ugrás a tartalomhoz

Archívum - Aug 2005 - Fórum téma

augusztus 14

MySQL, PHP, Flash dokumentáció magyarul

millye · 2005. Aug. 14. (V), 13.08
Üdvözletem mindenkinek!
Ha valaki tudja, hogy hol lehet magyar nyelven olvasni MySQL és PHP tankönyveket, dokumentációt, kérem írja meg. Minden mennyiségben érdekel. Angol nyelven én is találtam eleget, de valahogy jó lenne magyarul olvasni :)
Van ilyen gyűjtemény valahol a neten? Csak én nem találtam rá?
Előre is köszönöm!
üdv,
Millye
 

augusztus 13

MySQL adatlistázás négyszer fut le

Anonymous · 2005. Aug. 13. (Szo), 20.51
Sziasztok!

EGy olan próblámával találkoztam miközbem listáztam az adatokat egy táblából. hogy az adatot nem egyszer hanem négyszer irta ki.
Miért lehet ez ?
Ime a kódom:

<?php
$connect=mysql_connect("", "", "");
if(!$connect)
die("can't connect server".mysql_error());
print"<br>ok";
mysql_select_db("forum") or die("can't open database".mysql_error());
print "<br>database sucessfull connect";
$result=mysql_query("select * from message");
$rows=mysql_num_rows($result);
print "<table border=1 bgcolor=\"orange\">";
while($array=mysql_fetch_row($result))
{
print "<tr>";
foreach($array as $field)
{print"<td font color=\"yellow\" bgcolor=\"red\">".$field["id"]."identity</td><td>".$field["name"]."name</td><td>".$field["email"]."email</td><td>".$field["message"]."message</td>";
//print "<td>".$field."</td>";
print "</tr>";
}
}
print "</table>";
?>
Köszömöm
Tamás
 

Túl hosszú szöveg kilóg a divből és a táblázatból

Anonymous · 2005. Aug. 13. (Szo), 20.25
Cső!

Példa:

<table style="width: 300px; border: 2px solid red" >
  <tr><td>sdfdsfdsfs</td></tr>
</table>

<br>

<table style="width: 300px; border: 2px solid red" >
<tr><td>sdfdstrzrtzrtzrtzrtzrtzrtztrzrtzrtzrztrzrtzrtzrtzrtzrtzrtzrtzrtzrtztrzfdsfs</td></tr>
</table>
Mint látható itt két 300 pixeles táblázatról van szó. A gondom az, hogy ha olyan szót írnak be (2. táblázat), ami hosszabb mint 300 pixel (egyébként nem nagyon van ilyen, de vannak rosszindulatú emberek), akkor a táblázat (vagy akár div) hossza akkora lesz, mint a szó hossza. Tehát az érdekelne, hogy van-e olyan módszer, amivel ki lehet kényszeríteni a sortörést akkor is, ha egy szó önmagában hosszabb, mint 300 pixel. Tehát vágja ketté a szót. Esetleg CSS-sel?
 

Távoli fájl megnyitás ingyenes tárhelyeken?

unreal · 2005. Aug. 13. (Szo), 19.35
az alábbi kód nem megy se UW se FREEWEB se TVN se DOX tárhelyen se!
akkor hol működik?

$weboldal = "http://valami.hu/x.php?valtozo1=a&valtozo2=b";
fopen( "$weboldal", "r" ) or die("sikertelen");

ez hol MŰKÖDIK? FONTOS LENNE. köszi
ja localhoston TÖKÉLETESEN megy!
 

Apache képfájl megjelenítési probléma

teamtom · 2005. Aug. 13. (Szo), 13.08
Sziasztok,

újratelepítettem a gépemet, az előző környezetben Apache 1.3.? + mysql 3.?.? használtam.

Az új gépen megpróbálkoztam az xampp 1.4.12 csomaggal, de a képfájlokat (.gif, .jpg) hibásan (mintha a képek maguk hibásak lennének) adta át a csomagban lévő Apache 2.0.53 a böngészőnek (IE + FF).

Visszaraktam az előző Apache-ot, most megint jók a képek.

Hallott már valaki hasonlóról? Mi lehet a probléma?

teamtom
 

augusztus 12

Munkamenet azonosító formájának korlátozása

world-s · 2005. Aug. 12. (P), 19.46
Sziasztok.

Futás időben van -e mód, hogy megadjam bizonyos fájloknál, hogy ha sessiont sorsol, akkor az ne legyen pl 8 karakternél hosszabb.

Előre is köszi.

World-S
 

Hozzászólások stílusa

Balogh Tibor · 2005. Aug. 12. (P), 17.56
Ezzel a témával szintén nem leszek népszerű:

Egyesek miért nem tudják megfogadni az egyik ADMIN tanácsát:
"Ha nem tetszik egy hozzászólás modora, akkor ne szólj hozzá."
Elvégre nem Te vagy az admin, ezért nem is a Te dolgod kioktatni a fórumtársad, főleg olyan keresetlen mondatokkal, hogy ha Te kapnál hasonló hozzászólást, akkor Te meg a hozzád hasonlók lennének a legjobban felháborodva.
Miért hiszik magukról egyesek, hogy át kellene venni minduntalan a fórum/levlista admin szerepét.

Az a hozzászólás ami ezt generálta:
"[flame]Tanulj meg írni! És hozz egy kávét!! És ha már ott vagy, az újságot is hozd be!!! És használd megfelelően az írásjeleket!!!! És ez az oldal nem a keresők elérési felülete!!!!![/flame]"

Hogy ki írta, valójában lényegtelen, nem az emberrel, hanem a modorral van a bajom. Bár egy mondás szerint: A stílus maga az ember.

Egy pár megjegyzés a fenti idézethez:
- A weblabor tényleg nem a keresők elérési felülete, de ha minden kérdésre csak hasonló válaszok érkeznének, akkor a kereső nem találna semmit sem.
- Ha valaki nem tud normális, emberi módon kommunikálni, akkor miért teszi?
- A témaindító szöveg egyáltalán nem volt ilyen, mint ahogy ebből az idézetből tűnik.
- A legtöbbünk nem az ilyen hozzászólások miatt látogatja a weblabort. - Tk. csak egyetlen egy embertípus látogatja ezért az oldalt - azok akik írják az ilyeneket.
- Gondolom az ilyen hozzászólást író emberek soha nem voltak kezdők, mindent azonnal és a legjobban tudtak. Ha mégsem akkor a legprecízebben fogalmazták meg a kérdésüket, sőt (NB!) mivel valójában minden kérdésre van már válasz a neten, ezért soha nem is kérdeztek. Minden kérdésükre a választ csak és kizárólag a googel-nél keresték, a weblaborra valójában csak az ilyen válaszok írása miatt látogatnak.
- Miért nem lehet a fórumon is úgy fogalmazni, mintha ott lenne melletted az illető? Miért nem képzelsz el egy 160 kg-os kérdezőt, aki melletted áll? Ha ilyen hangnemben válaszolnál, akkora fülest kapnál, hogy a monitor adná a másikat.

File átmozgatása Oracle segítségével

Anonymous · 2005. Aug. 12. (P), 15.15
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehet batch file-t meghívni Oracle-ből (8.1.7). A konkrét feladat egy állomány átmozgatása lenne.
Köszi
 

.htacces leírás, olvasható/írható korlátozás

babazs · 2005. Aug. 12. (P), 15.08
HI!

Az apache .htaccess fileröl kellenének infok!
Esetleg van valahol valami jó leirás

ÉS azt hogyan kell beállitani, hogy csak egy bizonyos könyvtár legyen olvasható/írható
a többi meg csak olvasható!
Köszi!!
 

Linkben adott adatok részben POST-olva

babazs · 2005. Aug. 12. (P), 15.07
HI!
Az lenne a kérdésem,hogy hogyan lehet azt megoldani, hogy egy ilyen hivatkozás:
<a href="http://localhost/weboldal/index.php?19&t_kod=4&rend=ASC"></a>

ne igy jelenjen meg : http://localhost/weboldal/index.php?19&t_kod=4&rend=ASC
hanem csak ennyi:index.php?19

azaz, hogyan lehet POST-ként ezeket elküldeni(&t_kod=4&rend=ASC),ha linkröl van szó?Vagy lehet-e?
Köszi!