ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 2009 - Fórum téma

január 17

Elektrónikus képeslap

Astroman · 2009. Jan. 17. (Szo), 15.54
Sziasztok!

Óriási segítségre lenne szükségem!
Egy készülő honlapra szeretnék képeslapküldőt csinálni!
Nézegettem innen-onnan scripteket, de mivel nem sokat értek a php-hez, így gyorsan és nagyon elakadtam! Megpróbáltam őket formázni, de sehogy nem akart működni!
A lényeg, hogy azt szeretném megcsinálni, hogy a galériában levő képekre kattintva (minden képnél így) csak a küldő form jelenjen meg! Eddig csak olyan scripteket találtam, ahol kategóriából lehet kiválasztani a küldendő képet, de ez most az én esetemben kiesett, mint alternatíva! :)

Ha ebben valaki tudna segíteni igen hálás lennék! Tudom, hogy ez nem scriptgyűjtemény, de mielőtt teljesen feladnám a dolgot, komplett scriptnek is nagyon örülnék! :)

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket!
 

Listázási probléma.. .

Arnold229 · 2009. Jan. 17. (Szo), 14.58
Listázási probléma.. .

Szeretnék kérni egy olyan segítséget, hogy van ez a kód:

… $q1 = "select * from cars_listings, cars_agents, cars_priority, cars_vehicle where cars_listings.AgentID = cars_agents.AgentID and cars_agents.PriorityLevel = cars_priority.PriorityLevel and cars_agents.AccountStatus = 'active' and cars_listings.VehicleMake = cars_vehicle.VehicleID order by cars_listings.DateAdded desc limit 15"; …

Szeretném úgy meg csinálni az oldal elején a listázást, hogy ne egy sorban legyen 15 egymás alatt, hanem 3*5 legyen a lista tábla. De a "desc limit 15" csak egy sorba teszi. Milyen kódot tudtok ajánlani? Amit hozzá írhatnék, vagy kijavítani..

Én csak hobbi szinte szerezgetek weblapokat.. .

Válaszokat előre is köszönöm!
 

SQL probléma

MadBence · 2009. Jan. 17. (Szo), 12.56
Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy az egyik SQL kérésem rossz eredményt ad vissza. Egy sima blogmotorhoz van, bejegyzés lekérése történik meg benne tag-ekkel, kommentek számával. Egész konkrétan a kommentek száma rossz, mindig beszorzódik a tag-ek számával.
SELECT 	entry.id, title, entry.author, public, allowComments, entry.date, content, preview,
	GROUP_CONCAT(tag.name ORDER BY tag.name) AS tnames,
	COUNT(comment.id) AS comments
FROM entry 
	LEFT JOIN tag_relationship ON tag_relationship.eid=entry.id
	LEFT JOIN tag ON tag.id=tag_relationship.tid
	LEFT JOIN comment ON comment.id=entry.id
GROUP BY entry.id 
Eddig nem nagyon használtam ilyen bonyolult kéréseket, csak nagyon egyszerűeket, ezt a GROUP_CONCAT-ot is itt láttam valahol.
Azt találtam ki, hogy a COUNT()-os részt leosztom valamivel, de az szerintem nagyon nemszép. Biztos van rá megoldás.

Szerkezet:
entry
-id
-title
-author
-public
-allowComments
-date
-preview
-content

comment
-id
-author
-date
-email
-site
-content
-ip

tag
-id
-name

tag_relationship
-eid //entry.id
-tid //tag.id
 

január 16

PNG Alpha channel támogatás IE 6-ban

baloocis · 2009. Jan. 16. (P), 19.14
Sziasztok,
oldalamon (http://startlapom.extra.hu/karate/index.php) intenzíven használom a png átlátszóságot, amit az IE6 nem támogat.

Erre a problémra kéne egy megoldás -- eddig egy megoldást sem találtam, pedig párat már kipróbáltam...

Előre is nagyon köszönöm!
 

Form processorok - megéri, nem éri meg?

Cadeyrn · 2009. Jan. 16. (P), 13.58
Üdv!

Személy szerint eddig nem használtam form processor rendszert (pl. Zend Forms, PHPHTMLLIB Form, stb.), így szeretném megkérdezni róla a véleményeteket.
Megéri használni őket, jobb lesz-e tőlük valami?

Előre is köszönöm a véleményeket!
Molnár Péter
 

január 15

MVC - Időzített feladatok.

s_volenszki · 2009. Jan. 15. (Cs), 16.00
Front kontrolleres felépítésben, hogyan futtassak php értelmezővel értelmezett időzített feladatot?

Mert ugye annak hiába mondom, hogy www.domain.hu/daylitodo/ hiszen az nem böngésző, nem bírja értelmezni a .htaccess-ben felsorolt szabályokat! Szabadítsam rá a kontroller-re direktben, vagy írjak külön egy kontrollert amit csak a cron hivogat?

www.domain.hu/daylitodo/ helyett /user/www/cron/cron.php?daylitodo
 

Script többszöri futásának elkerülése

blabla · 2009. Jan. 15. (Cs), 13.27
Sziasztok

Elôre is bocs a lúzer kérdésekért.

Szóval van egy gomb a weboldalon és ha többször egymás után rákattintok akkor a hozzárendelt script többször is lefut. Kérdés , hogy lehet elkerülni az ilyen baleseteket?

A script adatbázist használ és elôfordul párszor hogy belassul az egész oldal, és ilyenkor a user türelmetlen és csak kattintgat.

A folyamat tranzakcióként megy tehát ha valami gond történik akkor rollback-el az egész. Most úgy van megoldva, hogy a tranzakció elôtt egy flaget 1-re állítok, majd amikor lefutott a script akkor 0-ra írom. És amíg 1 a flag értéke addig nem tud a script fô része újra futni. Az még hozzátartozik a dologhoz, hogy a tranzakció végén egy másik paraméter szinén olyan értéket kap, ami már nem engedi újra lefutni a scriptet, azonban ezt a paramétert csak a tranzakció végén változtathatom meg.

Na most ez vajon jó megoldás vagy sem?

És még egy kérdés:

Mi történik olyankor ha egy user sokszor egymás után kattint egy gombra? A script annyiszor le fog futni teljesen ahányszor rákattintottak, vagy az elsô futás félbeszakad mikor a második gombnyomás érkezik?

köszönöm
 

január 14

Ékezetes domain

Max Logan · 2009. Jan. 14. (Sze), 12.50
Ha van egy domain, aminek lehet ékezetes párját is regisztrálni, akkor érdemes-e? Ha igen, akkor hogyan célszerű felhasználni? 301-es redirect és kész?

Véleményeket, ötleteket várnék az ékezetes domain kérdéskörét illetően, a gyakorlati felhasználást figyelembe véve.
 

január 13

SQL Query optimalizálás - alapok

kistitan · 2009. Jan. 13. (K), 14.42
Sziasztok!

SQL lekérdezések optimalizálásában szeretnék segítséget kérni.

Tudom, hogy ez rengeteg mindentől függ, amit csak egy konkrét eset ismeretében lehet normálisan megválaszolni, továbbá azt is tudom, hogy tele ven a net jobbnál jobb írásokkal, könyvekkel.

Amit viszont nem találok az olyan alapvető tanácsok, amik teljesen kezdőknek szólnak, akik mondjuk meg tudják már írni a lekérdezéseket, de nem tudják, hogy hogyan, miként érdemes őket tagolni, szerekeszteni, kitalálni, megváltoztatni, ahhoz, hogy ne kapjon szívrohamot az első magára valamit is adó db-s amikor meglátja őket.

Ha lenne bárkinek valamilyen linkje, vagy doksija ezzel kapcsolatban nagyon hálás lennék, de az is segítene ha aki olvassa, leírná szerinte mi az a tíz leggyakoribb hiba, amit kezdő lekérdezők el szoktak követni és a lekérdezés teljesítéményének a rovására megy.
Ha ehhez szükséges mindenképpen megadni,a kkor mondjuk legyen a környezet MSSQL vagy MaxDb, de engem inkább általános dolgok érdekelnének)

Olyasmire gondolok, mint például, hogy két tábla összekapcsolásánál melyiket írjuk elsőnk ha a táblák mérete között jelentős különbség van. És hasonók..
(Nemtudom, hogy ennek ven-e értelme de mintha olvastam volna ilyesmit)

A legkissebb segítségért is hálás lennék!
Még egyszer köszönöm!
 

MVC - Az AJAX kérések is a front kontrolleren landolnak?

s_volenszki · 2009. Jan. 13. (K), 10.50
Sziasztok!

Butának tűnhet a kérdés, de mégis! Ha MVC struktúrában építek webes alkalmazást és használni akarok AJAX kéréseket, akkor ezek a kérések is a front kontrolleren landolnak?

Logikusnak tűnne, hiszen ilyen módon egy jó form feldolgozó eljárással igazából csak egy igaz/hamis érték átállítása elegendő ahhoz, hogy a teljes rendszer AJAX-szal küldjön formokat a szerverre vagy a hagyományos POST útján.

Jól gondolom?