ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 13, 2009 - Fórum téma

Több DIV nyitása-csukása jQuery-vel

Pal_ur · 2009. Nov. 13. (P), 22.29
Üdv,

a következővel küzdöm.

Van egymás után 4 "h3" címsorom. Mindegyik után egy vagy több "div"-em, amiket más okból nem tudok egy közös "div" alá rendelni.

Azt szeretném jQuery-vel elérni, hogy ha egy "h3"-ra kattintok, akkor azok a "div"-ek, amik utána következnek a következő "h3"-ig, mind láthatóvá váljanak, az összes többi meg becsukódjon.

Van egy mintakódom, ami majdnem jól csinálja, mindössze az a baj, hogy az összes "div" helyett csak az elsőt teszi láthatóvá.

<html>
<script type="text/javascript" src="jquery.js"></script>
<script>
$(function() {
  $("p").hide();
  $("h3").click(function() {
      $(this).nextAll().each( function() {
  if ($(this).filter("h3").length) {
     return false;
  }
  $(this).filter("p").slideToggle("slow").siblings("p").slideUp("slow");
      });
  });
});
</script>
<body>
<h3>The First Question</h3>
<p>Answer Paragraph</p>
<p>Answer Paragraph</p>
<p>Answer Paragraph</p>

<h3>The Second Question</h3>
<p>Answer Paragraph</p>
<p>Answer Paragraph</p>

<h3>The Third Question</h3>
<p>Answer Paragraph</p>
<p>Answer Paragraph</p>

<h3>The Fourth Question</h3>
<p>Answer Paragraph</p>
<p>Answer Paragraph</p>
</body>
</html>


Mit rontok el?

Köszönöm!
 

form submit enter-re

newyorkerboy · 2009. Nov. 13. (P), 17.57
sziasztok! adott egy ilyen form:

<form name="kereso" onSubmit="javascript:kereses();" style="padding-left:5px">
 <input name="keres" type="text" style="width:115px">
<a name="submit" href="javascript:kereses();">OK</a>
</form>
és egy ilyen javascript:

kulcsszo=new Object();
oldal=new Object();
kulcsszo[0]=1
kulcsszo[1]="exit"
oldal[1]="exit.html"
function kereses(){
var talalat=false;
var Item=document.forms[0].keres.value.toLowerCase();
for(var i=1;i<=kulcsszo[0];i++){
if(Item==kulcsszo[i]){
talalat=true;
location.href=oldal[i];}}
if(!talalat)
msg=alert("Nincsen találat!");}
az lenne a gondom, hogy ha enter-t nyomok, és nem az OK-ra kattintok, akkor csak újratölti az oldalt úgy hogy hozzáfűzi a címhez h ?keres=... , de a keres függvény nem hajtódik végre. php beavatkozással már megoldottam, hogy úgy is működjön, de nem lehet valahogy csak kliens oldalon lerendezni?
 

WordPress Events Calendar JQuery Extreme Protection probléma

zslaszlo · 2009. Nov. 13. (P), 14.58
Telepítettem az events calendar nevű plugint és belefutottam ebbe az érdekes problémába. Ha valaki járt már hasonló cipőben kérem segítsen.
Az opciók panelen állítható a Jquery extreme protection. Állítsd be ha nem látod a tooltippeket. (Király a magyar fordításom nem?)
Szóval ha kikapcsolom elrejti az oldal tetején (header.php) elhelyezett logómat. Ha meg bekapcsolom akkor az eseményre való kattintáskor nem jön be a felugró ablak a bővebb infókkal. A probléma, hogy ütközik a WordPress saját Jquery függvénytára a naptár saját függvénytárával. És fokozza a gyönyört, hogy az extreme protection kapcsoló éppen ennek a konfliktusnak a föloldására lenne hivatott, de nem látja el valamiért ezt a feladatot.
Tehát szeretném ideiglenesen kikapcsolni a javascriptet a header.php állományban a probléma megszüntetésére. De sajnos nem ismerem a javascript nyelvet. Segítségetek előre is köszönöm.

Ja és a link a honlapomra
 

Miért áll meg a script?

sLamma · 2009. Nov. 13. (P), 12.48
Sziasztok!
Viszonylag fura hibába ütköztem. Adott egy PHP script, ami adatbázis műveleteket hajt végre, majd lefuttat egy perl scriptet. A perl script viszonylag lassan fut le (5-10 mp..)
Azonban adott 1-2 kliens, akiknél csak az adatbázis műveletek futnak le, a perl script nem. Ha törlik a cache-t, meg a cookie-kat, meg minden szutykot, akkor lefut rendesen.
Sajnos azt még nem tudom, hogy rendesen végig fut-e a script, és csak a perl része marad ki. Valamint azt sem tudom, hogy pontosan melyik kliens oldalon tárolt cucc okoz problémát.
Mindenesetre nagyon fura, hogy kliens oldalról bele tud avatkozni valami egy server oldai script futásába.
Valakinek valamilyen ötlet?
Köszi
sLamma