ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2009 - Fórum téma

november 10

Div probléma

Apofiszh · 2009. Nov. 9. (H), 22.21
Sziasztok!

Nagyon belebonyolódtam egy div problémába, amit nem tudok ,hogy oldjak meg.

MP3 Audio Streaming

TIV · 2009. Nov. 9. (H), 12.37
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata audio streaming-el kapcsolatban? mp3-at kellene streamingelni. A következő a cél: PHP-ból listákat tudjak generálni, amiket át tudok adni a streaming szervernek és a megfelelő számokat le tudja játszani a user web felületről (azaz egy URL egy playlistet határoz meg). Tehát minden hallgató más és mást hallgathat.

Ilyen témában még nincs tapasztalatom. Mindenképpen kelleni fog egy streaming server (szoftver) és egy lejátszó kliens oldalon. Gondolom flash alapú megoldás lenne a legjobb, mert az mindenkinek van a gépén, vagy tévedek? Flash terén a RED5öt találtam, de nem vagyok benne biztos, h minden tud amire szükségem van, elég nehezen igazodtam el az oldalán.

Máshol shoutcast és icecast szervereket dícsérik. Tud valaki iránymutatást adni, hogy a fenti dolgot mivel lehetne megoldani?

Köszöntem!
TIV
 

JS -> php

aeternum · 2009. Nov. 9. (H), 12.33
Sziasztok.
Szenvedek egy problémával és nem megy (azé' szenvedek :).

Input textből kinyert értéket szeretnék megjeleníteni egy SPAN-on, majd ezt az értéket átadni egy php változónak.

A szenvedés oka épp a technológiai-elvi különbség. A JS lokálgépen fut, míg a php szerveren.
Tehát, ami változik lokálon, arról nem tud a szerver. Pedig jó vóna! :)
Az onBlur, illetve az onChange megoldja a SPAN.innerText értékének megváltozását, de ettől még nem lesz $_REQUEST()-ben semmi sem.

A form submit pedig újratölti az oldalt, így kiüriti az innerText.value-t. Igaz, ekkor már van $_GET/$_POST értékem, de nem tudom ezzel az értékkel frissíteni a SPAN.innerTextet.

Stróbáltam JS függvények variálásával, de nem megy...
:(

Már kezdek belezavarodni a függvények meghívásába...

[code]
<script language="JavaScript" type="text/javascript">
var d=new Date();
var monthname=new Array("Január","Február","Március","Április","Május","Június","Július","Augusztus","Szeptember","Október","November","December");

var dayname=new Array("Vasárnap","hétf&otilde;","kedd","szerda","csütörtök","péntek","szombat");
var TODAY = "<b>" + d.getFullYear() + ". " + monthname[d.getMonth()] + " " + d.getDate() + ".

Kép lekerekítése CSS-ből

szilaj · 2009. Nov. 9. (H), 01.24
Sziasztok

Egy extra igény jelentkezett.
Konkrétan, hogy hogyan lehet megoldani, hogy a feltöltött téglalap alakú képek sarkai lekerekítve jelenjenek meg.

Arra jutottam, hogy ha egy háttér színű lekerekítést csinálnék középen áttetsző színnel png -ben az jó kiindulási alap egy maszkolásra. Hogyan tudnám egymásra tenni a 2 képet úgy hogy ne legyen a háttérbe egyik se és sajnos nem fix helyen vannak a képek. Van valami réteg magasság a Css-ben, amivel előrébb és hátrébb lehetne rakni a képeket??

Válaszokat előre is köszönöm.

SziLaj
 

november 8

Program tervezés a gyakorlatban

s_volenszki · 2009. Nov. 8. (V), 15.47
Amióta ismerem a Weblabort és természetesen titeket, kedves WL Tagok, nagyon sokat tanultam, sok minden tisztább azóta. Nem lenne egy utolsó szempont ugyan ezzel a tudással 18 évesen újrakezdeni a főiskolát... ;)

Az elmúlt fél évben jelentős fejlődést tudhatok magam mögött:

- Megbizonyosodtam, hogy a logikai képességeimhez legmegfelelőbb programtervezési minta a funkcionális felbontás.

- Megértettem az MVC-ben rejlő erőt, hogy hogyan vagyok képes egy strukturális felépítés segítségével több tízezer sornyi forráskódot átláthatóan kezelni és karbantartani.

- Megértettem a moduláris alkalmazás tervezés fontosságát, jelentőségét.

Van azonban egy két terület, amit továbbra is csak részben képes átvilágítani az értelem és tudás napjának sugara, és amíg ez így lesz, úgy érzem nem tudok tovább lépni. Mivel alapvetően az alkalmazás tervezés és kivitelezés egy fajta tudásvágyam, kedvenc időtöltésem, úgy érzem tovább kell feszegetnem képességeim határát.

A köd:

Két fő témakör van, amiben keresem a megértést:

1. Moduláris programtervezés (Programtervezés)
2. Viselkedési minták, a megfigyelő (Programtervezési minták)

1. A Moduláris programtervezéssel alapvetően egyet értek és alapjaiban értem is, azonban vannak kérdéseim.

Hogyan határozzuk meg, mi legyen egy modul és az mekkora legyen?

A témában olvasott könyvek bemutatnak néhány hasznos fogást arra, hogyan tervezzünk modulokat, és hogyan vizsgáljuk azok bonyolultságát, azonban felmerült bennem egy kérdés. Mit is nevezünk pontosan modulnak?

november 7

MySQL 5.1 #1111 - Invalid use of group function probléma GROUP_CONCAT-tal

tisch.david · 2009. Nov. 7. (Szo), 17.01
Sziasztok!

Nem vagyok kezdő adatbázisokból, ez most mégsem akar menni:
SELECT GROUP_CONCAT(CONCAT(SUM(RT.FIZETENDO), ' ', RT.VALUTA_KOD) SEPARATOR ' + ')
FROM RENDELES_TETEL RT
WHERE RT.RENDELES_KOD = 1304 AND RT.TOROLT = 0 AND RT.FIZETENDO <> 0
GROUP BY RT.VALUTA_KOD
ORDER BY RT.VALUTA_KOD ASC
A $subject-ben szereplő hibát kapom, GROUP_CONCAT nélkül viszont megy. Van valami tippetek, hogy mi a gond?

Válaszokat előre is köszi!
Üdv:

Dávid
 

MySQL5 vs Windows 7

C_hris · 2009. Nov. 7. (Szo), 16.34
Sziasztok!

Az lehetséges hogy a MySQL5 nem támogatja még a Win7-et?
Ugyanis telepítés után a start service résznél megáll a folyamat, pedig xp-n normálisan működik.
Van erre valami megoldás vagy várni kell a következő Mysql kiadásra?

Üdv.:
Chris
 

Eladó könyvek

Kevlar · 2009. Nov. 7. (Szo), 13.41
Sziasztok!
Eladó e két könyv:

PHP fejlesztés felsőfokon
http://kiskapukiado.hu/main.php?SHOW_BODY=books&OP=detailed&PROD_ID=89
4000 Forint

Prfesszionális webdesign akciószkripttel + CD melléklet
http://www.kiskapu.hu/index.php?BODY=BookInfo&OP=details&ID=47334
2000 Forint
Ez utóbbi kissé már divatja múlt, de teljesen kezdőknek hasznos lehet Flash és Actionscript témában.

Mindkettő kifogástalan állapotban.
Átvétel Budapesten, esetleg postán, csere nem érdekel, köszönöm.
moczo.laszlo##kukac##gmail.com
 

Jumi Modul főlapon kívül máshol nem töltődik be

saman · 2009. Nov. 7. (Szo), 10.58
Helló!
http://www.gruppo4.com/~tobia/cross-slide.shtml Itt található képvetítőt raktam be Jumi segítségével modulba.
Főoldalon szépen meg is jelenik minden működik viszont ha egy menüre kattintok akkor nem töltődik be rendesen. Megnéztem a weblap kódját is és azt láttam, hogy a jquery-1.3.2.min.js, jquery.cross-slide.js javascript nem töltődik be rendesen ilyenkor.

Kód:
<script src='CrossSlide/jquery-1.3.2.min.js' type='text/javascript'></script>
<script src="CrossSlide/jquery.cross-slide.js" type="text/javascript"></script>
<div id="player" style="width:286px; height:158px;">
<script type="text/javascript">
$('#player').crossSlide({
shuffle: true,
speed: 15,
fade: 1
}, [
<?php
include 'CrossSlide/keplist.txt';
?>
]);
</script>
</div>

Menüponthoz hozzá van rendelve a modul. Mit kellene csinálni, hogy megjelenjen?
Tudom vannak ilyen joomlás modulok is. Viszont én szeretném erre a megoldást megtudni, már csak tanulás szempontjából is.

Üdv: Kálmán.
 

november 6

PhpMyAdmin TextBox magasság állítás

tantra71 · 2009. Nov. 6. (P), 15.55
Sziasztok!

Biztos annyira triviális, hogy már csak én nem tudtam, de a hozzám hasonló kezdők részére elmondom, hogy lehet PhpMyAdminban az SQL szerkesztő Textbox magasságát megnövelni.

Miután a config.inc.php-t kimásoltad setup után a pma gyökerébe, ebbe tedd bele - akárhova - a következő sort:

$cfg['TextareaRows'] = 40;

Ez a 40 sor az 1024 SOROS felbontás mellett nagyjából leér a képernyő aljáig csuszka nélkül. Ha soknak találod, legyen mondjuk 25 vagy 30.

További szép napot!