ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 2009 - Fórum téma

április 16

Automatikus adatmásolás

mkovacs5 · 2009. Ápr. 16. (Cs), 18.32
Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy melyik az a kód, amellyel azt lehet elérni, hogy bizonyos adatmezőkben lévő adatok átmásolódjanak egy másikba?

Pl.: Ha az állandó lakcím, és a levelezési cím megegyezik, akkor elég legyen csak egy checkboxot bejelölni, hogy az adatok másolódjanak.

Van valakinek ötlete?

Előre is köszönöm: Miki
 

Projekt management software

Vitaleas · 2009. Ápr. 16. (Cs), 11.38
Sziasztok!

Kifejezetten webes fejleszetési projektekre alkalmas, betesztelt és jól működő projekt management szoftvereket tudtok nekem ajánlani?

(nem muszáj, hogy ingyenes legyen, de azért egy kis cég számára is akár elérhető legyen)
 

Komplett PHP site ára

magnat · 2009. Ápr. 16. (Cs), 08.49
Sziasztok!

Egy ismerősöm saját újságának kezdtem el készíteni egy lapot, és tanácstalan vagyok, hogy mennyi lenne az a haveri ár, amivel senki se járna rosszul. Leírnám milyen ez az oldal:

Mivel designer is vagyok, ezért a külsőt is én terveztem. CKM.hu felépítésű az oldal. PHP-ben készül, felhasználói felület, fórum, adminisztrációs felület, saját grafikonos statisztika, képgaléria amiket a látogató tölthet fel, és szavazhat rá. Szóval egy teljes portál, akárcsak az elöbb említett újság lapja.

Szóval szerintetek mekkora az a haveri összeg? Ti mennyiért vállalnátok el?

Köszönöm
 

Mod rewrite - fájlok kihagyása

inf · 2009. Ápr. 16. (Cs), 02.56
Sziasztok!

Küzdök a mod rewrite-al. Elolvastam csomó tutorialt, megnéztem, hogy hogyan kéne működnie a dolognak, de mégsem működik úgy, ahogy írják.

Konkrétan egy front controllert szeretnék csinálni a kép fájlok kivételével. Úgy szeretném megoldani, hogyha a kért kép fájl nem létezik, akkor is a front controllert hívja meg az oldalt.
Egyelőre ott akadtam el, hogy a képfájlokat átirányítsam a hozzájuk tartozó mappába.

Így próbálkoztam:
RewriteRule images/page\.(\w+)\.jpg view/images/$1.jpg [NC,L]

RewriteRule (.*) index.php?url=$1 [QSA,NC,L]


Elvileg ha images/page.header.jpg-t írok be, akkor át kell alakítani az első rule-nak view/images/header.jpg-vé, és utána az L miatt abbahagyni az átírást.
Ehhez képest folytatja a rewriteot, és átadja az urlt a front controllernek. (A mod rewrite egy rakás szemét.)

El tudja magyarázni valaki, hogy miért nem megy a fenti rewrite, és hogyan tudom lecsekkolni, hogy létezik e a képfájl? RewriteCond %{REQUEST_URI} -f l próbálkoztam, de nem sok sikerrel.
 

április 15

Kattintásra eltűnő felirat a szövegmezőben

mkovacs5 · 2009. Ápr. 15. (Sze), 21.59
Sziasztok!

Abban kérnék segítséget, hogy hogyan kell olyan effektet létrehozni, amely a következőt alakítja:

Adott egy szövegmező, amelybe a beleklikkelés után írni lehet. Azt szeretném elérni, hogy még mielőtt a szövegmezőbe klikkelnének, legyen benne egy szöveg (pl.: Kattints!), és miután belekattintanak a mezőbe ez a szöveg tűnjön el, és a mezőbe lehessen írni anélkül, hogy ezt a Kattints feliratot külön törölgetni kelljen.

Remélem érthető a kérdés :D

Előre is köszi a segítséget :D
 

április 14

két COUNT értéke összeszorzódik

mhn · 2009. Ápr. 14. (K), 11.52
sziasztok!

van egy banner-em. erről 2 statisztikát vezetek. egyik, h hányszor jelent meg a másik, h hányszor kattintottak rá.
a banner_id egyenlőre 1 mindenhol, mert még csak 1 van "beüzemelve"
banner_impress tábla:
id, banner_id, timestamp


banner_click tábla:
id, banner_id, timestamp

olyan lekérdezést szeretnék, ami napok szerint csoportosítva kiadja a megjelenés és a kattintások számát
tehát a végeredményben ez szerepel:
banner_id COUNT(impress) COUNT(click) Dátum

így próbáltam:

SELECT COUNT(i.banner_id) as count_i,
       COUNT(c.banner_id) as count_c,
       FROM_UNIXTIME(i.timestamp) as datum 
       FROM banner_impress i
       LEFT JOIN banner_click c
       ON DAYOFMONTH(FROM_UNIXTIME(i.timestamp))=DAYOFMONTH(FROM_UNIXTIME(c.timestamp))
       GROUP BY DAYOFYEAR(FROM_UNIXTIME(i.timestamp));
viszont így a COUNT(impress) oszlopoban a két COUNT szorzata jelenik meg ha a COUNT(click) nem nulla, egyébként meg a valós érték
a COUNT(click)-ben meg ugyanaz mint a másik COUNT-ban vagy 0.


itt láttam ehhez hasonló problémát de nem sikerült a sajátommal boldogulni:

http://weblabor.hu/forumok/temak/100873


szval ezt az összeszorzást hogy lehetne kiküszöbölni?

előre is köszönöm!
 

IE6 debug

paal · 2009. Ápr. 14. (K), 10.24
Sziasztok!

Drupal 6-ban, NineSixty (960 Grid System) témára (aminek az alapja a 960 Grid System) készítettem egy oldalt: http://www.dnn360.hu kombinálva LavaLamp for jQuery funkcióval.

Kezdtem örülni, hogy rendesen megjelenik/működik IE7-ben minden, de felpakoltam egy IE6-standalone-t, és szomorúan látom, hogy több dolgot is rosszul jelenít meg:

1. Az elsődleges menüt teljesen rossz helyre pozicionálja.
2. Kategóriák aláhúzása nem jelenik meg

Arra már rájöttem, hogy a kategóriák piros aláhúzása azért nem jelenik meg hover-kor, mert IE6 csak az a:hover-t ismeri, span-nál nem veszi figyelembe:

#category-blocks a span:hover, 
#block1 span a:hover, 
#block2 span a:hover, 
#block3 span a:hover, 
#block4 span a:hover {
  border-bottom:3px solid #EE3424;
  display:block;
  text-decoration:none;
}
és be kellene állítanom és pozicionálnom, hogy az "a" és a "span" elem u.ott és u.akkora legyen. Elvileg...

3. A nyelv választó blokkot nem is látom hova rakja.


Tudna valaki tanácsot adni, miket nézzek meg?

Köszi, Pali
 

április 13

hogy mükszik a document.removeChild()?

Medve · 2009. Ápr. 13. (H), 16.13
hali mindenki
valaki magyarázza el nekem hogy hogyan kell használni a document.removeChild() parancsot, mert nekem nem igazán sikerült megfejteni magamtól.:S
előre is köszi!
 

április 12

diven belül középre igazítás kép fölé

plip · 2009. Ápr. 12. (V), 18.30
Sziasztok!
A következő problémába futottam bele:
Adott egy div valahol az oldalon, fix szélességgel, benne egy változó méretű kép, középre igazítva. Van egy kis képem, amit a divben el kéne helyezni középre , a nagy kép fölé (mármint a z-tengelyen nézve fölé). Namost, ha a kisképnek position: relative-ot adok meg, az nem jó, mert h eltolom, akkor ott marad a helye, üresen. Ha position: absolute, akkor meg ugye az egész oldalhoz képest tudom eltolni. Van-e olyan megoldás, ahol a befoglaló divhez képest tudom absolute pozícionálni anélkül, hogy eltolná a nagyképet.
A nagykép, mint div-háttérkép esetemben nem megoldás.
Egy fura dolgot tapasztaltam, ha megadom, hogy "position: absolute", de nem adok meg top, és left értékeket, akkor jó, de ha megadom ezeket, akkor már a böngészőablakhoz képest tolja el...
Természetesen gugliztam eleget, mielőtt itt kérdeztem :)
Összedobtam egy lecsupaszított verziót szemléltetésképpen: link

Köszi előre is :)
 

április 11

Subselect? - összetett lekérdezés

mice@gothart.hu · 2009. Ápr. 11. (Szo), 18.09
Sziasztok!

Drupal 5.x-et használok, s egy adatbázislekérésben szeretném a segítségeteket kérni!
Jelenleg a "user"-ek "node"-jaihoz kapott "ajánlásokat" összesíti a lekérés és a "user"-eket eszerint listázza:
SELECT
COUNT (ajanlas.nid) AS count, users.name
FROM users
LEFT JOIN node ON node.uid = users.uid
LEFT JOIN ajanlas ON node.nid = ajanlas
GROUP BY users.uid
ORDER BY count DESC
A cél az, hogy csak ahhoz a három "node"-hoz kapott ajánlásokat összesítse tagonként, amik ez adott tagnál a legtöbb "ajánlást" kapták.

Tehát van a Jani, a Béla userünk, a nodek és az ajánlások száma.

Jani:

Bla - 10 ajánlás
Blaa - 5 ajánlás
Blaaa - 3 ajánlás
Blaaaa - 2 ajánlás

Béla:

Ble - 10 ajánlás
Blee - 5 ajánlás

Az én lekérésem ezt hozná ki eredményül:

Jani - 20 ajánlás
Béla - 15 ajánlás

Viszont én azt szeretném, hogy az adott user(például Jani) csak a három legtöbb ajánlást kapott nodejának ajánlásai adódjanak össze; tehát Jani ajánlásainak számához azt írja ki, hogy: 18 (10+5+3)

Már több napja próbálkozom, de nem sikerült rájönnöm a megoldásra :)

Előre is köszönöm a segítséget!