ugrás a tartalomhoz

Archívum - Aug 2005 - Fórum téma

augusztus 12

Scroll állítása oldalfrissülés esetén

Anonymous · 2005. Aug. 12. (P), 12.39
Az a gondom, hogy amikor pl. lapozom az oldalam adatait, akkor az oldal tetejére ugrik mindíg. Hogyan lehet megoldani, hogy a scroll pozíciója megmaradjon?
 

augusztus 12

Több aldomain-en közös session

world-s · 2005. Aug. 11. (Cs), 23.27
Sziasztok.
Van egy szerverem, melyre több (al)domain is be van állítva.
Ezek egy része ugyanarra a könyvtárra, egy része pedig alkönyvtárakra mutatnak.

Azt szeretném elérni, hogy ha az egyikből a másikra linkelek, akkor ne nyíljon új session, hanem használja ugyanazt a sessiont tovább.

A session azonosító mindig az URL-ben megy át, de amikor aldomaint váltok, akkor mindig felülbírálja a küldött azonosítót a szerver, és új sessiont nyit.

Persze tudom, hogy ez direkt van, viszont ezt valahogy felül lehet bírálni?

Van-e valami lehetőség, hogy több (al)domain-hoz ugyanazon session maradhasson?

Előre is köszi.

World-s
 

Ingyen weblapszerkesztőt keresek

norbitrial · 2005. Aug. 11. (Cs), 18.47
Helló!
Valaki lécci segítsen! Szükségem lenne teljesen ingyenes weblapszerkesztőre, amivel cégeknek is lehetne oldalt szerkeszteni. Ha valaki tud ilyet nekem, akkor lécci írjon vmi linket, vagy töltse fel vhova plíz...ezzel nagyon sokat segítenétek nekem.
Előre is köcc
Üdv: norbitrial
 

Ékezetek karakterkódolással vagy natívan?

Anonymous · 2005. Aug. 11. (Cs), 17.29
Üdv mindenkinek!
Kissé megakadtam egy apróságon, ami engem nagyon zavar. Egy oldalon tilde-vel használom a magyar karaktereket, és azt tapasztalom, hogy az Őő és Űű kalaposan illetve hullámosan jelenik meg (magyar betűtípust használtam). Kiszedtem a tildéket (bocs, hogy így használom ezt az angol kifejezést) és átírtam rende betűkre. Így szépen megy. De! Mit kell még pontosítanom az oldalon, hogy atom biztos lehessek benne, hogy ez jól jelenik meg mindenhol (charcode megadása?). Esetleg a tildék csak azért voltak rosszak, mert lefelejtettem valami paramétert az oldalról? Esetleg a tilde (magyar betűkre tekintve) egy túlhaladott dolog?
Nos??
 

Tevékenység-diagram PHP kódból

pint3r · 2005. Aug. 11. (Cs), 16.38
Sziasztok!

Olyan programot keresnék ami képes PHP kódból tevékenység-diagram készítésére.
Normál szerkesztéshez találtam egy nagyon jó programot: Umbrello, de visszafejtéshez csak C++-t támogat.

A válaszokat előre is köszönöm!
 

augusztus 10

.htaccess + php_flag register_globals off

Anonymous · 2005. Aug. 10. (Sze), 19.53
Helló!

Van egy .htaccess fájlom a következő tartalommal:

php_flag register_globals off

Csak ez található benne semmi más. Localhoston nincs is vele gond, viszont ha a (fizetős) tárhelyemre is felrakom, akkor nem jönnek be az oldalak (404). Sajnos a register_globals a tárhelyen alapból "on", ezért kellene ez a megoldás. (Tudomásom szerint az ini_set-tel nem lehet megváltoztatni az értékét.) Szóval, van valami ötletetek, hogy mi az oka a 404-nek?
 

getimagesize és SWF

Anonymous · 2005. Aug. 10. (Sze), 10.18
Sziasztok!

Következö lenne a problémám: a PHP dokumentációban az szerepel, hogy a getimagesize függvény az SWF fájlokra ad vissza méretet. Namost, a lokális gépen 4.4.0-s PHP alatt csont nélkül megy, szépen visszaadja a méreteket. Amint feltöltöm a szerverre (4.3.8-as PHP) egyszerüen false-t ad vissza. A fájl létezik, leellenöriztem file_exists-el.

Mielött felhívom a rendszergazdát és feltetetek 4.4.0-s PHP-t, szeretném megtudni, hogy valóban az-e az oka, mert ha utána sem megy, az nem túl kellemes.

Köszönöm a segítségeteket elöre is.

ProClub
proclub##kukac##karinthy.hu
 

augusztus 10

Html-levél ami rögtön kiugrik amint megnyitod a levelet!

Anonymous · 2005. Aug. 9. (K), 22.21
A kérdésem az lenne hogy lehetséges -e mondjuk citromail-ről vagy freemail-ről hogy ha vki kap egy levelet és megnyitja az rögtön megnyit ugyanabban az ablakban egy oldalt, vagyis citromail.hu bezáródik és átugrik a másik oldalra. Ha lehet ilyet, akkor hogy kell megírni?
 

Vágólap letiltása

Anonymous · 2005. Aug. 9. (K), 21.08
Hali!

Van lehetőség arra, hogy letiltsam a vágólapot javascripttel (vagy mással)?
 

Fájl törlése unlink()-kel, másik mappában

attila0001 · 2005. Aug. 9. (K), 20.43
helló!
van egy problémám futatok egy php programot amivel szeretnék fájlt letörölni de ez a fájl egy másik könyvtárban található hogyan lehet megpédani a fájl törlését köszönöm