ugrás a tartalomhoz

Archívum - Aug 11, 2005 - Fórum téma

Több aldomain-en közös session

world-s · 2005. Aug. 11. (Cs), 23.27
Sziasztok.
Van egy szerverem, melyre több (al)domain is be van állítva.
Ezek egy része ugyanarra a könyvtárra, egy része pedig alkönyvtárakra mutatnak.

Azt szeretném elérni, hogy ha az egyikből a másikra linkelek, akkor ne nyíljon új session, hanem használja ugyanazt a sessiont tovább.

A session azonosító mindig az URL-ben megy át, de amikor aldomaint váltok, akkor mindig felülbírálja a küldött azonosítót a szerver, és új sessiont nyit.

Persze tudom, hogy ez direkt van, viszont ezt valahogy felül lehet bírálni?

Van-e valami lehetőség, hogy több (al)domain-hoz ugyanazon session maradhasson?

Előre is köszi.

World-s
 

Ingyen weblapszerkesztőt keresek

norbitrial · 2005. Aug. 11. (Cs), 18.47
Helló!
Valaki lécci segítsen! Szükségem lenne teljesen ingyenes weblapszerkesztőre, amivel cégeknek is lehetne oldalt szerkeszteni. Ha valaki tud ilyet nekem, akkor lécci írjon vmi linket, vagy töltse fel vhova plíz...ezzel nagyon sokat segítenétek nekem.
Előre is köcc
Üdv: norbitrial
 

Ékezetek karakterkódolással vagy natívan?

Anonymous · 2005. Aug. 11. (Cs), 17.29
Üdv mindenkinek!
Kissé megakadtam egy apróságon, ami engem nagyon zavar. Egy oldalon tilde-vel használom a magyar karaktereket, és azt tapasztalom, hogy az Őő és Űű kalaposan illetve hullámosan jelenik meg (magyar betűtípust használtam). Kiszedtem a tildéket (bocs, hogy így használom ezt az angol kifejezést) és átírtam rende betűkre. Így szépen megy. De! Mit kell még pontosítanom az oldalon, hogy atom biztos lehessek benne, hogy ez jól jelenik meg mindenhol (charcode megadása?). Esetleg a tildék csak azért voltak rosszak, mert lefelejtettem valami paramétert az oldalról? Esetleg a tilde (magyar betűkre tekintve) egy túlhaladott dolog?
Nos??
 

Tevékenység-diagram PHP kódból

pint3r · 2005. Aug. 11. (Cs), 16.38
Sziasztok!

Olyan programot keresnék ami képes PHP kódból tevékenység-diagram készítésére.
Normál szerkesztéshez találtam egy nagyon jó programot: Umbrello, de visszafejtéshez csak C++-t támogat.

A válaszokat előre is köszönöm!