ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 20, 2010 - Fórum téma

MYSQL karakterkódolási probléma

tomi6230i · 2010. Szep. 20. (H), 19.48
Segítség!
Weboldalamon (http://http://linkek.toplistak.com/ ) saját hibából adatvesztés történt, egészen pontosan a linkeket tartalmazó tábla lett törölve. Szeptember 17-ig visszamenőleg van is mentésem, amit úgy csináltam, hogy phpmyadmin-ban exportáltam a táblákat, ekkor kaptam egy karakterláncot, amit elmentettem Notepad++-al egy fájlba. A szöveg ilyen formában van tárolva:
egyedi online postai kAˆpeslap kAˆszA­tAˆs

Ezt phpmyadminban az SQL fülön beírtam, és olyan lett az eredmény, amit a weboldalon látsz is, rossz a karakterkódolás. Valahogy még menthető a helyzet, vagy már nincs remény? Ha igen, akkor hogyan?

A tábla utf8_general_ci karakterkódolással volt/van.
Amit mostantól küldök be, azt már jól menti el.
 

PHPUnit mock paraméter decoding

Protezis · 2010. Szep. 20. (H), 16.42
Üdv!

PHPUnit-ban egy mock objektumnál a paraméter vizsgálatnál elakadtam, mivel base64 enkódolva van, a mock with() metódusában pedig ellenőrzés előtt dekódolni kellene, azonban nem tudom, ezt hogy lehet elérni.

Tehát a paramétert így adom át: base64_encode(json_encode($param))

base64_encode nélkül az alábbi kód tökéletesen működik:

$client = $this->getMock('GearmanClient', array('doBackground'));
$client
  ->expects($this->once())
  ->method('doBackground')
  ->with(
    self::equalTo('methodname'),
    self::logicalAnd(
      self::stringContains('"kulcs1":"' . $v1 . '"'),
      self::matchesRegularExpression('/"kulcs2":"[^,]+",/')
    )
  );
 

Ékezetes fájlnévre mutató linkek

barii · 2010. Szep. 20. (H), 11.28
Sziasztok!

Van az oldalon egy fájlfeltöltés, ahol fel lehet tölteni fájlokat, ékezetteleníteni nem kéne, namost én pont úgy kezelem, mintha ékezet nélkül lenne, és működik. Simán megnyotja a .../files/egy ékezetes fájl.txt fájlt.
Szól ez ellen valami érv? hogy miért ne használjam?

Illetve ha azt mondjátok, hogy szól, akkor hogy kéne? Ami elsőre eszembe jut, hogy pl van a fent írt fájl, akkor apache mod_rewrite-al átirányitani mondjuk fajl.php?f=123, és van egy adatbázis bejegyzés, ahol 123 | .../files/egy ékezetes fájl.txt, viszont akkor hogy kéne kinézzen a fajl.php?

köszi