ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 2, 2010 - Fórum téma

PHP Excel Reader vs ASCII --> UTF-8 probléma

fchris82 · 2010. Szep. 2. (Cs), 19.47
Belefutottam egy problémába, amit meg is oldottam, gondoltam leírom, hátha kell majd még vkinek. Az egyik projektünkhöz kell excel feltöltő, ahol a feltöltött excel táblát értelmezve kell adatokat bevinni az adatbázisba. A probléma az, hogy cellánként eltérhet a karakterkódolás!
A http://code.google.com/p/php-excel-reader/ osztály pedig ISO-5589-X esetén egy az egyben visszaadja azt, amit talál, ami nekem értelemszerűen nem túl praktikus, ha egyszer minden UTF-8-ban van tárolva. A kapott excel tábla szerencsére kellően össze-vissza van. Az alábbi kiegészítést aplikáltam bele:
1120. sor:
$retstr = ($asciiEncoding) ? $this->_encodeAscii($retstr) : $this->_encodeUTF16($retstr);
És a fájl végére pedig hozzáírtam ezt:
  function _encodeAscii($string) {
		$result = $string;
		if ($this->_defaultEncoding){
			switch ($this->_encoderFunction){
				case 'iconv' :	 $result = iconv('ISO-8859-1', $this->_defaultEncoding, $string);
								break;
				case 'mb_convert_encoding' :	 $result = mb_convert_encoding($string, $this->_defaultEncoding, 'ISO-8859-1' );
								break;
			}
		}
		return $result;
  }
Így a visszaadott string mindenképpen az általunk óhajtott lesz - jelen esetben UTF-8.
 

document.body.clientHeight nem úgy működik mint a window.innerHeight

haho · 2010. Szep. 2. (Cs), 11.54
Mindenhol azt találtam, hogy ami Firefoxban window.innerHeight, az InternetExplorerben document.body.clientHeight.
Csakhogy Firefoxban az innerHeight a böngészőablak teljes belső magasságát adja meg, míg InternetExplorerben a clientHeight a body méretét, ami nem akkora mint a böngészőablak belső magassága, hanem mindig akkora amekkorára a táblázatom kinyúlik éppen.

Nincs InternetExplorerben is egy olyan lehetőség, ami a böngészőablak belső magasságát adja meg? Vagy ezt nem lehet ott megoldani?
Köszi
 

Hardverkulcsok

janoszen · 2010. Szep. 2. (Cs), 10.49
Sziasztok!

Az egyik projektemen gondolkozom hardverkulcs-támogatás implementálásán. Olyat szeretnék, ami egy részről nem túl drága (10e Ft alatt per darab), más részről mondjuk PHP-ból is megoldható a vele való autentikáció.

Kiváncsi lennék a tapasztalataitokra az ilyen termékekkel kapcsolatban.

Köszönöm szépen előre is.

János
 

DNS átirányítás

wildface86 · 2010. Szep. 2. (Cs), 09.23
Szép napot mindenkinek!

Mennyi a maximális idő általában DNS átirányításkor?