ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 17, 2010 - Fórum téma

Névtér probléma !

whiteman0524 · 2010. Szep. 17. (P), 21.20
Sziasztok !

Eddig nem használtam a névteret de most egy kis kód csoportosítás szempontjából jól jönne. Nem egy túl bonyolult dolog ahogy láttam, de a biztonság kedvéért elolvastam a neten vagy öt tutorialt is, kezdve a php.net-en található leírásokkal. Szóval a problémám az, hogy egyszerűen nem működik a dolog. Egyébként a legfrissebb XAMPP-al (PHP 5.3.1) próbáltam és Symfony 1.4.6-ot használok de ez utóbbi gondolom lényegtelen. Hiába csinálok egy nevter.php-t :

<?php
  namespace Nevter;
  function valami(){}


...meg egy Test.php-t :

<?php
  \Nevter\valami();


... Fatal error-t kapok, hogy "Call to undefined function Nevter\valami()". Nem véletlenül hagytam le a Test.php-ból az include, meg a reqire_once részt mert ugye Simfony-ban automatikusan importálódnak a fájlok.

Egyébként próbáltam a use Nevter as Ujnev; kombinációt is, de itt meg olyan hibákat kapok, hogy "syntax error, unexpected T_USE" és társai... Úgyhogy passzlom a dolgot, a segítséget meg előre is köszönöm.
 

Error: c00ce56e IE - Ajax, Php

Kalo · 2010. Szep. 17. (P), 16.41
Sziasztok!

Rengeteget olvastam és kerestem a neten de nem jutottam elörébb a problémámal!

Szóval van az oldalnak amin dolgozok egy regisztrációt aktiváló része, ahol meg kell adni a lakhelyet is. Ezt szeretném úgy megoldani hogy egy select elemben benne vannak a megyék és ha választ egy megyét akkor az alatta lévö select elemben már csak az adott megyéhez tartozó települések lennének. Nos az oldalon lightboxos fénykép galéria van így prototype-al próbálkoztam!

<script type="text/javascript">
function dynamic_select_city() {
var sId = document.getElementById("megyeId").value;
var oOptions = {
method: "GET",
parameters: "id=" + sId
};
var oRequest = new Ajax.Updater("varosok", "files/city.php", oOptions);
}
</script>

<select name="megye" id="megyeId" onChange="dynamic_select_city()" style="width:180px">
<option value="0">Válassz!</option>
<?php
$megyek = @mysql_query('SELECT * FROM megyek');
while ($egy_sor = @mysql_fetch_array($megyek)) {
print('<option value="'.$egy_sor['MegyeID'].'">'.$egy_sor['MegyeNev'].'</option>');
}
?>
</select>
<select name="varos" id="varosok" style="width:180px">
<option value="0">Válassz megyét...</option>
</select>

A city.php tartalma:
<?php
header('Content-Type', 'text/html; charset=UTF-8');
$kapcsolat = @mysql_connect('localhost', 'xxx', 'xxx');
if ($kapcsolat) {
@mysql_select_db('xxx');
if (array_key_exists('id', $_GET)) {
if ($_GET['id'] == 0) {
print('<option value="0">Válassz megyét...</option>');
}
else {
$varosok = @mysql_query('SELECT * FROM varosok WHERE MegyeID = \''.$_GET['id'].'\'');
print('<option value="0">Válassz!</option>');
while ($egy_sor = @mysql_fetch_array($varosok)) {
print('<option value="'.$egy_sor['VarosID'].'">'.$egy_sor['VarosNev'].'</option>');
}
}
}
}
?>


Nos FF, Opera és Chorme alatt kifogástalanul müködik!

Flash oldal kezdőoldalának beállitása SWFAddress segitségével

troy1979 · 2010. Szep. 17. (P), 15.32
Sziasztok

Van 1 SWFAddress-t használó flash oldalunk aminek a kezdőoldalát szeretnénk megváltoztatni /megadni az swfaddress javascript részének a segitségével

vagyis azt szeretnénk, hogy a www.mydomain.com helyett a www.mydomain.com/#valami oldal jelenjen meg elsőnek ( hasonlóan, ahhoz ahogy drupal-ban is meg lehet adni , hogy melyik oldal legyen a kezdőoldal)

A flash file forrás-file-jához sajnos nem férünk hozzá, ezért a swfaddress javascript részével kell próbálkoznunk

A dokumentációt tanulmányozva találtunk is megfelelő javascript metódust

<script type="text/javascript">
  SWFAddress.setValue("valami");
</script>


Ezzel csak a az a gond, hogy nem a www.mydomain.com/#valami oldal töltödik be, hanem mindenáron a www.mydomain.com/#/valami oldalt akarja betölteni

Mi lehet a probléma ? Hol a hiba? Miért nem müködik úgy ahogy szeretnénk?

Hogyan tudnánk swfaddress-el, vagy annnélkül de megoldani a problémát?

Előre is köszi a segitséget