ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 2009 - Fórum téma

április 27

DATE_FORMAT alkalmazása LIKE-ban

aspirany · 2009. Ápr. 27. (H), 10.28
Sziasztok!

Elakadtam.

Itt a lekérdezés:
SELECT COUNT(iktatoszam) FROM szamlak WHERE bizherk IS NULL AND iktatoszam LIKE (SELECT DATE_FORMAT(CURDATE(), '%Y%m'))

ez nem fut le mert a % jeleket nem tudom bepasszítani.

SELECT COUNT(iktatoszam) FROM szamlak WHERE bizherk IS NULL AND iktatoszam LIKE %(SELECT DATE_FORMAT(CURDATE(), '%Y%m'))%

ez sem fut le.

Köszönöm a segítséget

include probléma mysql kapcsolatnál

xeras · 2009. Ápr. 27. (H), 00.57
üdv,

minden include esetén abszolút elérési utat használok, mindenhol jól működik, kivéve mikor a mysqlkapcsolat.phpt töltöm be, mert ilyenkor valamiért ezt írja ki:

Warning: mysql_query(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource

több tárhelyen is tapasztaltam, nem értem az okát... relatív elérésnél nincs probléma, de hát ugye több alkönyvtár is van, így mindig mást kéne beírogatnom, ezt akarom elkerülni abszolút útvonannal.

csak éppen valamiért nem működik

ha van tipp, hogy miért csinálja ezt, előre is köszönöm!
 

április 26

adatbázisbul kategória kilistázás.

zolika · 2009. Ápr. 26. (V), 20.26
Üdv!
Elég új emberke vagyok a php terén. igazából át se látom még teljes egészében az egészet.

Nah de ahol elakadtam:

Van nekem egy mysql táblám ahol van egy cat mező ami 1-7ig jelöl számokat.
Hogyan tudom kiíratni ennek a php lapnak a mintájára a különböző kategóriákban szereplő bejegyzéseket?

<? include("dbconn.php") ?>


<HTML>

<BODY>

<table width=98%>

<tr bgcolor="green">
<td width=74%><font color=white><b>Cím</td>
<td width=13% align=center><font color=white><b>Zene link</td>
<td width=13%><b><font color=white>Dátum</b></td>
</tr>

<?
$parancs = "SELECT * FROM zene";
$eredmeny = mysql_query($parancs);


$szin = "lightgrey";

while ($sor = mysql_fetch_array($eredmeny)) {
if ($szin=="lightgrey") {
$szin = "white";
}
else {
$szin = "lightgrey";
}
?>
<tr bgcolor="<?= $szin?>">
<td><?= $sor["nev"]?></td>
<td align=center><a href=<?= $sor["url"] ?> target="_blank">Letöltöm</a></td>
<td align=center><?= $sor["date"] ?></td>
</tr>
<?
}
?>

</table>
<br>
</BODY>

</HTML>

<?
mysql_close($kapcsolat);
?>


Remélem nem okoz nagy fejtörést a tőlem tapasztaltabbak számára.
Válaszokat előre is köszönöm!
Üdvözletem!
 

Mindig látszódó frame-ek

grimedth · 2009. Ápr. 26. (V), 10.22
Ü
dv!

Nem tudom, volt-e már ez kérdés, de elvileg nem kellene lehetetlennek lennie, szóval megérdeklődöm, hátha tud valaki megoldást rá.
Azt szeretném frame-ekkel megáldott szerencsétlen honlapomon elérni, hogy a felhasználó mégha új lapon is nyitja meg a hivatkozást, a betöltődő lapon megkapja a frame-eket is. Mivel tudtommal (és utána is néztem, és igaz) az ingyenes tárhelyszolgáltatók is egy felső frame-el oldják meg a reklámcsíkot, ezért gondolom, hogy van erre valami megoldás, mivel ezt a csíkot a legtöbb helyen nem lehet kikerülni (atw pl) akárhogy is nyitom meg az oldalakat.

Köszönöm a válaszokat előre is!
 

április 25

Idegen kulcs létrehozása

Petrusz · 2009. Ápr. 25. (Szo), 19.54
Tudnátok esetleg segíteni?

phpmyadmin felületen hogy lehet NEM sql ből másodlagos tábla kapcsolatot létrehozni?

Köszi!
 

április 23

Google site overlay - hogyan készült?

henryke · 2009. Ápr. 23. (Cs), 03.04
hali,

kis tanács kellene: tudja valaki, hogy a GA-ban található site-overlay funkció hogyan készült? Az biztos, hogy nem iframe, nem sima CSS-overlay, nem frame, bármilyen tanács hasznos lenne - ha valaki hasonló, létező site-ok "fölé" akar ilyen overlay sávot, hogyan érdemes nekikezdeni?

köszi!
 

április 22

Egy weblap felso resze

zoliky · 2009. Ápr. 22. (Sze), 14.47
Grafikai terv alapjan szeretnek egy weblapot osszerakni. Az oldal hossza 940px es a felso resz itt lathato: http://img11.imageshack.us/img11/9202/felsoresz.jpg

A felso resznek a hettere viragokkal van diszitve, es a kozepen egy atlaszo resz lathato (header) amelyre egy logot/szoveget akarok helyezni.

A problema: Hogy tudnam a felso reszt szeletelni ? Gondoltam, hogy a viragos reszt berakom BODY hatternek de ra kene helyezni az atlaszo "header" reszt is

Egy masik modszer: A viragokat berakom *body* es *header* hatternek, de szerintem nem fognak rendesen osszeolvadni (CSS repeat-el akarom a body hatteret megadni).

Gondolom, hogy letezik egy megoldas amely elegans es talan browszer kompatibilis. Ha tudnatok segiteni par tanacsal nagyon halas lennek. Elore is koszonom!
 

én így próbáltam megy is, de..

EL Tebe · 2009. Ápr. 22. (Sze), 11.17
Sziasztok!

Én a fenti megoldással csinálom a középre igazítást és megy is, de..

Firefox-ban az jellemző, hogyha kisebb felbontásban nézem a weblapot, mint a középre igazított div szélessége (tehát amikor már megjelenik az alsó, vízszintes gördítősáv),akkor a háttérkép a div-hez képest - a görgetés arányában - eltolódik.

Tehát: van a grafikán "3 oszlop" és a háttér y-irányban ismétlődik:
1: bal oldal, változó szélesség,
2: középső rész, (a div háttere),
3: jobb oldal, változó szélesség,

A hátteret a body-hoz rendeltem, top center igazítással és repeat-y-nal.

Hogyan lehet megoldani, hogy "kövesse" a középre igazított háttérkép a középre igazított div-et a görgetéskor? (mint IE-ben)
A háttérkép oszlopainak méretezése rendben van (tehát a két szélső oszlop ugyan akkora rajta, az elcsúszás nem abból származik)

Egyelőre sajnos csak a balra rendezéssel tudtam ezt megoldani, ott nem rendetlenkedik.
 

április 21

MySQL-ből saját Exception dobása

fERI · 2009. Ápr. 21. (K), 21.17
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy tudja e valaki, hogy MySQL 5.x esetén hogy lehet SQL szinten saját Exceptiont-t dobni (aminek az üzenet része, illetve ha lehet a hibakódja átvehető lenne PHP-ba)? Egy trigger-ből szeretnék dobni egy saját Exception-t, de sajnos nem találtam neten. Valami olyan kellene nekem, mint a PostgreSQL-ben van a RAISE EXCEPTION 'saját hibaüzenet'.

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.
fERI
 

Állami megrendelésre akadálymentes weblap

eashlon · 2009. Ápr. 21. (K), 16.56
Nincs mit sokat a témához mondani. Elszontyolódtam.
Önkormányzati fenntartású fürdő, (gondolom) közbeszereztetett weblapja.
Fényes fürdő

Pletyka szerint közel 200k-s tétel volt egy megrendelési csomagban. Hát ennyi.