ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 2009 - Fórum téma

április 3

Grafikai terv tanacs

zoliky · 2009. Ápr. 2. (Cs), 22.08
Grafikai terv alapjan szeretnek egy weblapot kesziteni. Az oldal felso resze itt lathato: http://img11.imageshack.us/img11/3127/sablonj.jpg

Nem tudom, hogy szeletejem a felso reszt (header). Velemenyem szerint, tobb lehetoseg letezik:

1. Kivagok egy savot a zold logobol es repeat-x. A problema az, hogy a logo nem csak zold hanem a kozepetol kezdve egy sargas szin is elojon.. :(

2. Kivagom az egesz logot, de akkor nagyobb felbontasnal a felhasznalo nem latja a logot teljes kepernyon.

Ti hogyan vagnatok ki a felso reszt! Ha tudnatok par otletet adni, nagyon orulnek! Koszonom!
 

Drupal - elképesztő

maxwell · 2009. Ápr. 2. (Cs), 22.04
Elképesztő, de 1 hete próbálok létrehozni a nyomorult drupalban egy rendkívül primitív táblázatot, melybe a felhasználók vihetnek fel sorokat (pl termék adatai) és aztán kereshetnek is ebben a táblában.
2 megoldhatatlan problémába ütköztem:
- a keresés nem működik. CCK-val felviszem a node-kat, view-al megjelenítem de hiába teszek be search mezőket, semmi nem történik nem működik a keresés. bármit írnék be a keresőmezőbe semmi nem történik.
- indexelés nem működik. bármit teszek , mindig azt írja ki h a webhely 0%-a indexelve, 4 elemet kell még indexelni. akárhogyan nyomkodom, futtatom a cront, bármit teszek semmiképpen sem változik.

Ennyi idő alatt, mióta ezzel foglalkozom már 3 tartalomkezelő rendszert megírhattam volna kompletten. A drupal ilyen béna vagy nagyon belefutottam valamibe???
 

Miért nem működik a NORESIZE parancs?

Medve · 2009. Ápr. 2. (Cs), 19.51
üdv mindenki,
ki akartam bővíteni az oldalam egy menüsávval amiben van mindenféle(óra,dátum,üdvözlés stb.). arra gondoltam hogy okos dolog lenne Frame-ket használni hozzá úgy hogy adott szélességű mindkét keret és azt akartam hogy ne lehessen átméretezni ha összehuzom az böngészőablakot.
utánanéztem gugliban hogy hogy is kell ezt végül összeütöttem a következő kódot.
<frameset cols="600,224" border="1">
<frame name="oldal" src="egyik.html" border="1" NORESIZE="noresize"/>
<frame name="menusav" src="masik.html" border="1" NORESIZE="noresize" SCROLLING=NO/>
</frameset>
a baj ezzel az hogy nem mükszik.:S
hol rontottam el?
 

Menü ami nem megy Firefox alatt

bacsit · 2009. Ápr. 2. (Cs), 16.17
Sziasztok nem tudom hogy hol van a bibi IE alatt működik Firefox alatt nem. Valaki tud nekem segíteni?

fájl letöltés PHP-vel

Blackfriar · 2009. Ápr. 2. (Cs), 13.19
Sziasztok !
Azt szeretném megoldani PHP-ben, hogy ha a user egy linkre kattint, akkor le tudjon tölteni egy fájlt.
Utánaolvastam a dolognak neten és a PHP manual-ban (meg az ott levő hozzászólásokban) és megint csak a teljes káosz fogadott :-), mindenki másra esküszik.
Mint szakértők, mit javasoltok, mi legyen a headerben?
Aztán readfile-t használjak vagy fopen-fread-fclose-t?

Előre is köszönöm a segítségeteket.
 

Email cím használata domain költöztetéskor

thamas · 2009. Ápr. 2. (Cs), 11.51
Tárhelyszolgáltatót vált egy ismerősöm. Az új helyen új rendszer lesz, a tárhely számos beállítása kontroll panelről vezérelhető. A régihez nincs ilyen hozzáférés.

A költözés egyúttal a domain regisztrátor váltását is jelenti. Mivel ismerősöm emailcíme a saját domainjével működik (és a saját tárhelyén), valószínűleg egy ideig nem lesz elérhető majd a címén.

A kérdés, hogy mit lehet tenni annak érdekében, hogy ez az idő minél rövidebb legyen?

(A leendő helyen már beállítottam az email címet, de az csak a domain átregisztrálás után fog élni.)
 

Autocomplete input ajax-php-mysql

Castor87 · 2009. Ápr. 2. (Cs), 00.55
Hello!

Autocomplete input mezőt szeretnék létrehozni, talán nem szokványos módon. A legtöbb tutorial egyszerű, szó eleji egyezést használ. Viszont én hosszú karakterláncokban is szeretnék keresni. A működési elvvel tisztában vagyok, az sql lekérdezéshez kérnék segítséget.

Alap esetben a LIKE '$kulcs%' megoldás eredményre vezet egy text mezőnél. De olyan mezőben, ahol nem egy szó, hanem több mondat van, nem egy jó megoldás.

Kérdésem: milyen lekérdezéssel lehet a mondatokban lévő szavak elejének egyezését vizsgálni? Ha ez könnyen meg is oldható, érdekelne teljesítmény szempontból is, mert fogalmam sincs mennyire erőforrás pazarló; érdemes ilyenbe gondolkodni?

Innodb táblákról van szó, tranzakció kezeléssel és minden utf8ba van.
 

április 1

lassú lekérdezés lapozás sehogyse

rrd · 2009. Ápr. 1. (Sze), 16.02
Le kell kérnem egy szervertől API-n keresztül kb 2-300 objektumot. Egyszerre csak egyet lehet lekérdezni. A Válasz egyik paramétere alapján kéne őket sorba rendeznem és megjelenítenem.

Ha lekérem egyben a 300 adatot akkor nagyon lassan lesz kész, a usernek kinő a szakálla mire megjön a válasz.

Ha beteszek egy lapozót akkor meg nem tudom őket sorba rendezni úgy ahogyan kellene.

Van valami ötlet, hogy mit csináljak?
 

Form disabled submit gomb formázása

buheramatrix · 2009. Ápr. 1. (Sze), 11.14
Sziasztok,

van egy űrlapom amelyen a letíltott submit gombo hátterének színét szeretném megváltoztatni. A kérdésem az lenne, hogyan tudom CSS segítségével módosítani az elem színét ha a tulajdonsága "disabled"-re van állítva?

Balázs
 

PHP + MSSQL kapcsolódási hiba

tisch.david · 2009. Ápr. 1. (Sze), 10.49
Sziasztok!

Megpróbáltam elindítani a tegnapelőtt még faszányosan működő lokális PHP-s alkalmazásomat (MSSQL 2005 adatbázissal a feneke alatt), erre kapok egy "Unable to connect to server..." hibaüzenetet.
Legjobb tudomásom és az SVN napló szerint nem változtattam semmi lényegeset, az Exception dump-ban szereplő kapcsolódási paraméterek korrektek, ellenőriztem az ntwdblib.dll-t, megnéztem, hogy engedélyezve van-e még mindig a távoli csatlakozás, megnéztem, hogy még mindig jó-e a lúzernév és a jelszó, de minden stimmel.
Van valami tippetek? Nem érkezett mostanában olyan javítócsomag, ami indokolhatná esetleg ezt a hibát?
Bármilyen tipp jól jönne, mert kezdek kissé rosszkedvű lenni. :(

Köszi előre is:

Dávid