ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2009 - Fórum téma

november 13

form submit enter-re

newyorkerboy · 2009. Nov. 13. (P), 17.57
sziasztok! adott egy ilyen form:

<form name="kereso" onSubmit="javascript:kereses();" style="padding-left:5px">
 <input name="keres" type="text" style="width:115px">
<a name="submit" href="javascript:kereses();">OK</a>
</form>
és egy ilyen javascript:

kulcsszo=new Object();
oldal=new Object();
kulcsszo[0]=1
kulcsszo[1]="exit"
oldal[1]="exit.html"
function kereses(){
var talalat=false;
var Item=document.forms[0].keres.value.toLowerCase();
for(var i=1;i<=kulcsszo[0];i++){
if(Item==kulcsszo[i]){
talalat=true;
location.href=oldal[i];}}
if(!talalat)
msg=alert("Nincsen találat!");}
az lenne a gondom, hogy ha enter-t nyomok, és nem az OK-ra kattintok, akkor csak újratölti az oldalt úgy hogy hozzáfűzi a címhez h ?keres=... , de a keres függvény nem hajtódik végre. php beavatkozással már megoldottam, hogy úgy is működjön, de nem lehet valahogy csak kliens oldalon lerendezni?
 

WordPress Events Calendar JQuery Extreme Protection probléma

zslaszlo · 2009. Nov. 13. (P), 14.58
Telepítettem az events calendar nevű plugint és belefutottam ebbe az érdekes problémába. Ha valaki járt már hasonló cipőben kérem segítsen.
Az opciók panelen állítható a Jquery extreme protection. Állítsd be ha nem látod a tooltippeket. (Király a magyar fordításom nem?)
Szóval ha kikapcsolom elrejti az oldal tetején (header.php) elhelyezett logómat. Ha meg bekapcsolom akkor az eseményre való kattintáskor nem jön be a felugró ablak a bővebb infókkal. A probléma, hogy ütközik a WordPress saját Jquery függvénytára a naptár saját függvénytárával. És fokozza a gyönyört, hogy az extreme protection kapcsoló éppen ennek a konfliktusnak a föloldására lenne hivatott, de nem látja el valamiért ezt a feladatot.
Tehát szeretném ideiglenesen kikapcsolni a javascriptet a header.php állományban a probléma megszüntetésére. De sajnos nem ismerem a javascript nyelvet. Segítségetek előre is köszönöm.

Ja és a link a honlapomra
 

Miért áll meg a script?

sLamma · 2009. Nov. 13. (P), 12.48
Sziasztok!
Viszonylag fura hibába ütköztem. Adott egy PHP script, ami adatbázis műveleteket hajt végre, majd lefuttat egy perl scriptet. A perl script viszonylag lassan fut le (5-10 mp..)
Azonban adott 1-2 kliens, akiknél csak az adatbázis műveletek futnak le, a perl script nem. Ha törlik a cache-t, meg a cookie-kat, meg minden szutykot, akkor lefut rendesen.
Sajnos azt még nem tudom, hogy rendesen végig fut-e a script, és csak a perl része marad ki. Valamint azt sem tudom, hogy pontosan melyik kliens oldalon tárolt cucc okoz problémát.
Mindenesetre nagyon fura, hogy kliens oldalról bele tud avatkozni valami egy server oldai script futásába.
Valakinek valamilyen ötlet?
Köszi
sLamma
 

november 13

Túlzásba vitt escape?

stan · 2009. Nov. 12. (Cs), 23.25
A saját készítésű php-mysql weboldalam php kódját elkezdtem optimalizálni, ami magában foglalja a fölösleges php utasítások eltávolítását. Először nem volt szempont a gyorsaság, csak azt akartam, hogy ne lehessen feltörni az adatbázist. Úgy érzem sok helyen túlzásba vittem a mysql_real_escape_string használatát, mert eddig biztos ami biztos alapon írtam mindenhová, amikor csak hozzányúltam az adatbázishoz.

Van egy űrlap mezőt ellenőrző kódom.
Leegyszerűsítve így néz ki:

if (ereg("^[A-Za-z0-9]{4,12}$",$_POST["username"])) {
   
   $con = mysql_connect($mysqlhost,$mysqlusername,$mysqlpassword);
   mysql_select_db($mysqldatabase, $con);	
   
   $username = mysql_real_escape_string($_POST["username"]);
   $exist_user = mysql_query("SELECT * FROM users WHERE username='$username'");
   
   if (mysql_num_rows($exist_user) == 1) $username_validate = "existing_username";
   else $username_validate = "OK";
   
   mysql_close();
}
else $username_validate = "wrong_chars";
A kérdés, hogy biztonsági szempontból fölösleges-e a mysql_real_escape_string-et elhelyezni ott?
Elvileg enélkül sem lehetne pl. egy mysql injection-t csinálni, mert a ^[A-Za-z0-9]{4,12}$ feltételnek nem felelne meg egy ilyen rosszindulatú karatersorozat. Vagy mégis?
 

formmail visszaigazolás

marrci · 2009. Nov. 12. (Cs), 19.48
Szia mindenki!

Használok az interneten formmailt, űrlapok tartamainak elküldésére.
A phpt csak most kezdem tanulni és ezt a formmailt is letöltöttem.
Átírtam az igényeimre és jól működik.

Azt viszont még nem tudom hogy hogyan lehetne azt megoldani hogy az űrlapot kitöltő személy emailben kapjon egy visszaigazolást a kitöltött űrlapról.
Egyfajta emlékeztetőt.

Mert egy fix emailcím be van állítva és oda elküldöm de az éppen aktuális kitöltő hogyan kaphatja meg?
 

Űrlapról hogyan tároljam el az adatokat MySQL adatbázisba

Manóka05 · 2009. Nov. 12. (Cs), 14.06
Sziasztok!
Szakdolit csinálok, és szeretnék php-űrlap segítségével mysql adatbázisba adatokat feltölteni, három oszlopa van a táblának, és a második oszlopban képet kelle tárolnom, de nem megy sehogy.
Talán az sql-ben van a hiba?
Kérlek segítsekek!

Köszönöm szépen!

Manóka
 

Érthetetlen függőleges köz Flash object elem után

Joó Ádám · 2009. Nov. 12. (Cs), 12.49
Nem először futok bele ebbe a problémába, és sem a tüzetes vizsgálat, sem a Google nem hozott megoldást.

<div>Lorem ipsum dolor sit amet</div>
<object
    type="application/x-shockwave-flash"
    data="banner.swf"
    width="965"
    height="120"
></object>
<div>Consectetur adipiscing elit</div>
A fenti együttállás egy furcsa jelensége, hogy a banner és az alsó div között vékony köz jelentkezik (lásd: http://jooadam.hu/object). Se a szóközök, tabulátorok, illetve soremelések forrásból való teljes eltávolítása, se a térköz illetve kitöltés explicit nullára állítása nem hoz javulást.

Geckoban, Webkitben és Prestoban is fenn áll a probléma.

Igen hálás volnék, ha valaki fényt derítene az okára és kiküszöböltének módjára.
 

november 11

Alkalmazás fejlesztés több irányba

krisy · 2009. Nov. 11. (Sze), 20.33
Sziasztok!

Egy meglévő (JAVA illetve PHP) alkalmazást szeretnék ezentúl két/több irányba továbbfejleszteni, ebben szeretném a segítségeteket kérni!

Eddig az alábbi ötletek merültek fel, hogyan lehetne ezt elvégezni:

0. az alkalmazás jelenlegi kódját több példányba lemásolnám, és külön-külön fejleszteném tovább

1. megpróbálhatnék "elágazásokat" írni a kódba; ha az egyik módon kell futni az alkalmazásnak, akkor az egyik osztályt hívja meg, ha a másik módon, akkor a másik osztályt.

2. valamiféle konfig fájlba próbálnám meg tárolni a két alkalmazás közti különbségeket, például közös ősosztályból származtatnám a különböző alkalmazás-specifikus osztályokat, így a váza közös lenne a különböző verzióknak, azonban a lényegi különbségek külön lennének

3. az alkalmazás eddig CVS-ben volt, de áttenném SVN alá, és indítanék több branch-et, és ezek között merge-ölgetnék (CVS-t/SVN-t már sokat használtam, de a branch-elés még nem jött elő)


Az alkalmazást kb. úgy lehet elképzelni, mint mondjuk egy szövegszerkesztőt, ami jelenleg csak egy szövegformátumot képest kezelni (mondjuk .txt-t), de szeretném, ha a továbbiakban több verzió lenne belőle (mondjuk .txt-t, .pdf-et, stb. kezelő változat).
Lennének közös részek (megnyitás, helyesírás-ellenőrzés, stb.), viszont nagyon sok kisebb/nagyobb különbség lenne a két verzióban.

(Mivel webes alkalmazásról van szó, a frissítések elég gyakoriak)

Szerintetek milyen megoldást érdemes választani az alkalmazás több irányban történő fejlesztésére? A fentiek közül az egyiket, vagy esetleg valami teljesen mást?
 

PHP beépített SOAP kliense vs. hibakezelés

Max Logan · 2009. Nov. 11. (Sze), 16.14
Adott egy régebben megírt SOAP kliens osztály, mely a nuSOAP megoldásra épül. Ezzel elég jól megoldottam a hibakezelést. Most gondoltam, hogy átírom a PHP beépített SOAP megoldására a cuccot, de nem igazán látom, hogy hogyan tudnám lekezelni pl. azt az esettet, amikor a SOAP kiszolgáló nem érhető el. Ilyen esetben dob egy kellemes WARNING-ot, azt' csókolom.

Ötlet?
 

november 10

SqlConnection osztállyal lehet-e mysql-hez csatlakozni?

thomk · 2009. Nov. 10. (K), 15.57
SqlConnection osztállyal lehet-e mysql-hez csatlakozni?
Vagy csak MSSQL, ODBC, MDB és a többihez?
Fontos lenne számomra, mert most .ini fájlokat használok az adatok tárolására, MSSQL szerver hiányában. :D
Jah és C# -et használok az asp.net-es oldalamnál, nem VB-t.