ugrás a tartalomhoz

Archívum - Aug 30, 2005 - Fórum téma

Htmlentities és az sql injection elleni védekezés

Anonymous · 2005. Aug. 30. (K), 17.14
Helló!

Három kérdésem lenne:

1. a HTML tagek teljes blokkolására (hogy ne jelenítse meg őket) elég-e a htmlentities (eddig elégnek bizonyult)?

2. ha bizonyos tageket engedélyezni akarok (pl. <b>, <i>), akkor azt hogyan tehetem meg? van-e erre függvény, vagy azt nekem kell megírnom?

3. hogyan lehet hatékonyan védekezni a rettegett sql injection ellen? mert a névvel, jelszóval nincs gond, de mi van pl. egy fórum hozzászólásával?
 

Másolt füles CSS navigációs sáv nem jó

Anonymous · 2005. Aug. 30. (K), 16.28
találtam egy jópofa menüszerkezetet, gondoltam felhasználom, de egy egészen apró dologban eltérés mutatkozik.
eredeti:
http://css.maxdesign.com.au/listamatic/horizontal05.htm

amit - végülis :] - másoltam:
http://gex.hu/css

ff alatt jól néz ki, de ie alatt eltűnik a menüpontok felső border-e.
vajon mitől?
 

Egy szám és két választott űrlapmező feldolgozása PHP-vel

millye · 2005. Aug. 30. (K), 15.41
Üdvözlök mindenkit!

Azt szeretném megtudni, hogy miként lehet HTML FORM -ból PHP val átvenni az adatokat, azokat feldolgozni és ujra felhasználni.
Pontosabban: atvenni egy szamot és két (előre meghatározott) sztringet, majd kiirni az eredményt.
Például: A FORM-ból bekérni a következő adatokat
- egy tetszőleges szám,
- alma vagy körte vagy banán, (ezek közül egy)
- szék, asztal, ablak, ajtó (ezek közül egy)
illetve ezeket az adatokat eltárolni változókban stb.

Előre is köszöm!

Millye László
 

Kameravezérlő program indítása PHP/Flash -ből

atteee · 2005. Aug. 30. (K), 13.54
Seeya!
Érettségi munkámra készülök és egy kamera interneten keresztüli vezérlését tűztem ki célomul. A "Project" egyelőre ott tart, hogy a kamera motorját irányítom tudom. /jobbra, balra, fel, le/ A motor vezérléséhez szükséges programot(-kat) assemblyben írtam, a mozgásokat minden irányban egy program hajtja végre, majd 3 sec. idő elteltével a program befejeződik. /ezalatt a kamera 20°-os szögben tér el/ A kamera képét flashben jelenítem meg. A gond ott van, hogy hogyan indítsam el a szerveren levő programokat, amik a kamera mozgását vezérlik????
Segítségre lenne szükségem... Sajnos nem értek szerver alapi programozáshoz... Valamilyen PHP scriptre gondoltam, amit egy gombra írnék de valójában fogalmam sincs, hogy képes-e a PHP ilyesmire...


e-mail címem: atteee##kukac##gmail.com
ICQ: 223100191
MSN: atteee1010##kukac##msn.com
-ötleteket, javaslatokat, scripteket izgatottan várom. :)
előre is köcce a segítséget!

Atteeeeeeeeeee