ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2010 - Fórum téma

Dreamweaver átállítja az utf8 kódolást

Totti 1986 · 2010. Dec. 1. (Sze), 14.37
Sziasztok!

Több modulból állítom össze az oldalt, és amikor létre akarok hozni egy új php fájlt, amit majd require-ezek, eredetileg utf8 a kódolása.

Az a problémám, hogy amint akármit beleírok a fájlba, a Dreamweaver magától átállítja Nyugat-Európaira a kódolást és máris kockák jelennek meg az ékezetes karakterek helyett. Ha kitörlöm a fájl teljes tartalmát, megint utf8-as lesz a kódolása.

A header charset sem segít rajta.

Tudtok valami megoldást?
Köszi
 

facebook plugin

tru · 2010. Dec. 1. (Sze), 12.50
sziasztok!

az lenne a kérdésem, hogy lehetséges-e a facebook külső oldalakra beépíthető pluginjeit (a developers.facebook.com oldalról elérhető hivatalos plugineket) css-sel formázni? ha igen, mi módon?
első sorban a komment plugin style-olhatósága érdekelne, ha ezzel kapcsolatban van már valakinek tapasztalata.


köszi:
tru
 

november 30

FRAMESET, IFRAME, ?

gell8 · 2010. Nov. 30. (K), 16.48
Tisztelt Válaszadók!

Én alap html és css imeretekkel rendelkezem. (Ezt fontosnak érzem már az elején leszögeznem.)
Ezzel a "tudással" szeretnék egy olyan weblapot elkészíteni, amiben az oldalam egyes elemei(/részei) állandók maradnak és az ezeken található hivatkozások segítségével változna egy másik részen a tartalom.
FRAMESET-tel próbálkoztam, de nem jött be. Nem tetszik, hogy a böngészőablakot osztja fel kisebb ablakokra. (Hagyományos (fejléc-tartalom-lábléc) elrendezés esetén nem tudom megvalósítani, hogy a header az oldalam alján legyen, ne pedig a böngészőén.)
Másodszor IFRAME-mel próbálkoztam, ami már közelített, ahhoz amit szeretnék, de ennek méretezése túlságosan kötött számomra. - Magyarul sehogy sem tudtam a tartalomhoz igazodóvá tenni. Próbálkoztam javascript kódokkal, de így is csak egy-két böngészővel működött normálisan.
Egyszerűbb lenne az életem ha div-ekre meg lehetne adni, hogy itt nyissa meg xy hivatkozást, hisz azokat tudom tartalomhoz igazodóvá tenni..... Úgy sejtem, nem erre lettek kitalálva. :-)
Ha valaki tud egy olyan megoldást, amit egy ilyen csekély ismeretekkel rendelkező is meg tud érteni/csinálni, szívesen fogadom.
Köszönet!
 

november 29

codeigniter és doctrine integrálás

mardukpapa · 2010. Nov. 29. (H), 15.46
Üdv!

Barátommal akarunk codeigniter-ben dolgozni doctrine orm-el egy projecten. Eddig még nem használtunk semmilyen frameworkot sem és orm-et sem. Azt szeretném megérdeklődni, hogy tudna-e segíteni valaki a codeigniter és a doctrine integrálásában úgy, hogy a doctrine CLI is működjön. Láttam olyan leírást amely mint plugint illeszti de nem működik belőle a CLI. Ha valaki tud segíteni azért hálás lennék.


UT.: láttam már angol nyelvő leírást erről de nem sikerült megcsinálni csak a plugin ként való hozzáadást.
 

Css Firefox-ban

retkestomi · 2010. Nov. 29. (H), 11.17
Üdv.

Nemrégen kezdtem foglalkozni css-el, és egy kis problémába ütköztem.
.mezo{ background-color: a0bee1; border-color:#FFFFFF; } 
ez van megadva tr class-nak egy táblában. IE, Chrome, Opera alatt jó, de Firefox alatt az oldal háttérszinével megyező a tr háttérszine. Megnéztem egy csomó oldalt, de azok szerint jó a css kód. Mi lehet a gond?!
 

Ékezetes hivatkozás

laji · 2010. Nov. 29. (H), 01.02
Minden út Rómába vezet - már megint a jó öreg weblabornál kötöttem ki :)

Egyszerre akadt két teendőm is: valami rendet tenni kezelhetetlen nagyságúra duzzadt villamos könyveim közt, meg a gyerekeimnek hozzáférést adni.

Bebolyongtam az egész hálót, de nem találtam ép elmével megírt villamos- [e-book] és nyomtatott könyveket kezelő alkalmazást, könyvtárost. Végül megérett a gondolat: ha azt akarod, hogy valami jól meg legyen csinálva, csináld meg magad. :) Amihez úgy-ahogy értek, az csak a PHP+MySQL.

A fiam pedig ősztől már külföldön tanul, s jövő ősztől a lányom is. Eddig jól elvoltunk a családi hálóval, természetesen teljes körű hozzáférésük volt a könyveimhez, zenéimhez, fényképeimhez, mozijaimhoz. Most az is kiderült, hogy távolra is biztosítani ugyanezt szintén igényel némi fejtörést.

Végül is feltaláltam a spanyolviaszt: ha már egyszer WinXP Pro, hát visszakapcsolom az IIS-t, felteszem az Apache-ot és a MySQL-t, s összedobok egy szájam íze szerint működő honlapot. Ha meg valaki jelszófeltörő az alsógatyás fényképemre pályázik, hát legyen vele boldog. (Ha nő, akár ki is nyomtatom neki. :) )

Amin megakadtam: az anyagok a gépemen vannak, természetesen ékezetes betűs állománynevekkel. Szép anyanyelvem betűinek felét nem dobom ki senki atyaúristen, még bill gates kedvéért sem.

november 28

Facebook "Tetszik" gomb

hpatrick · 2010. Nov. 28. (V), 21.26
Van egy oldalam ahol recepteket gyűjtök. Amikor rákatt egy receptre, akkor kiírja a recept adatait. Na most ide raktam egy facebookos "Tetszik" gombot és szuperül működik, és kirakja a hírfalamra is, hogy lájkoltam valamelyik receptet. Szeretném megoldani, hogy amikor kilistázza az oldal a recepteket, mondjuk keresésnél, akkor minden egyes recept mellett legyen egy "Tetszik" gomb és lehessen lájkoli úgy, hogy kirakja ugyan úgy a facebook hírfalamra, a recept nevével az oldalt. Pár napja próbálok ennek a dolognak utánanézni neten, de nem vagyok előrébb sajnos :(.
Írják, hogy van valami amit valahonnan le is lehet tölteni, de semmi. Igazából azt sem értem, hogy mi alapján azonosítja az adott "Tetszik" gomb az adott receptet, mivel a receptek saját lapján lévő meta tegekben van mindig, hogy mit írjon ki a hírfalra. Mivel itt több ID szám van ugye, így nem értem, hogy hogyan értelemezi.
Kérem aki tud segítsen.
Köszönöm!
 

php-html form hiba

Pisti20 · 2010. Nov. 28. (V), 17.48
Hali!

Akadt egy kis problémám, nem látom hol a hiba, pls segítsetek.
Annyi a gond hogy van egy formom amiben egy file feltöltés, de a $_FILE[] üres.
<form method="POST" enctype="multipart/form-data" action="<?php echo($_SERVER['PHP_SELF']); ?>">

<tr><td>Termék képe:</td><td><input type="file" name="kep" /></td></tr>

<?php
if (isset($_POST[submit])){
$cim=$_POST[cim];
$leiras=$_POST[leiras];
$kategoria=$_POST[kategoria];
$file=$_FILES['kep']['name'];
print("kép:".$file);
}
?>

a gond az, hogy a $_FILE[]-n kívül, minden megkapja az értékét.

ha van valami 5let pls írjátok meg.
a táblázat minden sorát nem raktam be, formaság, csak azt ami érintett lehet a dologban.

A form
"http://localhost/oazis/admin_panel/index.php?page=felvitel"
ezen a linken kerül includolásra egy dobozban.
így nem megy, de ha a file elérési útját írom, teát nem includeal, hanem "http://localhost/oazis/admin_panel/felvitel.php" kerül meghívásra, akkor működik.

Előre is köszönöm a segítséget.
 

Fix dátum módosítása

lotanujo · 2010. Nov. 28. (V), 17.41
Sziasztok!

A problémám az, hogy adatbázisban elmentve vannak fix dátumok.
Például: 2010-10-11 14:10:10

Ezt a PHP-ben hogyan tudom módosítani úgy, hogy hozzáadhassak vagy kivonhassak belőle x időt.

Ezt a módszert próbáltam, hogy behelyettesítettem a dátumot a "Y-m-d H:i:s" helyére, de nem lett jó.
date("Y-m-d H:i:s",time()+7776000);


Mi lenne a jó megoldás?
 

InnoDB idegen kulcs + ondelete trigger MyISAM táblával

ppshungary · 2010. Nov. 28. (V), 14.38
Sziasztok!

A problémám a következő:

Táblák:
news Innodb - PK = news_id
news_comment Innodb - PK = comment_id; FK=news.news_id
news_comment_content MyISAM - K=comment_id , FT=comment_text

Van egy táblám (news), aminek van egy child táblája (news_comment).
Az első tábla híreket, a második a hírekhez kapcsolódó hozzászólásokat tárolja.
Mivel InnoDB-ben nincs fulltext index, ezért a hozzászólások szövegét külön
MyISAM táblában (news_comment_content) tárolom.

A news_comment tábla az alábbi kikötést tartalmazza:

ADD CONSTRAINT `news_comment_ibfk_1` FOREIGN KEY (`news_id`) REFERENCES `news` (`news_id`) ON DELETE CASCADE ON UPDATE CASCADE
A kikötés értelmében, ha törlök egy hírt (news), akkor törli a hozzátartozó hozzászólásokat (news_comment).

Mivel az InnoDB engine nem enged fulltext indexet használni a hozzászólások szövegét egy külön (MyISAM) táblában (news_comment_content) tárolom. A tényleges szövegeket meg akarom jelölni, ha a hozzászólást törölték így az alábbi triggert hoztam létre a news_comment táblán:

CREATE TRIGGER `delete_comment` BEFORE DELETE ON `news_comment` FOR EACH ROW update news_comment_content set flag=10 where news_comment_content.comment_id=OLD.comment_id
Ez tökéletesen működik, ha törlök egy rekordot a news_comment táblából, de nem működik, ha a hírt törlöm (news) és életbe lép a fent említett kikötés.

Gondolom a probléma ott van, hogy a trigger eseménye nem következik be.
Azt is gondolom, hogy erre van magyarázat...

Kérek segítséget,
Előre is köszönöm!