ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 2009 - Fórum téma

január 13

80.000 link/hó hogyan lehetséges ez?

Vitaleas · 2009. Jan. 13. (K), 02.03
Tanuja voltam egy oldal előrejutásának, november 15. hely 15.000 inbound link december 4. hely 95.000 inbound link.

Ezt hogy lehet egy hónap alatt elérni? Úgy, hogy mindenzért nem fizethett az illető pár száezernél többet, mert ugye kis cégről van szó.
 

január 12

Lefoglaló oldal keszitése

WestPal · 2009. Jan. 12. (H), 21.46
Üdv mindenkinek!

Kissebb problémába ütköztem, egy online panzió-hotel szobalefoglaló oldalt kell elkészitenem.

Php tudással nincs probléma, a gond az, hogy hogyan tudnám felépíteni az adatbázist úgy, hogy minden szobát adott dátum intervallumra le lehessen foglalni, és le lehessen azt ellenőrizni php-val hogy az adott szoba lefoglalható-e bizonyos dátumon és nincs véletlenül már lefoglalva. Az dátumintervallumot egy felugró naptárból kellene kiválasztani külön-külön a bejelentkezési időpontot és a távozási időpontot.

Izgatottan várom a tippeket - segitségeket és előre köszönöm!
 

GET paraméterek elrejtése

norby1 · 2009. Jan. 12. (H), 18.52
Sziasztok!

Remélem még nem szerepelt a fórumban az következő kérdés (én nem találtam).

Milyen módon tudom azt elérni, hogy egy oldalnak átadott paraméterek ne jelenjenek meg a böngészősorban?
Például egy hasonló hivatkozású elemre kattintva: href="www.valami.hu/main.php?name=norby1"
a böngészősorban a "?name=norby1" paramétert -esztétikai szempontból- a felhasználó ne lássa. Válaszotokat köszönöm.
 

Google description nem változik

tila1 · 2009. Jan. 12. (H), 16.24
Sziasztok!

Olyan problémám lenne, az oldallal, hogy a googlebe nem változik a description! Még valamikor az oldal szülésénél volt ez a description, de azóta már nagyon sokat változtattunk!

Mit adjak meg hogy tudjatok segíteni?

Az oldal

Előre is köszi
 

január 11

Mi szükséges ahhoz, hogy reklámozásból pénzhez jussak?

rockybro · 2009. Jan. 11. (V), 20.05
Üdv!

Ha lenne egy oldalam, amin valaki jó pénzért reklámozni akarna, akkor milyen engedélyekre, igazolványokra stb. lenne szükségem? Ki kéne váltani egy egyéni vállalkozóit, meg erkölcsit, és havonta kellene könyvelni is?

Google Adsense-ből való pénzkereséshez ugye nem kell semmi ilyesmi?
 

Bonyolult CSS menü "laggol"

srmark · 2009. Jan. 11. (V), 17.58
Hello!
Írtam egy bonyolult többlépcsős menüt HTML-ből és CSS-ből, de sajnos abba a problémába ütköztem hogy néha nem nyílik ki rendesen. Amikor a gépemen lévő fájlt megnyitottam még nem volt semmi baja, de amikor kitettem az oldalra már nem nyílt ki rendesen, linkek:
Menü az egész oldallal együtt

A menü forráskódja

A forráskódot azért nem illesztettem be ide mert nagyon hosszú, a probléma nálam hogy ha túl gyorsabban viszem az egeret egyszerűen összecsukódik a menü, mintha leszaladna róla az egér, van amikor nem egyből jelentkezik a baj ha már 5 perce a tálcán pihen a megnyitott oldal. A menü működési elve: csak div-ekből épül fel, egymáson belül vannak a div-ek mint egy fa-szerkezetben, a div-eken alapállapotban overflow: hidden van és :hover-re overflow: visible-t kap így a benne lévő következő menüelem előtűnik.
Segítséget szeretnék kérni hogyan tudnám elkerülni ezt a problémát?
Az oldal ahol a menüt használom egy ifjúsági portál, a felhasználók csak apróbb részeit szerkeszthetnék az oldalnak de működnek a HTML és CSS kódok is, így az egész oldal átszerkeszthető egy kis CSS-el. Ennek a menünek is külső CSS fájlja van (másik szerveren) a HTML kódot pedig egy oldaldobozba tettem, ahonnan position: fixed tulajdonsággal ugrik a helyére. Szerintetek gyorsabb lenne a menü ha a külső CSS-t a HTML kódba írnám?
Előre is köszönöm a segítséget, kicsit bénán magyaráztam el de remélem érthető.
 

File közvetlen letöltés tiltása

abicska · 2009. Jan. 11. (V), 17.48
Szevasztok!
Van egy zene. Egy MP3. Fel van töltve a honlapomra, a gyökérhez képest néhány mappával lejjebb. (d/r/zene.mp3)
Van egy flash lejátszó, ami ezt a zenét játssza le úgy, hogy paraméterként kapja a lejátszandó fájl elérési útját, értelem szerűen azért, hogy több fájlt is le tudjon játsszani.
Az volna a kérdésem, hogy lehetséges e megakadályozni valamilyen módon azt, hogy ha beírom a böngésző címsorába, hogy "domain.hu/d/r/zene.mp3" ez betöltse be a zenelejátszót és induljon el, vagy éppen letöltődjön. Vagyis nem szeretném ha csak úgy beírnák a címet, jobb gomb, mentés és ott is lenne.
Át lehet ezt irányítani a kezdőlapra, mondjuk a domain.hu-ra?
Köszönöm a segítséget előre is!
Ábel
 

Szöveg formázása

supi007 · 2009. Jan. 11. (V), 14.52
Hello,

Szeretném formázni a bevinni kívánt szöveget. Az a megoldás tetszik, mikor beírom a dumát, majd kijelölöm egy részét, rákattintok a kívánt formázásra (<b> , <i> , <s>), az pedig egy parancssor segítségével varázsol egy nyitó html-taget az elejére és egy záróelemet a végére.
A kérdésem, hogy hogyan induljak el? Javascript vagy PHP? Amit tudok, hogy valamilyen parancsfile\függvény fogja ezt megcsinálni, aminek tudnia kell, hogy mit jelöltem ki és, hogy mivel szeretném formázni. Valahogy így.
Előre is köszi.

supesz
 

január 10

kép link keretének színe IE7 alatt

pannonia · 2009. Jan. 10. (Szo), 18.15
Sziasztok!

Van egy képem, amire tettem egy linket. A css-ben van egy "a {color:#bf8b5e}" beállítás. Ez firefox alatt működik is. IE7 alatt pedig van a szép virító kék. Hogyan tudom erre az IE-t is rábírni?

Üdv,
Szabó Gábor
 

phpmailer probléma

Vrt · 2009. Jan. 10. (Szo), 17.14
Sziasztok!

Korábban mail() fgvt. használtunk a honlapunkon, de a szolgáltató már nem engedélyezi a használatát. Azt mondták használjuk a phpmailert. Na most mivel nem vagyok egy nagy ász a témában először kicsit olvasgattam róla...

Amit eddig próbáltam / tettem:
- felmásoltam a szükséges fájlokat a szeróra.
- kipróbáltam, hogy működik e a doksiban leírt néhány sorral és mivel hibát nem adott vissza úgy gondolom rendben lenne...

Aztán így próbáltam volna a levélküldést:

 
   <?php  
   
require("class.phpmailer.php");  
   
$mail = new PHPMailer();  
   

$mail->IsSMTP();  // telling the class to use SMTP  
$mail->Host     = "smtp.vivanet.hu"; // SMTP server  
$mail->From     = "sajatcimunk##kukac##sajatdomain.hu";
$mail->AddAddress("ideküldenék##kukac##gmail.com");
$mail->Subject  = "First PHPMailer Message";  
$mail->Body     = "Hi! \n\n This is my first e-mail sent through PHPMailer.";  
 $mail->WordWrap = 50;  
 if(!$mail->Send()) {  
   echo 'Message was not sent.';  
   echo 'Mailer error: ' . $mail->ErrorInfo;  
 } else {  
   echo 'Message has been sent.';  
 }

?>  
Na erre ez a hibaüzenet:
Message was not sent.Mailer error: The following From address failed: sajatcimunk##kukac##sajatdomain.hu

Aztán bettem az autentikációt...
$mail->SMTPAuth = true; // turn on SMTP authentication
$mail->Username = "......"; // SMTP username
$mail->Password = "......"; // SMTP password

Erre ez lett a hiba:
Message was not sent.Mailer error: SMTP Error: Could not connect to SMTP host.

Aztán bettem a debug sort:
SMTP -> FROM SERVER: SMTP -> FROM SERVER: SMTP -> ERROR: EHLO not accepted from server: SMTP -> FROM SERVER: SMTP -> ERROR: HELO not accepted from server: SMTP -> ERROR: AUTH not accepted from server: SMTP -> FROM SERVER: SMTP -> ERROR: RSET failed: Message was not sent.Mailer error: SMTP Error: Could not connect to SMTP host.

Szóval most nem igazán tudom merre induljak.