ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 2010 - Fórum téma

szeptember 21

.htaccess file átnevezése - hozzá kellene férni

grandvoyager · 2010. Szep. 21. (K), 07.26
Sziasztok!

Meg tudnátok mondani, hogy tudok cpanel-en hogy todom a .htaccess file-t átnevezni? Rejtett file és nem látom. Ha rákeresek kilistázza, de ebben a listában nem lehet a fájlt szerkeszteni.

Köszi!
 

szeptember 20

MYSQL karakterkódolási probléma

tomi6230i · 2010. Szep. 20. (H), 19.48
Segítség!
Weboldalamon (http://http://linkek.toplistak.com/ ) saját hibából adatvesztés történt, egészen pontosan a linkeket tartalmazó tábla lett törölve. Szeptember 17-ig visszamenőleg van is mentésem, amit úgy csináltam, hogy phpmyadmin-ban exportáltam a táblákat, ekkor kaptam egy karakterláncot, amit elmentettem Notepad++-al egy fájlba. A szöveg ilyen formában van tárolva:
egyedi online postai kAˆpeslap kAˆszA­tAˆs

Ezt phpmyadminban az SQL fülön beírtam, és olyan lett az eredmény, amit a weboldalon látsz is, rossz a karakterkódolás. Valahogy még menthető a helyzet, vagy már nincs remény? Ha igen, akkor hogyan?

A tábla utf8_general_ci karakterkódolással volt/van.
Amit mostantól küldök be, azt már jól menti el.
 

PHPUnit mock paraméter decoding

Protezis · 2010. Szep. 20. (H), 16.42
Üdv!

PHPUnit-ban egy mock objektumnál a paraméter vizsgálatnál elakadtam, mivel base64 enkódolva van, a mock with() metódusában pedig ellenőrzés előtt dekódolni kellene, azonban nem tudom, ezt hogy lehet elérni.

Tehát a paramétert így adom át: base64_encode(json_encode($param))

base64_encode nélkül az alábbi kód tökéletesen működik:

$client = $this->getMock('GearmanClient', array('doBackground'));
$client
  ->expects($this->once())
  ->method('doBackground')
  ->with(
    self::equalTo('methodname'),
    self::logicalAnd(
      self::stringContains('"kulcs1":"' . $v1 . '"'),
      self::matchesRegularExpression('/"kulcs2":"[^,]+",/')
    )
  );
 

Ékezetes fájlnévre mutató linkek

barii · 2010. Szep. 20. (H), 11.28
Sziasztok!

Van az oldalon egy fájlfeltöltés, ahol fel lehet tölteni fájlokat, ékezetteleníteni nem kéne, namost én pont úgy kezelem, mintha ékezet nélkül lenne, és működik. Simán megnyotja a .../files/egy ékezetes fájl.txt fájlt.
Szól ez ellen valami érv? hogy miért ne használjam?

Illetve ha azt mondjátok, hogy szól, akkor hogy kéne? Ami elsőre eszembe jut, hogy pl van a fent írt fájl, akkor apache mod_rewrite-al átirányitani mondjuk fajl.php?f=123, és van egy adatbázis bejegyzés, ahol 123 | .../files/egy ékezetes fájl.txt, viszont akkor hogy kéne kinézzen a fajl.php?

köszi
 

szeptember 19

az include-olt form submitja a keret formját hatja végre

titanium · 2010. Szep. 19. (V), 21.59
Sziasztok!

A problémám a következő lenne: index.php a keretoldal, az aloldalakat változók figyelésével töltetem be. (pl. ha page változó értéke main, akkor a main.php-t include-olja az index) A keretoldalban található egy bejelentkeztető rendszer, ami 2 text inputból és egy submit gombból áll. Az egyik aloldalam azonban a regisztrációs oldal, ami szintén egy form, így saját submit gombja van. Mikor a reg.php submitját megnyomja az user, az az index formjának utasításait is végrehajtja. Mitől lehet ez és mi rá a megoldás? (attól különbözőre gondoltam, minthogy tegyem a login rendszert is egy aloldalra)

Előre is kösz,
Dan'
 

Színes négyzetek

hgyula74 · 2010. Szep. 19. (V), 20.58
Sziasztok!

Egy ilyen házi feladatott kaptam. HTML-ben kéne megcsinálni de sajnos nem tudok rájönni, hogy miképp kell összehozni.
Erről lenne szó:
http://kephost.hu/image-D0DA_4C8FC6BE.jpg
 

RegEx csere stringen belül

vtsoftware · 2010. Szep. 19. (V), 18.15
Üdv mindenkinek...

Nem igazán értem még a RegEx működését, de szerintem csak evvel lehet megoldani amit szeretnék.

Adott egy adatbázis, benne cikkekkel.
Azonosító, cím, szöveg oszlopokkal - csak így egyszerűen.
Van egy másik adatbázis, ez egy nagy lista.
Szöveg, Tipp oszlopokkal.

A listában levő kulcsszavakat kellene a cikkekben lecserélnem.

Ezt most így valósítottam meg, de ez nagyon nem jó, sőt.
function replacer($str)
{
  $a=array();
  $b=array();
  $cmd=mysql_query("SELECT * FROM `tippek_tbl`");
  while ($row = mysql_fetch_array($cmd))
  {
    array_push($a, $row["keyword"]);
    array_push($b, "<span class=\"tooltip\" title=\"".strtoupper($row["keyword"]{0}).substr($row["keyword"], 1)."... ".$row["text"]."\">".$row["keyword"]."</span>");
  }
  return str_replace($a, $b, $str);
}
Először is kis-nagybetű érzékeny.
Azután pedig a cikkek szövegében BB-code IMG-taggel vannak megadva a képek.
Pl.: [IMG align=left id=cikkazonosito src=kepneve.jpg]
Így az a gond hogy ebben is lecseréli a kulcsszavakat.

Tehát, úgy kéne megoldani a kulcsszavak lecserélését, hogy kihagyja a BB Code tageket.

Milyen megoldást tudtok nekem mondani?
Előre is köszönöm a segítséget
 

Felugró üzenet panel (html tartalommal)

Balazs55 · 2010. Szep. 19. (V), 16.16
Sziasztok

A segítségeteket szeretném kérni, hogyan tudnék egy felugró üzenet panelt készíteni, nem külön ablakban,
még hozzá lehetőleg a meglévő anyagaimból:

Van egy kódom:
<div class="ui-modal-widget">

<div class="warning">
<h2>Figyelj</h2>
<div>
<h2>Biztosan akarod?</h2>
        Késöbb nem változtathatsz rajta.
</div>
</div>

<div class="button-panel">
         <a href="#">Rendben</a>  <a href="#">Vissza</a>
</div>

</div>


És ehhez, tartozik egy .css és képek

Szeretném, ha ez a meglévő ablakban ugrana fel, hasonlóan mint egy iframe, csak
Ne legyen külön háttere, kerete, esetleg scrollja, tehát mintha egy png kép ugrana fel, egy új rétegként.

Próbáltam még egy magyar "clearbox3" scriptet, de az külön keretet és hátteret csinál neki, ráadásul scroll-t is tesz hozzá, Mit javasoltok? esetleg tud valaki valami kész mintát linkelni, amit feltudok használni?

Ha valaki konkrét kész segítséget ad, szívesen elküldöm neki a szép paneljaim cserébe :D
 

szeptember 18

profil betöltése hogyan

kriszrap · 2010. Szep. 18. (Szo), 12.34
Sziasztok azt hogy lehet meg csinálni
mindt például itt ezen a forumon hogy rá kattintunk a nevére és a saját profilját hozzabe?? én probálkoztam de mindig csak az enyémethozta be.
elöre is ksözönöm
 

form - ajax

thelol · 2010. Szep. 18. (Szo), 11.12
Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy van egy oldalam, aminek a link kezelését ajaxal csináltatatom. Most a formokat is szeretném ajaxal kezeltetni. Gond ott kezdődik, hogy két fajta formot használok. Egy ami az admin oldal bejelentkezését kezeli, a másik pedig a #tartalom divbe behívott egyéb formok. Olyan megoldást szeretnék, hogy selector-tól függően hajtódjon végre az ajax script. Próbáltam kutatni a neten, de eddig nem sikerült működő megoldást találni...
A honlap felépítése nagyvonalakban:
<body>
<div id='admin'></div>
<div class='loading'></div>
<div id='tartalom'></div>
</body>

[colorer=javascript]
(function($){
...