ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 22, 2013 - Fórum téma

xampp, apache, php fájl nem hajtódik végre

F · 2013. Ápr. 22. (H), 18.43
Sziasztok!

Valami elállítódhatott, mert xampp alatt a php fájlok nemhajtódnak végre.

Próbáltam a program társitást beállitani, de nem jöttem rá hogy melyikhez kellene társitani.


Üdv : L.A.
 

PHP-MySQL ékezetes karakterek nem íródnak be a táblába

tanulo · 2013. Ápr. 22. (H), 09.54
Kórtörténet: Localhoston fut minden,a php file utf-8 a mysql utf-8 mysql ini file-ban a beállítás mindenen utf-8,a post-on átküldött adatok kapcsolódás előtt kiíratva még ékezetesek.Az ékezet nélküli karakterek beíródnak a táblába és ki is olvashatóak,az ékezetes karakterek meg sem jelennek és az utánuk kővetkezők karakterek sem.Ha a mysql commandon viszem be az adatokat a táblába a helyzet ugyan ez.Ha viszont oda vissza konvertálom a karaktereket iconvval akkor minden hibátlan,de még a keresett kifejezést is át kell fordítanom.Arra kéne nekem ötlet hogy tudom kihagyni a folyamatból az oda vissza konvertálást.

[colorer=php]<?php

$urlcim = $_POST['urlcim'];
$cim = $_POST['cim'];
$eloado = $_POST['eloado'];
$szerzo = $_POST['szerzo'];
$ar = $_POST['ar'];

if (!$urlcim || !$cim || !$eloado || !$szerzo || !$ar) {
echo "Nem minden adatot adott meg.

növekedő array

konoko · 2013. Ápr. 22. (H), 09.27
Sziasztok.

Lehet hogy egy olyan problémával fordulok hozzátok amit nagyon egyszerű de valahogy nem jövök rá hogy kellene. :( Adott egy űrlat 4 mezővel(adattal) amit Post-al küldök át. Azt szeretném valahogy elérni hogy hogy az adatokat elmentse egy két dimenziós tömbben ahol ugye a sorok az adott 4 adatot tárolják és véletlenszerűen tudjon növekedni a sorok száma (max 5-10 sor lesz). Az a baj hogy az elsőt mindig megjegyzi, ki is írja rendesen de mindig felülírja. Lehet valaki csípőből vágja hogy is kellene megoldani de sajna az nem én vagyok. :)

Előre is köszönöm a segítséget.

Konoko
 $worksheet[] = array($_POST['pc_user'], $_POST['error'], $_POST['rdy'], $_POST['status']);
		 foreach ($worksheet as &$value) {
				foreach ($value as &$value2) {
				echo '<div>'.$value2.'</div>';
					}
				}