ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2009 - Fórum téma

november 6

Weather kódlap gondok

HUman · 2009. Nov. 6. (P), 11.34
Sziasztok!
Kérek egy ki segítséget. Google weather xml-ből olvastatok be adatot. Minden városnál jó, de a bratislava szlovák php nem akar sehogy sem működni.
Íme a kód:

<?
$xml = simplexml_load_file('http://www.google.com/ig/api?weather=Bratislava,sk');
$current = $xml->xpath("/xml_api_reply/weather/current_conditions");
$fok = $current[0]->temp_c['data'];
echo "$fok";
?>
ilyen hibát ír:

Warning: simplexml_load_file() [function.simplexml-load-file]: http://www.google.com/ig/api?weather=Bratislava,sk:1: parser error : Input is not proper UTF-8, indicate encoding ! Bytes: 0xFD 0x20 0x6B 0x72 in /var/www/.....

A karaktereket nem lehetne figyelmen kívűl hagyni?
Bratislava, Bratislavský kraj
ez a bűnös: ý
Bármilyen városnál renben működik.
Hogyan kellene a szlovák kódolással működésre bírni?
Köszönöm a segítséget.
 

Javascript menü képekkel

tashubanya · 2009. Nov. 6. (P), 01.21
Sziasztok!

Már kész is lennék az újra gyártott honlapommal, de bajban vagyok. Egy aljas módon lenyúlt js menüvel szerettem volna megoldani az eredeti oldalam flashelt menüjét lásd itt. De időközben rájöttem, hogy az én képeimet ez nem "kinyitja" és "összecsukja", hanem nyújtja :s Illetve sajnos a mozilla és az explorer örök harcának köszönhetően hol az egyik, hol a másik nem szereti...
Jelenleg itt tartok .
Mivel javascripthez nem igazán értek autodidakta lévén, ezért ha van esetleg javaslat, hogy honnan szerezhetnék be egy olyan menüt, ami nekem kell, vagy valaki megoldja nekem, hogy 2 sor átírásával(?) úgy működjön, ahogy szeretném, azt nagyon megköszönném!

Előre is!
 

november 5

javascript input üres-e?

newyorkerboy · 2009. Nov. 5. (Cs), 19.46
egy olyan formot szeretnék készíteni, amiben táblázatszerűen van egymás mellett van két input box, és egy gomb. ha mindkért mező ki van téve, alattuk megjelenik egy újabb sor ugyanígy (elég, ha a két input jelenik meg, a gombot majd elintézem) ehhez arra gondoltam, valmi ilyesmit írok:

function figyeles(){
if (document.mp3share.szam1.value!=''){
document.mp3share.szam2.style.display='block';}
figyeles();}
és body onload="figyeles();"
kézenfekvő megoldásnak tűnt, de nem működik.
 

podcast telefonra

rrd · 2009. Nov. 5. (Cs), 14.53
Hari,

valami olyan szolgáltatás kellene nekem aminek a segítségével a userek felhívhatnak egy telefonszámot és onnan meghallgathatnak egy napi kb 5 perce podcastot.

A szolgáltatásnak egyszerre 5-10 user ki kellene tudnia szolgálnia valami egyszerű podcast feltöltési mechanizmussal.

Merre keresgéljek? Tud valaki ilyen szolgáltatásról, megoldásról?
 

Premature end of script headers: index.php

wildface86 · 2009. Nov. 5. (Cs), 13.37
[warn] mod_fcgid: read data timeout in 40 seconds
[error] [client 194.67.18.205] Premature end of script headers: index.php

Nagyon gyakori rendszerességgel ezt olvasom az error logban, nem tudja valaki h mi lehet ennek az oka?
 

PHP 5.3 - használjátok-e már élesben?

kalamona · 2009. Nov. 5. (Cs), 09.29
Szép jó reggelt! A cím tartalmazza töprengésem tárgyát. Mennyire merjek alapozni rá jelenleg éles szolgáltatást? Merjek, de azért népszerűt-vagy ahol biztosra kell menni olyat ne? Vagy bármit? Vagy készítsem fel a kódjaimat, hogy fussanak rajta, de még ne építsek az ujdonságokra?

Épp a minap jött ki az 5.3.1RC3 (03 Nov 2009), ugyanakkor hallottam nem egyszer olyat is hogy "ha-ha, 5.3?! majd kb egy-másfél év múlva talán rá merek bízni fontos dolgokat!"

A nagyfiúk mozdulnak. Jobban, mint anno az php5-re váltáskor. De azért ezekből is még több mint fél év mire lesz final.

Ti használjátok már élesben? Használnátok?
 

november 4

foreach+mysql

newyorkerboy · 2009. Nov. 4. (Sze), 20.55
sziasztok!
kissé elakadtam egy mysql-tábla tartalmat kilistázó foreach megírásásban. a következő a helyzet most:

      $eredmeny=mysql_query("select * from tarolo");
      print "<table border='1' width='100%>'";
      print "<tr><td>Sorszám</td><td>Linked neve</td><td>Linked címe</td></tr>";
      while ($egy_sor=mysql_fetch_row($eredmeny)){
        print "<tr>";
        foreach ($egy_sor as $mezo)
          if ($mezo[0]=="h" && $mezo[1]=="t" && $mezo[2]=="t" && $mezo[3]=="p" && $mezo[4]==":" && $mezo[5]=="/" && $mezo[6]=="/"){
            print "<td><a href='$mezo'>$mezo</a></td>";}
            else if ($mezo[0]=="h" && $mezo[1]=="t" && $mezo[2]=="t" && $mezo[3]=="p" && $mezo[4]=="s" && $mezo[5]==":" && $mezo[6]=="/" && $mezo[7]=="/"){
              print "<td><a href='$mezo'>$mezo</a></td>";}
              else if ($mezo[0]=="w" && $mezo[1]=="w" && $mezo[2]=="w" && $mezo[3]=="."){
                print "<td><a href='$mezo'>$mezo</a></td>";}
          else{
            print "<td>$mezo</td>";}
            
      $parancs=mysql_query("select ip from tarolo_felh where id='$mezo'");
      $parancs=mysql_fetch_array($parancs);
      $parancs=$parancs[0];
      
      print "<td>".$parancs."</td>";
            
            print "</tr>";}
      print "</table><br>";}
tehát ahol az a parancsos rész van (ahonnan id alapján kérdez le másik táblából) ott egy következő oszlopba az adott idhez tartozó ip-t kellene kiírnia. (azt már megoldottam h ugyan olyan id-vel tárolja el)

itt:

      $parancs=mysql_query("select ip from tarolo_felh where id='$mezo'");
      $parancs=mysql_fetch_array($parancs);
      $parancs=$parancs[0];
      
      print "<td>".$parancs."</td>";
 

Melyik nyelvhez melyik karakterkódolást lehet/kell használni

troy1979 · 2009. Nov. 4. (Sze), 17.25
Sziasztok,

3 kérdésem lenne:

- Tudtok olyan forrást mondani, ahol meg lehet nézni, hogy melyik nyelvhez milyen webes karakterkódolás tartozik?


- unicode/utf-8 által támogatott nyelvek/karakterek listája

tudom hogy a html entities segitségével bármilyen karaktert meg tudnék jeleníteni az oldal karakterkódolásától függetlenül , de ha lehet akkor pont ezek használatát szeretném elkerülni
 

Javasript fájl olvasás (php által generálva)

TeeJay · 2009. Nov. 4. (Sze), 14.10
Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy javascripttel hogyan lehet megoldani egy a szerveren lévő fájl olvasását?

A pontos feladat az lenne, hogy a szerveren egy test.php fájlt behív a javascript, ami ekkor lefut és így a php folyamat eredményét kapja a javascript.
Tulajdonképpen ennyi lenne a feladat, csak ki kellene olvasni a tartalmat, írni nem kell semmit.

Példaként:
Webszerverem elérési útja: C:/Webserver/
Ezen belül a gyökér: Root/

Ez alapján tudna vki segíteni?

Utána olvastam, találtam pár megoldást, természetesen egyik sem ment. Itt a fórumon is utána olvastam, de csak annyit találtam, hogy csak speciális esetben megoldható. Mi lenne az a speciális eset?

Köszi, TJ
 

Online tv-csatorna direkt indításának kikényszerítése

zollye · 2009. Nov. 4. (Sze), 13.05
Üdvözletem a Weblabor.hu Olvasóknak, ill. Íróknak!

A Rockerek.hu-n vagyok fent - ugyanezzel a névvel, - ahol minden felhasználónak lehet egy profiloldala. Az az ötletem támadt, hogy egy online-tv műsorát teszem elérhetővé az említett oldalon.. A bibi az, hogy a weboldal belső szabályzata tiltja automatikusan induló alkalmazás használatát... Be is tartanám szivesen,... de hülye vagyok hozzá...

A kérdéses kódrészlet az alábbi:

<embed type="application/x-mplayer2"
pluginspage="http://www.microsoft.com/Windows/Downloads/Contents
/Products/MediaPlayer/"
src="mms://194.116.83.15/Hard and Heavy"
name="MediaPlayer" width="490" height="370"
transparentatstart="1" wmode="transparent" autostart="0"
animationatstart="0" showcontrols="1" showaudiocontrols="1"
showpositioncontrols="0" autosize="0" showstatusbar="0"
displaysize="false" windowlessVideo="true">
</embed>

Az "autostart" tulajdonságot piszkáltam, - mert véleményem szerint e tulajdonság egyes értékről nullára állításával elérhettem volna a célomat, de nem így történt... Az a rejtélyes előttem, hogy miért?
-Indításkor bejátssza az adó animációját, aztán leáll.

Próbáltam a 2-9-ig terjedő értékeket is, illetve egy-két negatív értéket is - brahiból... :D
A cél az lenne, hogy a streamelt műsor elinduljon, de csak direkt indításra.

Szeretném, ha segítene nekem ebben valaki - amennyiben tud, - mert több napja piszkálom ezt, és úgy fest, hogy saját erőmből nem fogok rájönni a megoldásra!

Köszönettel!