ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 2004 - Fórum téma

április 13

valami nem ok a rendszerrel

Anonymous · 2004. Ápr. 13. (K), 07.45
nekem itt mar egy napja 3 uj hozzaszolas a 17 bol
hiaba kattintottam mar mindenre, nem frissul be...
 

április 12

Könyvtár tartalom, kicsit másként

fchris82 · 2004. Ápr. 12. (H), 20.45
Sziasztok!

A feladat:
Ki kéne listáznom egy könyvtár fájljait.

A probléma:
Mindezt nem a fájlok neve szerint kéne rendeznem, hanem a fájlok utolsó módosításának dátuma ( filectime() fv ) szerint.

Hogyan oldom meg a rendezést, hogy az összetartozó dolgok, együtt "rendeződjenek"?!
 

április 8

Kell jelszó vagy nem?

log72 · 2004. Ápr. 7. (Sze), 22.01
Sziasztok!

localhoston jelszó nélkül jól működő oscommerce a szerverre történt telepítés után az alábbi hibaüzenetek jönnek:

az index.php-n>
"Warning: Access denied for user: 'catalog_tucan##kukac##localhost.localdomain' (Using password: NO) Unable to connect to database server!"

az amin.php-n>
ugyanez, csak (Using password: YES).

Köszi a türelmet!
 

unidev

.taltos · 2004. Ápr. 7. (Sze), 13.32
Üdvözlök mindenkit!

Egy új programozással kapcsolatos oldalt szeretnénk indítani.
Egy ideje már folyik a szerveződés. Az portál célja volna többek között:
- megteremteni egy szakmailag és erkölcsileg stabil tudásbázist
- felsőoktatási intézmények hallgatóinak, oktatóinak, és a magyar "szakma" javának összehozása, közös projectek elkezdése.
- dokumentációk elérését
- stb.

Most nem tudom rendesebben kifejteni (ha nem szól senki, akkor kifejtem...), de az a helyzet, hogy meglenne a tárhely, elindítottam a domain reg.-t, megvan az alapkoncepció, van terv a desingra (persze csak az én fejemben), és van egy kb. képem, hogy milyen lehetne az oldal.

Többen jelezték, hogy erre nagyon nagy szükség lenne (mármint az oldalra). Mivel többek közöt sok olyan opció is lenne, amit eddig magyar oldalakon nem nagyon lehetett találni, valamint az eddig a szervezésben résztvevők sem nagyon értenek a motor implementálásához, ezért szeretnék olyan embereket keresni, akik tudnának segíteni kialakítani az oldalt.

Amire szükség volna:
- milyen motorra lenne szükség, ami a legtöbb böngészővel jól működik(tehát például az e107 kilőve), lehetőleg minnél többet levesz a válunkról, azaz dinamikus(pl. hasonló filozófiával, mint a HUPWiki, azaz a regisztrált tagok, vagy azoknak egy csoportja, ahol engedjük, ott tudnak javítani), kialakítható az a desing, amit elképzeltem(3 hasábos, egyszerűbb kinézetű), és megvannak azok a szolgáltatások, amit szeretnénk
(minden felhasználónak lehetne naplója,
fórum,
cikkek,
hírek,
project-ek indítása és kezelése,
on-line lexikon kialakítása(olyasfajta HUPWiki-s),
letöltések, és ezek között kapcsolat(például egy-egy project-hez autómatikusan készüljön egy topic a fórumban)
...) Talán a drupal, bár én nem ismerem?
- Szükség lenne olyanokra, aki eléggé értik a dolgukat ahhoz, hogy egy az egyben meg tudnák csinálni az oldalt, és utánna esetleg még segíteni, vagy karbantartani.

április 6

A 2004-es konferenciáról

Hojtsy Gábor · 2004. Ápr. 6. (K), 19.35
Arra kérünk mindenkit, hogy ide írjon a 2004-es konferenciát illető vélményével (vagy nyisson egy új témát, amire mindenkinek megvan a lehetősége).
 

Szám szöveggé konvertálása

Scr34m · 2004. Ápr. 6. (K), 10.38
Nincs valakinek egy meglévő kódja, algoritmusa ennek elkészítésére ?

5985 -> ötezer kilencszáznyolcvanöt
 

április 4

CGI és PHP, egy aprócska feladat....

Anonymous · 2004. Ápr. 4. (V), 15.40
Nem biztos, hogy kell CGI, de a feladat a követkető:

Mindenféle honlapra felrakunk egy-egy logót. Ahányszor betöltődik a logó infót küld egy gépnek(a főnöknek), hogy betöltött és, hogy kicsoda ő (az url címet...)
Ez valami olyasmi lenne mint a toplisták... Lényege, hogy lehessen csinálni egy "ellenőrzött minőség" logót. Én adom ki a logót, és mindig közlik velem mely honlapokon van rajta....

Ladislav
 

április 3

Látogatottság növelő tipp

Anonymous · 2004. Ápr. 3. (Szo), 19.51
Ha kész a honlapod regisztráld minél több helyre pl. http://bp.vmpro.hu/link/ Növeld a látogatottságod!
 

április 2

php frissítés

hrob_ · 2004. Ápr. 2. (P), 14.19
Sziasztok.
El tudnátok magyarázni mit kell csinálnom ha szeretném a php újabb verzióját felrakni otthoni gépre, egy már meglévő helyett?
köszi
-Bidu-
 

PHP String HTML-be

KenChi · 2004. Ápr. 2. (P), 08.46
Üdv!

Szeretném, ha valaki segítene nekem!

Van egy string!

$text = "Ez a szöveg rész és van benne egy [xurl]link[/xurl] is"

Ha én ezt kiírom HTML-be, akkor a két tag között lévö; szöveg legyen link:

"Ez egy szöveg rész és van benne egy <A href='link'>link</A> is"

Még kezdö; vagyok és sajnos nem sikerült még megoldanom ezt a problémát