ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 2009 - Fórum téma

január 26

Google Custom Search - szótöredékek

lacy · 2009. Jan. 26. (H), 00.56
Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy lacy.hu honlapomon a google custom search kereső (jobbra fent) rátalál a megfelelő cikkre, ha pl. a memóriadiagnosztika szóra keresek, de nem találja meg ha csak a diagnosztika szóra keresek, ami engem nagyon zavar. Hogy lehetne rávenni, hogy szótöredékekre is keressen? Néztem a beállításait, de nem találtam, lehet elkerülte a figyelmem.

Előre is köszönöm a segítséget!
 

MSSQL permanens row lock PHP-ből

tisch.david · 2009. Jan. 26. (H), 00.36
Sziasztok!

Az alábbi témában kérném a segítségeteket:
Ugyanazon felhasználó konkurens kéréseinek megregulázása miatt row lockot szeretnék tenni a SESSION tábla releváns sorára. Szeretném, ha ez a lock a kérés kiszolgálásának kezdetekor létrejönne, és csak a kiszolgálás végeztével szűnne meg.

Mivel a lock csak egy tranzakción belül él, a kérés kiszolgálását egy "csomagoló" tranzakcióban szeretném végezni. Ha azonban az indított tranzakciót a kiszolgálás során futtatandó első query-vel nem véglegesítem vagy nem dobom el, akkor 266-os hibát kapok:
Transaction count after EXECUTE indicates that a COMMIT or ROLLBACK TRANSACTION statement is missing.

Van valami ötletetek, hogy mit lehetne ezzel kezdeni?

A tanácsokat előre is köszönöm! Üdv:

Dávid
 

január 25

Unrar nem működik

gabesz666 · 2009. Jan. 25. (V), 12.51
Sziasztok!

Szeretnék írni magamnak egy gui-t a rar-hoz(egyenlőre kitömörítéshez) linux alá, lényegében már majdnem kész is az alapja, de egyszerűen nem működik a kitömörítés. Próbáltam exec-el, system-el, shell_exec-el, sudo-val és anélkül, de vagy nem volt semmilyen kimenet ezek kombinációjára vagy pedig valamilyen oknál fogva failed, illetve volt egy párszor, hogy elkezdte, de monjuk 75%-nál megállt a kitömörítés (legalábbis a kimenet szerint). A parancsom tehát így nézett ki: [sudo] rar e {Elérési út+fájlnév}. Mi lehet a gond? A sudo-s parancsok egyébként lefutnak php alól, szóval nem teljesen értem a jelenséget!
 

fishblog

balazs.egyed · 2009. Jan. 25. (V), 09.17
a mai napig wordpresst használtam a honlapomhoz, de eltűnt a wywising szövegszerkesztője, és nem tudom előhívni, telepítettem már rá az eggyel profibbat is, de az sem működik, és csak html kódokkal lehet írni.

Ezért úgy gondoltam, hogy akkor már használom a nekem sokkal megfelelőbb fishblog nevű rendszert. Ezen minden működik, kivéve egyvalamit, semelyik tárhelyen nem hajlandó megjeleníteni a Ő, vagy ő-t.itt van egy link is hozzá hogy lássátok az én problémámat. fishblogom
 

Red5 hogyan?

ppy · 2009. Jan. 25. (V), 01.15
Sziasztok!
... sajnos nagyon nem értek a java-hoz... de nagy szükségem lenne, arra h használni tudjam a Red5 java-ban írt RTMP server... vannak mintapéldáim, ami alapján valamit csak tudnék... de még a program könyvtárat, config file-t sem találtam meg... =(

mindenféle infó link nagyon érdekelne...!!! leginkább vmi step-by-step vagy akármi!!!
please segítsetek!!!

amúgy egy ubuntura raktam fel a 0.8 RC1-es verziót

köszi
 

január 24

videó stream fogadása

ppy · 2009. Jan. 24. (Szo), 18.54
Sziasztok!

szeretnék egy olyan programot készíteni az amely az adobe flash player-ről (a mikrofonról, webkameráról) adatfolyamot (stream-et) tud fogadni, elmenteni és esetleg tömöríteni, tördelni a szerveren... stb

* az érdekelne, h van a készen ilyen kód PHP-ban?
* egyáltalán képes e erre a PHP? ... azt megtaláltam, h adatfolyamot tud küldeni fseek() segítségével... de fordítva szeretném!

azt megtaláltam, h a Red5 képes erre, csak nem igazán értek a java-hoz...
... ja és csak vmi open-source érdekel!
 

Videótár

konda · 2009. Jan. 24. (Szo), 17.29
Hello!

Olyan ,,tartalomkezelő" -t keresek, amely csak a videók kezelésére alkalmas. Tehát egy olyan motort, amely rendelkezik admin felülettel, és azon keresztül tölthetek fel és rendezgethetem a videókat. Valaki tudna ajánlani egy ilyet?
 

ORACLE PL/SQL

aspirany · 2009. Jan. 24. (Szo), 12.01
Sziasztok!

Oracle 10g procedurát készítek de hibát generál a véglegesítésnél.

a kód :
PROCEDURE APRIL.SP_UGYFEL_KERES   (pugyfelnev   partner.partnernev%type)
IS
BEGIN
 SELECT * FROM partner WHERE partnernev LIKE pugyfelnev;
END sp_ugyfel_keres;


elég egyszerű lenne :) a hiba amivel elszáll:

szükség van INTO utasításra ebben a select utasításban.

köszönöm a válaszokat.
 

január 24

MYSQL csökkentett karaktertámogatás visszaállítása.

world-s · 2009. Jan. 23. (P), 22.31
Sziasztok!

Van egy ASUS WL-500W-s routerem amin OLEG nevű Linux fremworköt tettem.
Telepítettem rá webszerver, PHP, és MYSQL-t is csomagból.
Ha megnézem PHPMYADMIN-ról, akkor azt írja, hogy csak az UTF8 és a LATIN1 támogatott csak.
Gondolom minden felesleget lekapcsoltak a csomagban, mert ugye ez csak egy ROUTER és nem egy szerver vagy asztali PC.
A kérdésem az, hogy hogyan lehet legalább a latin2 támogatást visszakapcsolni?
Kérdeztem olyan fórumon is ahol a routerrel foglalkoznak, de ott nem tudták.
Abban bízok, hogy valaki általánosan hátha tudja ezeket a kapcsolási lehetőségeket a MYSQL-ben.

Azt néztem, hogy az /opt/share/mysql/charsets/ könyvtárban ott vannak az XML-ek. A latin2 is. Nem tudom, csak sejtem, hogy ezekhez lesz valami köze.
Sőt a /opt/share/mysql/hungarian/könyvtár is ott. Nem tudom azt sem, hogy azt hol lehet állítani, hogy az ottani magyar nyelvű hibaüzeneteket használja. (de ez csak másodlagos. A fő a latin2 támogatás)

Segítségeteket előre is köszönöm.

Zoli
 

ie megjeleníti mozilla nem, ékezetes betű kimarad , flash oldal xhtml tartalom

hódolok · 2009. Jan. 23. (P), 00.50
Segítséget kérnék a kedves olvasóktól. Letöltöttem egy ingyenes lapot amelyet szeretnék saját részre formázni. A gond az hogy az ie megjeleníti mozilla nem és a másik gond hogy az ékezetes betűket kihagyja. Több helyen ezt a problémát nem tudták megoldani . Reménykedem a segítségben. Üdv Tamás. Ami kell küldöm
index:

<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="en" lang="en">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-1" />
<title>Portfolio 14372</title>
</head>
<body bgcolor="#111111" style="padding:0px; margin:0px">

<!-- saved from url=(0013)about:internet -->
<div id="main">
<object classid="clsid:d27cdb6e-ae6d-11cf-96b8-444553540000" codebase="http://fpdownload.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" width="100%" style="height:100%" align="middle">
<param name="allowScriptAccess" value="sameDomain" />
<param name="movie" value="main.swf" /><param name="quality" value="high" /><param name="bgcolor" value="#111111" /><embed src="main.swf" quality="high" bgcolor="#111111" width="100%" style="height:100%" name="main" align="middle" allowScriptAccess="sameDomain" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" />
</object>
</div>
<script>


resizeme= function () {

if (document.body.clientWidth<766) {
document.getElementById('main').style.width='766';
}
else {
document.getElementById('main').style.width='100%';
}



if (document.body.clientHeight<800) {
document.getElementById('main').style.height='800';
}
else {
document.getElementById('main').style.height='100%';

}


}


window.onresize =function() {
resizeme();

};
window.onload =function() {
resizeme();

};



</script>
</body>
</html>