position
			if (document.selection) {
				ctrl.focus ();
				var Sel = document.selection.createRange ();
				Sel.moveStart ('character', -ctrl.value.length);
				pos = Sel.text.length;
			} else if (ctrl.selectionStart || ctrl.selectionStart == '0') {
				pos = ctrl.selectionStart;
			}

			var _pre = $(this).val().substring(0, pos);
			var _post = $(this).val().substring(pos);
			$(this).val(_pre+"\t"+_post)

			//set position
			if(ctrl.setSelectionRange)
			{
				ctrl.focus();
				ctrl.setSelectionRange(pos+1,pos+1);
			}
			else if (ctrl.createTextRange) {
				var range = ctrl.createTextRange();
				range.collapse(true);
				range.moveEnd('character', pos+1);
				range.moveStart('character', pos+1);
				range.select();
			}

		}
	});
});
... vagy ha szükség van az alapértelmezett működésre, akkor Shift+Tab-ra rakni. Vagy ilyesmi. Én speciel örülnék neki :D

Köszi!
 

ExtJs cikkek =]

inf · 2010. Dec. 6. (H), 01.05
Sziasztok!

Nemrég kezdtem el foglalkozni extJs-el, és úgy döntöttem, hogy saját keretrendszer írása helyett jobb lesz ezt megtanulni kezelni. Weblaboron sajnos nincs kint egy cikk sem ezzel a keretrendszerrel kapcsolatban. Ha lenne közületek valaki, aki régóta ismeri a keretrendszert, és hajlandó lenne cikket írni róla, vagy akár csak egy részéről annak nagyon örülnék, és szerintem még sokan mások is rajtam kívül. :-)

Valószínűleg majd én is írok róla később, ha már jobban beletanultam, hogy hogyan mennek extJs-ben a dolgok. Ami elsőre tetszik, hogy az adat és a megjelenítés elég élesen elválik egymástól. Sajnos a leírás nem a legjobb hozzá, ill. arra sem találtam még cikkeket, hogy melyik objektum pontosan mire való. Most konkrétan egy layout szerkesztőn dolgozok, ami drag&drop-pal megy. Úgy gondoltam, hogy egy speckó TreeNodeUI-val meg tudom oldani a dolgot, hamarosan kiderül, hogy igazam volt e, vagy bebukom a projektet.
Nehéz volt gyorsan indulni extJs-el (péntek óta nézegetem). Van egy speciális adatformátumom, de nem tudom, hogy melyik objektumokat kell kiterjeszteni ahhoz, hogy ebbe a formátumba lehessen menteni egy fát, vagy ilyen formátumból kiolvasni. Végül az lett, hogy kiterjesztés helyett írtam saját osztályokat, amik TreeNode-okból felépítik a fát. Ha esetleg tudtok valami átfogó leírást arról, hogy melyik objektum nagyjából mire való, meg arról is, hogy a TreeNodeUI-t hogy érdemes kiterjeszteni, akkor azt nagyon megköszönném.