ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 2010 - Fórum téma

szeptember 5

Vízszintes középre igazítás Explorerben

Medve · 2010. Szep. 5. (V), 09.57
Hello mindenki,
Készítettem egy weboldalt aminek a középre igazítását úgy oldottam meg hogy relatív pozicionáltam és a jobb és a bal margó is "auto"-ra állítottam. Ez az összes létező böngészőnél müködik kivéve explorerben(6,7,8 egyaránt).Gondolkoztam rajta hogy csinálnom kéne egy egy cellás táblázatot és azt igazítani középre majd beleírni az oldalt, de nincs ennél valami kevésbé "parasztos" megoldás rá?

Választ előre is köszi.
 

szeptember 4

Eladó Programtervezési minták könyv

palacsint · 2010. Szep. 4. (Szo), 16.21
Eladó az alábbi könyv:

Programtervezési minták
Újrahasznosítható elemek objektumközpontú programokhoz
Erich Gamma, Ralph Johnson, Richard Helm, John Vlissides

ISBN-10: 9639301779

http://kiado.kiskapu.hu/86
http://weblabor.hu/konyvek/programtervezesimintak

Érdeklődni: konyv kukac mail.palacsint.hu
 

Asszociatív tömbből, asszociatív tömb, ami objektumokat tárol

whiteman0524 · 2010. Szep. 4. (Szo), 12.44
Üdv !

A címet sajnos nem tudtam jobban megfogalmazni, de majd mindjárt megpróbálom érthetőbben leírni a problémát :)

Szóval, adott egy asszociatív tömb, például egy ilyen :

$tomb = array(
	'elso'     => 1,
	'masodik'  => 2,
	'harmadik' => 5,
	'negyedik' => array(
		'elso'     => 1,
		'masodik'  => 2,
		'hamradik' => array(
			'elso'    => 5,
			'masodik' => 4,
		)
	)
);
Azt, szeretném elérni, hogy ennek a tömbnek, minden elemét átalakítom egy objektummá. Tehát például a $tomb['elso'] eleme, egy olyan objektum lesz, ami az 1 értéket tárolja, amit mondjuk a getValue() metódussal lehet elérni. A $tomb['negyedik'] eleme, pedig egy olyan objektum, aminek az értéke szintén egy tömb lesz, mégpedig az 'elso', 'masodik', és a 'harmadik' kulcsokkal, ahol minden kulcs szintén egy objektumot reprezentál az előzőeknek megfelelően.

Biztos iszonyat könnyű a feladat, de nekem valahogy nem sikerül a dolog. Próbáltam egy ilyen kóddal :

function map(&$array){
	foreach($array as $key => $value){
		$value = new Objektum($value);
		if(is_array($value->getValue())){
			map($value->getValue());
		} 
	}
}
..de itt azt a hibát kaptam, a 'map($value->getValue());' sorra, hogy 'Only variables should be passed by reference'. Szóval nem tudom hogyan lehetne ezt megoldani.

A segítséget előre is kösz.
 

szeptember 3

ie z-index bug?

gtoma · 2010. Szep. 3. (P), 10.56
Az alábbi oldalon nem működik a z-index megfelelően:

http://aqua.magyarpdf.hu/

Internet Explorer 8 kompatibilitás nézetben rossz (és így gondolom ie7-ben is. :) )

Van 5let, hogy milyen css utasítást kellene módosítanom?

Előre is köszönöm a segítséget!
 

szeptember 2

PHP Excel Reader vs ASCII --> UTF-8 probléma

fchris82 · 2010. Szep. 2. (Cs), 19.47
Belefutottam egy problémába, amit meg is oldottam, gondoltam leírom, hátha kell majd még vkinek. Az egyik projektünkhöz kell excel feltöltő, ahol a feltöltött excel táblát értelmezve kell adatokat bevinni az adatbázisba. A probléma az, hogy cellánként eltérhet a karakterkódolás!
A http://code.google.com/p/php-excel-reader/ osztály pedig ISO-5589-X esetén egy az egyben visszaadja azt, amit talál, ami nekem értelemszerűen nem túl praktikus, ha egyszer minden UTF-8-ban van tárolva. A kapott excel tábla szerencsére kellően össze-vissza van. Az alábbi kiegészítést aplikáltam bele:
1120. sor:
$retstr = ($asciiEncoding) ? $this->_encodeAscii($retstr) : $this->_encodeUTF16($retstr);
És a fájl végére pedig hozzáírtam ezt:
  function _encodeAscii($string) {
		$result = $string;
		if ($this->_defaultEncoding){
			switch ($this->_encoderFunction){
				case 'iconv' :	 $result = iconv('ISO-8859-1', $this->_defaultEncoding, $string);
								break;
				case 'mb_convert_encoding' :	 $result = mb_convert_encoding($string, $this->_defaultEncoding, 'ISO-8859-1' );
								break;
			}
		}
		return $result;
  }
Így a visszaadott string mindenképpen az általunk óhajtott lesz - jelen esetben UTF-8.
 

document.body.clientHeight nem úgy működik mint a window.innerHeight

haho · 2010. Szep. 2. (Cs), 11.54
Mindenhol azt találtam, hogy ami Firefoxban window.innerHeight, az InternetExplorerben document.body.clientHeight.
Csakhogy Firefoxban az innerHeight a böngészőablak teljes belső magasságát adja meg, míg InternetExplorerben a clientHeight a body méretét, ami nem akkora mint a böngészőablak belső magassága, hanem mindig akkora amekkorára a táblázatom kinyúlik éppen.

Nincs InternetExplorerben is egy olyan lehetőség, ami a böngészőablak belső magasságát adja meg? Vagy ezt nem lehet ott megoldani?
Köszi
 

Hardverkulcsok

janoszen · 2010. Szep. 2. (Cs), 10.49
Sziasztok!

Az egyik projektemen gondolkozom hardverkulcs-támogatás implementálásán. Olyat szeretnék, ami egy részről nem túl drága (10e Ft alatt per darab), más részről mondjuk PHP-ból is megoldható a vele való autentikáció.

Kiváncsi lennék a tapasztalataitokra az ilyen termékekkel kapcsolatban.

Köszönöm szépen előre is.

János
 

DNS átirányítás

wildface86 · 2010. Szep. 2. (Cs), 09.23
Szép napot mindenkinek!

Mennyi a maximális idő általában DNS átirányításkor?
 

szeptember 2

DIVek összehangolása

haho · 2010. Szep. 1. (Sze), 23.40
Sziasztok!
A sok érv a div-ek mellett engem is meggyőzött, de eddig féltem belevágni. Nem csoda, hiszen táblázatokkal már nagyon jól ment a böngészőfüggetlen kód, de a div-ek nagyon idegennek tűntek. És még mindig azok sajnos:

Szóval adott egy oldal ahol van egy bal, egy középső és egy jobb oldali div. A bal és jobb div csak a külső megjelenés kedvéért van, tehát azokban tartalom nincsen, csak ismétlődő háttérkép van beállítva rájuk.

Megadom mindhárom DIVnek a 100% height paramétert és mindhárom div kitölti a teljes képernyőt. Azonban ha a tartalom olyan nagy a középsőben, hogy a középső div magasságát megnyújtja, akkor a bal és jobb divek nem követik őt ugye, mint egy táblázat esetében és onnantól kezdve már nem ismétlődik a hátterük sem ezáltal.
ÉN PEDIG PONTOSAN EZT SZERETNÉM ELÉRNI HA LEHETSÉGES... Össze lehet hangolni a 3 egymás mellé helyezett div-et valahogyan?
Köszönöm
 

Kattintás helyének lekérése

pokornyib · 2010. Szep. 1. (Sze), 17.11
Hali!
A következő a problémám: a body-ban van egy onclick esemény és van egy divem. Azt kéne megtudnom, hogy hol történt a kattintás: rajta a diven vagy azon kívül. Előre köszönöm a válaszokat!