ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 3, 2009 - Fórum téma

Hali, az lenne a feladat hogy...

Pisti20 · 2009. Nov. 3. (K), 22.43
Hali!

Szóval van egy oldalam, most nem linkelem be, a lényeg hogy az elágazásnál megnézi hogy regisztráltad e magad.Ha regisztráltad akkor beenged, és megnyitja neked az aktuális oldalt, pl fórumot uj ablakban.azt szeretném hogy a kiinduló ablakot bezárja.

De a window.close(); nem működik.A firefox azt mondta nekem, hogy nem tudom bezárni scriptel azt az oldalt, amit nem scriptel nyitottam meg.Nos ez egyrészt sztem hülyeség, illetve hát nekem nem szimpatikus dolog, másrészt pedig segítsetek kérlek, hogyan zárjam be.kimondottan js parancs kéne.

így néz ki ez a rész:

print"<script type='text/javascript' language='javascript'>
alert('Sikeres bejelentkezés.');
window.open('hir.php');
window.close(); <--(a helyettesítendő rész.)
</script>";
 

php sql van-e olyan rekord lekezelése

unregistered · 2009. Nov. 3. (K), 21.09
Arra vagyok kíváncsi, hogy ti hogyan kezelitek le, hogy egy rekord szerepel-e vagy nem?
Pl keresek egy nevet és így nézem meg hogy létezik-e:

$parancs = "SELECT * FROM tabla WHERE name='Név'";
$eredmeny = mysql_query($parancs);
$sor = mysql_fetch_array($eredmeny);

if ($sor['name'] == '') {
	echo 'Nincs';
}
else {
	echo 'Van';
}
Ez nekem nagyon nem tűnik elegánsnak többek között azért mert elég hosszú.
Ti hogy csináljátok?
 

PDF generálás / módosítás

Qdi · 2009. Nov. 3. (K), 20.53
Sziasztok!

Kaptam egy olyan feladatot, hogy már létező PDF fájlok első oldalán el kellene helyeznem egy Code128C szabványú vonalkódot és még egy két azonosító számot.

A TCPDF csomaggal próbálkozok. Természetesen teljesen szűz PDF doksit létre tudok hozni, el is tudom rajta helyezni, amit kell (vonalkód, iktatószám, stb.). A probléma ott kezdődik, hogy létező PDF doksikról van szó, vagyis:

Hogyan lehet megoldani, hogy egy létező PDF fájlt -- mondjuk annak első oldalán -- módosítani tudjak?

Üdvözlettel:
Qdi
 

linkre (szövegre) form submit?

unregistered · 2009. Nov. 3. (K), 20.24
Hello!

Hogy lehet megoldani, hogy egy tetszőleges szövegre rákattintáskor a form-ot submit-olja (ejj de magyartos)?

A neten keresek már vagy 2 órája és kipróbáltam csomó trükköt és tippet:

A legtöbb helyen ezzel találkozni:
<a href="#" onClick="document.formName.submit()">text</a>

aztán onClick-re találtam még olyat hogy:
onClick="document['formName'].submit()"
onClick="document.formname.submit"
onClick="this.form.submit"
onClick="this.form.submit()"

Egyik sem működött nekem :( csak felugrik a lap tetejére a "#" miatt...
Mit cseszek el?
1000 hála előre is!
 

Php - nocache csúszik

inf · 2009. Nov. 3. (K), 20.01
Sziasztok!

Próbálok összehozni egy kapcsát. A lényeg, hogy egy fájlban generálom a kódot, mentem el a sessionben, és íratom ki a képet. Tehát nem a sessionnel van a gond.

Az itthoni szerveremen rendesen megy, viszont ha felteszem a tárhelyre, akkor azt csinálja, hogy a sessiont átírja, a cache-ből megjeleníti az előző képet, és a cachet felülírja az új képpel. Tehát a megjelenített kép egyel késik a sessionben lévő kódhoz képest.

Mindez csak firefox alatt jelentkezik. Megnéztem az itthoni gép, és a szerver header infoit, és kiszedtem, hogy miben klönböznek.

[colorer]
rossz

Cache-Control: max-age=0

X-Powered-By: PHP/5.2.6
Connection: close
Transfer-Encoding: chunked


----------------------------------------------------------


X-Powered-By: PHP/5.3.0
Content-Length: 444
Keep-Alive: timeout=5, max=99
Connection: Keep-Alive
[/colorer]

Gyakorlatilag mindegyiken nocache, múltba állított expires stb van, szóval elméletileg ugyanúgy kéne menniük cache szempontjából. A fenti dolgokban nem látok semmi olyat, aminek ilyen hatása kéne, hogy legyen, ezért tanácstalan vagyok. Remélem, hogy ti többet tudtok. :-)
 

inline-table eltartás megszüntetése

unregistered · 2009. Nov. 3. (K), 14.06
Van nekem egy táblázatom (valójában több csak 1nek látszik).
Úgy épül fel hogy PHP generál táblákat SQL-ből amiket egymás mellé helyez el. Ez eddig jó is lenne csak a táblák között van pár pixel távolság amiket nem lehet eltüntetni hogy egybe olvadjon...

"inline-table"-t használok (float helyett), mert a legenerálódott tábláknak középre kell igazodniuk ahogy azt most szépen teszik is.

Részlet a problémáról ahogy most kinéz:



...és így kellene:



Hogy lehet ezt megszüntetni?
 

MySQL INSERT belassulás

rrd · 2009. Nov. 3. (K), 11.42
Hari,

Most telepítettem újra az asztali gépemet Ubuntu 9.10-re. Azóta ha mysql console-ból vissza akarok tölteni egy dumpot akkor nagyon lassan hajtódik végre.

16.000 rekordot pl most már több perce insertel, pedig az újratelepítés előtt ez kb 2 perc volt. Nincsenek különösebb indexek, biztos nem az lassítja le. Az egyes queryk 0,05 s körül futnak le, de olyan mintha az egyes queryk között várakozna.

Mi lehet ez?