ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 8, 2009 - Fórum téma

Mappa listázása PHPvel

Norbi87 · 2009. Ápr. 8. (Sze), 21.45
Hello!
Abban szeretném a segitségeteket kérni hogy van egy mappa listázó scriptem aminél txt-be elvannak tárolva hogy weben mi legyen a link neve, de valamiért nem akar még müködni.

index.php:
<?php
$adat=file("valami.txt");
$kulcs=array();
foreach($adat as $sor)
{
$r=explode(",",$sor);
$kulcs[$r[0]]=$r[1];
}
?>
<?php
$dir = "./auto";
$dh = opendir($dir);
while (false !== ($filename = readdir($dh))) {
if (!is_dir($dir."/".$filename)) {
echo "<a href=".$dir."/".$filename.">".$adat[$filename]."</a><br>";
}
}
?>

Valami.txt:
auto.jpg,Autózás
car.bmp,Autók

Ez a két fájl benne is van az auto mappába. Előre is köszi: Norbi
 

ie6 figyelmeztető

abraham · 2009. Ápr. 8. (Sze), 17.47
üdv mindenkinek!

egy olyan megoldást szeretnék (szkriptet), amit már több oldalon is láttam, hogy ha ie6-tal nézzük az oldalt, akkor előjön egy figyelmeztetés, hogy frissítsük a böngészőnket egy frissebb verzióra. (hasonlóra gondoltam, mint ami a videosmart.hu oldalon van)

remélem tudtok segíteni!

előre is köszönöm!
 

php --> pdf

figyuri · 2009. Ápr. 8. (Sze), 14.49
Sziasztok, - php -ből generálom a pdf dokumentumot, s időnként nem jelenik meg, az Acrobat Reader azt írja ki, hogy a fájl sérült, s nem sikerült megjavítani. De van amikor tökéletesen müködik...
Mintha többször fordult volna elő ha sok oldalt akarok megjeleníteni.

PHP PERL PECL extension

efpe · 2009. Ápr. 8. (Sze), 11.59
Sziasztok,

PERL-t kene futtatnom phpbol, talatam is ra egy kiraly pecl extensiont, viszont a galad nem hajlando elindulni. Debian Lenny az oprendszer, sima php5 a debian repobol. Php error log:
[07-Apr-2009 15:51:04] PHP Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library '/usr/lib/php5/20060613+lfs/perl.so' - /usr/lib/php5/20060613+lfs/perl.so: undefined symbol: boot_DynaLoader in Unknown on line 0

Mikor kezzel probalom forgatni, akkor ez tunik fel:
checking for perl support... yes, shared
Note (probably harmless): No library found for -lperl


Talan nem lenne problema, ha talalna ilyet, nem? :)

Google nem nagyon tudott segiteni.

Hasznal valaki ilyesmit? Valami otlet esetleg?

Koszi,
efpe
 

Beágyazott képekkel mail küldés

Pi-Tec · 2009. Ápr. 8. (Sze), 10.59
Üdvözlet mindenkinek!

Szeretnék egy képekkel tarkított HTML válaszlevél-küldőt készíteni PHP alatt. Egyszerű HTML-t már most is kezel, de arra lenne szükségem, hogy csatolt képekkel küldje a levelet, mert különben a legtöbb levelező nem tölti be őket, tekintve, hogy külső oldalra mutatnak.

Awstats

nemTudom · 2009. Ápr. 8. (Sze), 10.07
Megpróbálom beállítani az awstats úgy hogy mind a www.domain.hu esetére mint a www nélkül is működjön... Eddig kevés sikerrel. Nem csináltam a statisztikának külön aldomaint és nem is szeretném, hanem minden domain/stats/ ként működjön. www nélkül jól működik. Túl téve magam azon a traumán hogy nem lehet DirectoryIndex-et a cgi-bin könyvtárnak megadni és csak a fájlnév beírására reagál tehát /stats/awstats.pl (ezt köztes megoldásként úgy kezeltem hogy magát az awstats.pl-t adtam meg aliasként, de itt is van egy bökkenő ha /stats - / nélkül akkor megint nem működik) az awstats.www.domain.hu.conf fájlokat egyáltalán nem olvassa be :(. Teljesen elakad... Megáll
Megpróbáltam mod_rewrite-ttal de semmi reakció :(

RewriteEngine on
RewriteRule ^www\.(.*)\.hu/stats/*(.*)$ $1.hu/stats/$2 [R=301,L]

Tudna valaki segíteni?...

Előre is millió köszönet!
 

Szindikált tartalom

tolmi · 2009. Ápr. 8. (Sze), 08.32
Sziasztok,

Arról tud-e esetleg valaki, hogy egy olyan oldal, aminek az anonymous tartalmai 80%-ban szindikáltak mennyire kiszolgáltatottak a keresőmotorok duplikált tartalomszűrésének? Lehet-e egy aggregált hírekből álló oldalt üzemeltetni úgy hogy a keresőmotorok ne büntessék (nagyon) az oldalt? Ha igen, akkor ez hogyan is oldható meg?

Előre is köszi!