ugrás a tartalomhoz

Archívum - Aug 29, 2005 - Fórum téma

Textarea alapértékének helyes beállítása

molnigee · 2005. Aug. 29. (H), 21.14
Üdv!

Az lenne a gondom hogy egy input mező value értékét szeretném megadni, az érték egy sqlből lekérdezett szöveg! A szöveg tartalmaz idézőjeleket!

Tehát konkrétan ez a szöveg pl amit sqlből kapok meg :
$row_hir[3]="itt egy link <a href=""></a>"

a php pedig :
print("<textarea name=hir cols=60 rows=20 value=\"$row_hir[3]\"></textarea>");

Na most gondolom az idézőjelek kavarnak be, mivel a szövegnek csak a vége jelenik meg mindig!
Próbáltam már pár függvényt amik az idézőjelekkel babrálnak, per jelet raknak elé, de mindig ugyanaz volt!
Mi erre a megoldás?

Előre is köszi!
 

Adatbázis mező hosszát miért érdemes korlátozni?

Anonymous · 2005. Aug. 29. (H), 18.30
Multkorában gondolkodtam el arról, miért is kell megadnom egy VARCHAR adat hosszát, ha az mindentől függetlenül adathossz+2 byte hosszúságú. Csak felesleges korlátozást látok abban, ha mondjuk egy email cím tárolásra szolgáló mezőt VARCHAR(50)-re veszek.

Ugyanez ma az INT-tel kapcsolatban jött elő. Elvileg 7 és 9 között lenne értelmes megadni a hosszat, hiszen ez alatt és felett más típust célszerű választani a byte hossz miatt. De miért szűkíteném mondjuk 8 jegyűre a lehetőségemet, ha az ábrázolt 4 byte-on részben 10 jegyű számokat is ábrázolhatok, adattöbblet nélkül.

Úgy látom tehát, hogy egyes adattípusok esetén a hossz megadása felesleges tautológia - vagy mégsem?
 

Doctype váltásra szétesik az oldal

Anonymous · 2005. Aug. 29. (H), 15.26
Haligali!
Mostanság határoztam el, hogy "szépen" szeretnék egy html oldtalt összerakni.

Külső Css-el megcsináltam az oldal szerkezetét: egész jó lett. Rendben működik 3 féle böngészővel is.

Elkezdtem használgatni php szkripteket, javascr.-et is.

Ezek után vettem észre, hogy hiányzik a legelső sorban mindig látható:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN">
Miután ezt beillesztettem, az egész oldal szanaszét esett :))
Ez miért történhetett? (valami magyar nyelvű link is akár hasznos lenne, ami leírja, hogy pontosan hogy működik ez, mikből áll, stb..)

Előre is köszi!!

u.i: lécci azok ne írjanak, akik be akarják bizonyítani, hogy hülye vagyok! Köszi :)
 

Ikon és tartalom relatív pozicionálása CSS-sel

monghuz · 2005. Aug. 29. (H), 14.26
Hali!

A gondom az lenne, hogy csináltam egy kis hírmegjelenítő modult, aminek ilyen lekerekített oldalú keretet gondoltam, táblázattal nem szeretném megoldani, igy neki áltam CSS osztályokkal felépíteni valahogy igy nézne ki:

+-----------------------------+
|cim           |        dátum |
+-----------------------------+
|taltalom....        +-----+  |
|                    |ikon |  |
|                    +-----+  |
+-----------------------------+
|lekerekítés                  |
+-----------------------------+
a gond az, hogy a lekerekítés DIV alja az ikon DIV aljával van egy vonalban... valamiért az ikon DIV-hez képest igazítja magát és nem a fő keret DIV-hez..

Szöveg cseréje linkre kattintva

mobal · 2005. Aug. 29. (H), 12.39
Ez előző témában köszönöm szépen a segítséget, de egy újabb problémába ütköztem. Van egy html dokumentum és azon vannak linkek. Azt valahogy meg lehet oldani ,hogy a dokumentumban egy linkre kattintva az alatta levő táblázatban a szöveg cserélődjön? Mindezt 1 html dokumentumban. Tudom PHPban meg lehet oldani de ahhoz nem értek ergó mindenképpen htmlbe kéne. Valami javascript létezik vagy megoldá erre? Köszi!
 

Letöltő kód lefutásáig nem lehet csinálni semmit

Anonymous · 2005. Aug. 29. (H), 12.30
Hali!

Miután elolvastam a cikket, megírtam a 'saját' letöltő kódomat:

$disposition="attachment";
$mimeType="application/octet-stream";
$eleres="/letoltes/$fajlnev";

if (isset($_SERVER["HTTPS"]))
{
   header("Pragma: ");
}

header("Content-Type: $mimeType");
header("Content-Disposition:$disposition; header("Content-Disposition:$disposition;filename=\"".trim(htmlentities($fajlnev))."\"");
header("Content-Description: ".trim(htmlentities($fajlnev)));
header("Content-Length: ".(string)(filesize($eleres)));
header("Connection: close");
$bufferSize = 5120;
$fajl=fopen($eleres,"rb");

while(!feof($fajl))
{
   echo fread($fajl, $bufferSize);
   usleep(100000);
}

fclose($fajl);


Jól működik meg minden, csak az a baj, hogy amíg egy fájl nem töltődik le (vagy amíg a letöltést nem szakítják meg), addig hiába klikkel bárhova az oldalon, nem hajtódik végre (gondolom azért, mert még a letöltő kód nem hajtódott végre), csak azután miután a letöltésnek vége.

Szóval, lehet ezt valahogyan orvosolni?