ugrás a tartalomhoz

Archívum - Aug 2005 - Fórum téma

augusztus 27

Kulcsszavak automatikus linkelése

balazsy · 2005. Aug. 27. (Szo), 04.24
Kellene egy automata link telepitot keszitenem, amely tobb modulon (kulonbozo adatbazis tablak) belul behiperlinkeli a cimszavakat. A cimszavak altalaban az egyes rekordok cim elemei lennenek.
Kicsit konkretabban:
van A, B, C, D ... tablak. Mindegyik mas adatot tarol, viszont mindegyiknek van egy nagyobb szoveg tartalma (text tipus), es egy cim eleme. A cimek alkotnak a targyszavakat, amelyek elofordulasat kellene hiperlinkelni a tobbi szoveges mezoben.
Letezne egy globalis es egy lokalis szint. Lokalis szint a modulokra vonatkozna, vagyis ha C tabla 23. bejegyzesenek cime egy lokalis targyszo, akkor ez csak az C tabla szovegtesteiben kerulne linkelesre.
Amennyiben ez a bejegyzest globalis szintre kerul, akkor az osszes tablaba (A, B, C, D ...) szovegtesteiben kerul hiperlinkelesre.
Globalis targyszavak hasznalatakor elofordulhat, hogy egyazon targyszo, tobb helyre (tobb objektumra) is mutathat. Ezt vmifele javascriptes context menu-vel szeretnem megoldani, amely a linkre kattintas utan jelenne meg, es kinalna fel az osszes ugrasi lehetoseget.

Tehat otleteket szeretnek kerni toletek!

A gond ott van, hogy ezeket az auto hiperlinkelodott szavakat karban is kell tartani, vagyis, ha valtozik egy cim akkor a regi targyszavakrol el kell tavolitani a linket, az ujakat bedig belinkelni a megvaltozott cimmel.

Azt meg hozza kell tennem, elkepzelheto, hogy az osszes rekord 100 000-es nagysagot is elerheti.

Ami megoldas idaig az eszembe jutott az a kovetkezo:
sima hiperlinkeket telepitek az elemre, vagyis mikor ket objektumra mutatna az adott targyszo akkor vhogy igy nezne ki:
szoveg <a href="/egyik link"><a href="/masik link">targyszo</a></a> szoveg


Ezt egy JS kiiratas utan atkonvertalna context menus alakra. Ez egy nagyon egyszeru megoldas, konnyen karbantarthato, viszont minden jelenleg hasznalt szabvanyba utkozik, hogy <A> elemben kozvetlenul ujabb <A> elem legyen :(

5leteket elore is koszi!
 

augusztus 27

Online MySql adatbázis szinkronizációja helyi adatokkal

monghuz · 2005. Aug. 26. (P), 22.03
Üdv!

A gondom a következő lenne: van egy félig kész weblapom, kész Sql adatbázissal, benne már jó pár adattal... és van localon egy saját szerverem amin tesztelgettema dolgokat és feltöltöttem sql-t is, hogy tudnám kiválasztani a localos táblákból (a weben lévőhöz képüest) friss adatokat és feltölteni azokat?!

És egy kicsit más jellegü kérdés, az mitöl van hogy ált mara rövid ideig tart egy lekérdezés..(pár század mp) pl a hírek kiiratása, viszont néha 2-3 mp ez csak amolyan win betegség?

bye Tomi
 

Egyszerű fórum kódom nem jó SQL-eket generál

Anonymous · 2005. Aug. 26. (P), 16.52
Sziasztok!

Egy forum létre hozásában kérném a segítségeteket.
Amikor hozzászólás érkezik egy témára akkor nekem nem úgy csinálja az sql beillesztést ahogy azt én elterveztem, ne a téma azonósítót írja be csak egy üres értéket
Amásik próblémám ezzel a kóddal hogy amikor válasz
érkezet akkor az üzenet lekérdezésbe nem a téma
azonosító marad hanem a hozzászoló neve.
tehát a lekérdezés hozzászólás után így néz ki:

select * from message whwre topic=ide a hozászoló nevét írja nem a téma azonosítót

Ezeket miért csinálja moit nem írtam jól?
Próbáltam már rejtett mezővel azzal se csinálja meg.
Ha tudtok lécci segítsetek.
ime a kódom:

<center><title>Topics create</title>
<table>
<form action="show1.php" method="post">
<tr><td><b>Név</b>:</td><td><input name="name"
type="text"></td></td>
<tr><td>email:</td><td><input
name="email"type="text"></td></tr>
<tr><td>Szöveg:</td><td><textarea  name="message"
cols=50 rows=25>&nbsp</textarea></td></tr>
<tr><td colspan=2 align="center"><input type="submit"
value="send"><input type="reset"
value="deleted"></td></tr>
</form></table>
</center>
<?php
$write=$_GET['topic'];// téma azonosító
$conn=mysql_connect("localhost", "tomika", "onweb");
mysql_select_db("forum");
$sql="select * from message WHERE
topicid='".$_GET['topic']."'";
$result=mysql_query($sql);
while($mess=mysql_fetch_array($result))
{
echo '".$mess['message']."';
}
echo $sql;
echo $_POST['name'];
$write=$_GET['topic'];
echo "<b>".$write."</b>";
if(isset($_POST['name']) and isset($_POST['email'])
and isset($_POST['message']))
{
$sql1="insert into message
values('".$_POST['message']."','NOW()','','".$write"','".$_POST['name']."')";
mysql_query($sql1);
echo $sql1;
}
echo $_POST['topic'];
mysql_close($conn);
?>
Köszi Tamás
 

Domain átregisztrálás ingyen van?

Anonymous · 2005. Aug. 26. (P), 15.57
Sziasztok!

Sok helyen olvastam, hogy a domain átregisztrácó ingyenes. Ez mit jelent pontosan?

(pintyő)
 

Hírlevél .MHT formátumba

mitra · 2005. Aug. 26. (P), 13.47
Sziasztok!

Mik a tapasztalataitok a Microsoft szoftverek (Explorer, Outlook) által alkalmazott MHTML (.mht) "tömörített" formátummal hírlevelek küldüse esetén?

Ennek az lenne az előnye, hogy a levélhez a képeket az Outlook pl. hozzárakja és nem kell on-line lenni mikor azt a felhasználó megnyitja, hogy egy távoli szerverről letöltse.

o A kérdés az, hogy más levelező programok, hogy kezelik ezt?
o Ha levannak tiltva a képek akkor mi jelenik meg?

Köszönöm a válaszokat!
-mtr-
 

File letöltés biztosítása PHP-ből?

maszili · 2005. Aug. 26. (P), 09.24
Udv mindenkinek!

Kezdő szinten foglalkozom PHP-vel és lenne egy kérdésem.

Létrehozok egy állományt szöveges tartalommal,
majd ezt valahogy automatikusan le kellene tölttetni
a böngészővel a felhasznéló gépére. Ha a letöltés
befejeződött akkor törölni az állományt.

Találtam egy ilyen kódrészletet:
<?php
$dir="/path/to/file/"; 
if (isset($_REQUEST["file"])) { 
     $file=$dir.$_REQUEST["file"]; 
     header("Content-type: application/force-download"); 
     header("Content-Transfer-Encoding: Binary"); 
     header("Content-length: ".filesize($file)); 
     header("Content-disposition: attachment; filename=\"".basename($file)."\""); 
     readfile("$file"); 
} else { 
     echo "No file selected"; 
} 
?>
Ezek alapján próbálom megcsinálni de ezt a hibauzenetet kapom:

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/pbxreader/list.php:32) in /var/www/pbxreader/list.php on line 193

Ha valaki ismeri ezt az eljárást akkor útba igazítana hogy
hogyan is működik ez az egész? Mert nem értem...

Vagy ha van egyszerűbb módszer, annak is örülnék.
 

augusztus 26

Szóköz a preg_match-ben

Anonymous · 2005. Aug. 25. (Cs), 22.55
Hali!

A következőt kellene kiegyészíteni szóközzel (hogy a szóközt is tartalmazhassa):

preg_match("/[^0-9a-zA-zöüóőúéáű_]/", $szo)


Na de hogyan?
 

PHP-ból többdimenziós tömb átadása Flashnek

chronos · 2005. Aug. 25. (Cs), 14.52
PHP-ból többdimenziós tömb átadása Flashnek - lehetséges?
Eddig adatok átvételére ezt használtam:
FV = new LoadVars();
FV.onLoad = FVLoaded;
FV.load("script.php");
gotdata = FV.content;
de így át lehet venni tömböt (ill többdimenziós tömböt)?
 

Session - cookie és a tűzfalak

Gwydion · 2005. Aug. 25. (Cs), 14.25
Üdv!

Nos az elmúlt két napom szabadidejét azzal töltöttem, hogy a PHP sessionkezelését jó alaposan megértsem, mert ugyan eddig is használtam, de valami újra és újra előkerült.
Ez pedig a letiltott cookie-k esete... Elég sok esetben vagy a felhasználó tűzfala, vagy a böngésző beállításai miatt képtelenek regisztrálni/belépni. Az egyértelmű, hogy lehetőleg biztonságosan szeretném továbbadni a sid-et...
session.use_trans_sid még ha akarnám sem működne a szerverbeállítások miatt (bérelt tárhely:()

Ami érdekes, hogy a jelenleg fejlesztett oldalon a session-öket így Suse 9.3 alatt, FireFox-szal tűzfal mögül lazán letárolja cookieba (ahogy szeretném). Viszont annak a gépén, akinek készítem az oldalt IE fut meg mellékesen 3 tűzfal. Meglepő mód nála valamiért nem kerül tárolásra a cookie. A kérdés a következő : mit ronthatok el ? Mert az elmondásából kiderül, hogy a PHP nuke alapú oldalak, mambo-s oldalakon megy rendesen a session kezelés...

Remélem nagyjából érthető volt a problémafelvetés... Jelenleg én arra tudok csak gondolni, hogy a tűzfalai valamiért kevésbé tolerálják az én általam megírt oldalt, mint a php-nuke osokat... De miért ? :(

A válaszokat előre is köszönöm

Tisztelettel

FireFox
 

A Google regisztráció ellenére sem talál rám

k_adam · 2005. Aug. 25. (Cs), 12.46
Sziasztok!

Szakértők pls segítsetek. Van egy oldalam itt:
http://ftp.datatrans.hu/~kadam

Már többször submitoltam a googlenak az urlt, készítettem sitemapet azt is sikeresen elküldtem és fel is dolgozta. A kereső mégsem ismeri az oldalam. Több hét amíg a robotok eljutnak a besubmitolt oldalra vagy mi a megoldás?
Azt sejtem, hogy egy magas rankú oldalról lenne link akkor megtalalná, de ez ugyebar nehezen megoldható.