ugrás a tartalomhoz

Archívum - Aug 25, 2005 - Fórum téma

Szóköz a preg_match-ben

Anonymous · 2005. Aug. 25. (Cs), 22.55
Hali!

A következőt kellene kiegyészíteni szóközzel (hogy a szóközt is tartalmazhassa):

preg_match("/[^0-9a-zA-zöüóőúéáű_]/", $szo)


Na de hogyan?
 

PHP-ból többdimenziós tömb átadása Flashnek

chronos · 2005. Aug. 25. (Cs), 14.52
PHP-ból többdimenziós tömb átadása Flashnek - lehetséges?
Eddig adatok átvételére ezt használtam:
FV = new LoadVars();
FV.onLoad = FVLoaded;
FV.load("script.php");
gotdata = FV.content;
de így át lehet venni tömböt (ill többdimenziós tömböt)?
 

Session - cookie és a tűzfalak

Gwydion · 2005. Aug. 25. (Cs), 14.25
Üdv!

Nos az elmúlt két napom szabadidejét azzal töltöttem, hogy a PHP sessionkezelését jó alaposan megértsem, mert ugyan eddig is használtam, de valami újra és újra előkerült.
Ez pedig a letiltott cookie-k esete... Elég sok esetben vagy a felhasználó tűzfala, vagy a böngésző beállításai miatt képtelenek regisztrálni/belépni. Az egyértelmű, hogy lehetőleg biztonságosan szeretném továbbadni a sid-et...
session.use_trans_sid még ha akarnám sem működne a szerverbeállítások miatt (bérelt tárhely:()

Ami érdekes, hogy a jelenleg fejlesztett oldalon a session-öket így Suse 9.3 alatt, FireFox-szal tűzfal mögül lazán letárolja cookieba (ahogy szeretném). Viszont annak a gépén, akinek készítem az oldalt IE fut meg mellékesen 3 tűzfal. Meglepő mód nála valamiért nem kerül tárolásra a cookie. A kérdés a következő : mit ronthatok el ? Mert az elmondásából kiderül, hogy a PHP nuke alapú oldalak, mambo-s oldalakon megy rendesen a session kezelés...

Remélem nagyjából érthető volt a problémafelvetés... Jelenleg én arra tudok csak gondolni, hogy a tűzfalai valamiért kevésbé tolerálják az én általam megírt oldalt, mint a php-nuke osokat... De miért ? :(

A válaszokat előre is köszönöm

Tisztelettel

FireFox
 

A Google regisztráció ellenére sem talál rám

k_adam · 2005. Aug. 25. (Cs), 12.46
Sziasztok!

Szakértők pls segítsetek. Van egy oldalam itt:
http://ftp.datatrans.hu/~kadam

Már többször submitoltam a googlenak az urlt, készítettem sitemapet azt is sikeresen elküldtem és fel is dolgozta. A kereső mégsem ismeri az oldalam. Több hét amíg a robotok eljutnak a besubmitolt oldalra vagy mi a megoldás?
Azt sejtem, hogy egy magas rankú oldalról lenne link akkor megtalalná, de ez ugyebar nehezen megoldható.
 

.htpasswd kódolatlanul nem megy

Anonymous · 2005. Aug. 25. (Cs), 11.56
Hali!

A .htaccess fájl tartalma:

AuthUserFile W:/www/proba/admin/.htpasswd
AuthGroupFile /dev/null
AuthName "privát"
AuthType Basic
<Limit GET POST>
require valid-user
</Limit>


A .htpasswd fájl tartalma:

proba:proba


Ez localhoston tökéletesen megy, de ha felrakom a tárhelyemre akkor ott nem fogadja el a jelszót. Természetesen a .htpasswd elérési útját átállítom (getcwd()-vel határoztam meg). Van valami ötletetek?
 

Eltűntek a leírások a Google találatokban az oldalaim alól

Anonymous · 2005. Aug. 25. (Cs), 03.35
Egyik pillanatról a másikra eltünt honlapom legtöbb linkje alól a leírás a Google keresőben. Mi lehet ennek az oka, és meddig tart? Okozhatta ezt, hogy feltettem a sitemap-ot?