MVC - Időzített feladatok.
Front kontrolleres felépítésben, hogyan futtassak php értelmezővel értelmezett időzített feladatot?
Mert ugye annak hiába mondom, hogy www.domain.hu/daylitodo/ hiszen az nem böngésző, nem bírja értelmezni a .htaccess-ben felsorolt szabályokat! Szabadítsam rá a kontroller-re direktben, vagy írjak külön egy kontrollert amit csak a cron hivogat?
www.domain.hu/daylitodo/ helyett /user/www/cron/cron.php?daylitodo
■ Mert ugye annak hiába mondom, hogy www.domain.hu/daylitodo/ hiszen az nem böngésző, nem bírja értelmezni a .htaccess-ben felsorolt szabályokat! Szabadítsam rá a kontroller-re direktben, vagy írjak külön egy kontrollert amit csak a cron hivogat?
www.domain.hu/daylitodo/ helyett /user/www/cron/cron.php?daylitodo
links/lynx/w3m/stb
Most konkrétan így megy.
s_volenszki
biztonság?
Mire gondolsz pontosan?
Arra gondolsz, hogy ha http alapon lehet cron-olni egy rutint, akkor azt bárki elindíthatja?
Hogyan kellene ezt szabályosan csinálni?
teljesen publikus
egyrészt feltétlenül fontos neked magába a webalkalmázsba beleírnod azokat a feladatokat? ha nem, akkor írd meg egy külön fájlba a webrooton kívül, abba is be tudod húzni az üzleti logikát.
másrészt nem lesz baj abból, hogy ha te mondjuk mindig éjfélkor akarsz futtatni valamit akkor délben is elindulhat? ez persze a feladattól függ, meg az url-t se fogod belinkelni sehova, de ez akkor is lehet egy biztonsági rés.
model?
Az pedig, hogy a modeledet hol / hogyan hasznalod mar csak rajtad mulik. Szvsz ezzel a mostani megoldassal kicsit tevuton jarsz.
Segíts megérteni amit mondasz.
A dothedayli() függvény adatokat kérdez le az adatbázisban a modell vonatkozó függvényeivel, a modellben kialakított üzleti logika szerint, majd az adatokból keletkezik egy kép és elküldésre kerül az admin e-mail címére.
Vajon hol tévedtem el?
példa
off
#11
fordítva a lovon
Lehet pl. egy külön controllered CLI-hez, ami ugyanazt a modellt használja, és egy CLI-hez illeszkedő view-t. De akár lehet olyan a front controller is, hogy képes CLI esetén is működni, és mondjuk paraméterként kapja meg a "kérést", de attól még ennek nem kell úgy kinézi, mintha egy URL-t hívnál meg, illetve szinte biztosan nem kell webről elérhetőnek lenni. Több frameworkben is már láttam ilyesmit, de még nem használtam.
Tökéletesen értem!
Upsz