ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 2009 - Fórum téma

PHP csoportos mailküldés

PredMan · 2009. Ápr. 1. (Sze), 08.36
Sziasztok!

írtam PHP-ban egy hírlevélküldő szkriptet, ami részben működik is. A probléma az, hogy több ezer embernek kell kiküldeni leveleket és a szolgáltató ezek nagyrészét blokkolja. A szkriptem úgy működik, hogy egy JS-es időzítővel 10 percenként betöltök IFRAME-be egy php mailküldőt, aminek GET-el átadom a kezdő értéket. 300-as csoportokban küldöm BCC segítségével a leveleket, tehát pl. ha 3600 címzett van, akkor én 12 db emailt kapok és azokból sokszorosítja a többi címzettnek a leveleket.

Itt a probléma. A kód jól működik ugyan, de 12-ből minimum 6-nál hibát ír ki a kódom a mail() függvény ellenőrzésekor:

if(mail($cimzett, $targy, $szerkezet, $fejlecek)) {
   $_SESSION['jelentes'] .= "- <font color='green'><b>ok! (".$sendnum.")</b></font><br>";
}

else {
   $_SESSION['jelentes'] .= "- <font color='red'><b>Hiba!</b></font><br>";
}
amikor mind a 12 levél kiment, akkor kiiratom a $_SESSION['jelentes'] tartalmát és ez fogad:

1.ok!
2.ok!
3.hiba!
4.ok!
5.hiba!
6.hiba!
7.ok!
8.hiba! stb... minden áldott nap véletlenszerűen, tehát tutira a szolgáltató blokkol.

mit lehetne még tenni ezügyben? gondoltam ez a 10 perc késleltetés a küldések között elegendő lesz, de ezekszerint még ez is kevés? tudtok ajánlani valamit? egyszerüen már tanácstalan vagyok... régebben egyébként amikor még csak 1000 alatti hírlevelet kellett kiküldenem, akkor simán ment a dolog BCC-vel, de több ezres számnál már behal a BCC, ezért alakítottam ilyen csoportos időzítősre.

előre is köszönöm a válaszokat!