ugrás a tartalomhoz

Archívum - Aug 22, 2005 - Fórum téma

Intrex.hu, Silihost.hu tárhely tapasztalatok

bur · 2005. Aug. 22. (H), 19.24
Szijasztok,
Van valakinek tapasztalata a fenti intrex.hu céggel kapcs? Előre is köszi a válaszokat.

Admin: offolás miatt a téma lezárva. Sajnálatos, hogy aki a témában érdekes hozzászólást akart volna közzétenni, most már nem tud.
 

Letöltés másik webhelyről, úgy, hogy ne lássa honnan tölti

Anonymous · 2005. Aug. 22. (H), 16.04
Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, hogy mit csinálok rosszul a következő kódban:

<?
$fajl = "http://valami.hu/valami.exe";
$type="application/octet-stream";

if (file_exists($file)) {
header("Content-type: $_REQUEST[type]");
header("Content-Disposition: attachment; filename=$file");
readfile($file);

} else {
print "A fájl nem található!";

}
?>

A gond az, hogy így nem találja a fájlt. Ha nem másik tárhelyen lévő cuccot akarok így letölteni, akkor nincs probléma (pl. $fajl = "valami.exe"; )...
Azért lenne szükség erre, mert a cuccaim nem egy tárhelyen vannak és nem szeretném, hogy aki letölti, lássa azt, hogy máshonnan tölti.
 

HTML táblázatban képek - illesztési gond

Aquir · 2005. Aug. 22. (H), 14.35
Sziasztok!

Nemrég kezdtem a HTML tanulást(komolyabban) és most a táblázatnál van egy kis problémám, ugyanis szerettem volna 1 táblázaton belül 2 egymás alatt lévő cellába úgy képet illeszteni, hogy azok összeérjenek(tudom, miért nem egyesítem a két cellát a rowspan-al és így egybe lenne és nem lenne gond....de most az elmélet a lényeg).
Beállítás:
table cellspacing="0" cellpadding="0" border="0"
Táblázatnak nem adtam méretet, tehát akorára nyújtja amekkora a benne lévő kép. Így össze kellene érniük, nem? Próbáltam úgy is hogy a képbelinkelésnél használtam a border="0" állítást de semmit nem számított.


Időközben azonban előállt egy másik probléma is mint az adott linken látható:
http://www.fw.hu/aquir-lord/tabla.html

A táblázat bármelyik sorában a harmadik cellában valahogy más igazítás érvényes a képre, mint a kettesben(az első cella direkt nem tartalmaz adatot, hátha a hiányzó TH elem miatt az első TD-re más formázást akar alkalmazni). Ha a valign="bottom" igazítást használom a TR en belül akkor a második cellára az érvényes is lesz és látni a változásd de viszont a harmadikban akkor sem változott semmi. Ha külön is beírom a harmadik cellához a TD-n belülre hogy valign="bottom" akkor sem változik semmi! Nézzétek meg a forrás, semmi extra nincs benne csak 1 tök egyszerű táblázat aminek a harmadik cellájában mindig más formázás érvényesül valamiért.

Erre kérnék pár ötletet, hogy ez mitől van!
Előre is köszönöm!

U.i.: ne ajánljátok a CSS-t a táblázat leváltására, mert majd arra is sor kerül de a HTML-t is meg akarom érteni rendesen.
 

POST helyett GET adatküldés hogyan működik?

unreal · 2005. Aug. 22. (H), 14.00
hogyan lehet az URL ben kódolva lekérni egy olyan oldalt aminek egy FORM, POST tal küldi az adatokat????
köszi
 

Fájl feltöltés ékezetes nevekkel nem működik

babazs · 2005. Aug. 22. (H), 13.25
HI valamiért nem tudom a feltöltött ékezetes filokat elérni!
A file feltöltődik, de az elérés nem megy!

Köszi
 

ikon a böngésző címsorába

Anonymous · 2005. Aug. 22. (H), 11.56
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehet a böngésző sorába ikont behelyezni.
Segítségeteket előre is köszönöm.

P