ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 14, 2013 - Fórum téma

MYSQL

sencor · 2013. Ápr. 14. (V), 20.46
Hello!!

Segítséget szeretnék kérni!!!
Nah szóval , van 1 mysql em . abban vannak adatok, van benne 10-20 tábla , és azt szeretném hogy ha 1 bizonyos szám mondjuk a 20 előfordul valamleyik táblának az adatai között azt írja át 0 rá amint előfordul
Nem tudom hogy kezdjek hozzá , kérlek segítsetek
 

Sql befecskendezés

Szita Szilárd · 2013. Ápr. 14. (V), 19.46
Sziasztok unatkoztam ma egy picit beleolvastam egy könyveb és volt ott szó a weblapok feltöréséről és tök könnyen feltudtam törni a login felületemet,hogy tudom ezt megakadályozni?
Az alábbi módon jutottam be az oldalra
 ' OR ' 1 ' = ' 1 
Próbáltam itt az oldalon belépéskor,de itt hibát adott vissza :D
Nálam meg belép,de ha rossz nevet adok meg akkor nemlépbe
 

joomla védelem

Jakma · 2013. Ápr. 14. (V), 19.10
Sziasztok!
Az elmúlt napokban feltörték a weboldalamat amit már helyre állítottam, abban szeretnék segítséget kérni, hogy tud valaki jooomla védelemre plugint vagy valami más ötletet amivel lehetne védeni a jommlát
Verzio:Joomla! 2.5.9

Válaszokat előre is köszönöm!
 

Php regisztráció feldolgozás

Trinexis95 · 2013. Ápr. 14. (V), 14.59
Lenne egykis gondom egy feldolgozó ürlapommal ami nem igazán akar a vége fele csatlakozni az adatbázishoz.
Minden más része tökéletesen működik kivéve ez az egy.

[colorer=php]<?php
require_once('recaptchalib.php');
$privatekey = "key";
$resp = recaptcha_check_answer ($privatekey,
$_SERVER["REMOTE_ADDR"],
$_POST["recaptcha_challenge_field"],
$_POST["recaptcha_response_field"]);

if (!$resp->is_valid) {
// What happens when the CAPTCHA was entered incorrectly
die ("Hibás ellenőrző kód.");
}
else
{
// minden ok:

session_start();


$felhasznalo = $_POST['felhasznalo'];
$jelszo1 = $_POST['jelszo1'];
$jelszo2 = $_POST['jelszo2'];
$email = $_POST['email'];

$host = "mysql.example.com";
$user = "username";
$pass = "password";
$db = "database";
$email = $_POST['email'];

$kapcsolat = mysql_connect("$host","$user","$pass") or die("Hiba");
mysql_select_db($db, $kapcsolat) or die ("sikertelen kapcsolaódás");

if(empty($felhasznalo))
{
header("location:regisztracio.php?felh_hiba=1");
}

if(empty($jelszo1))
{
header("location:regisztracio.php?jelszo1_hiba=1");
}

if(empty($jelszo2))
{
header("location:regisztracio.php?jelszo2_hiba=1");
}

if(empty($email))
{
header("location:regisztracio.php?email_hiba=1");
}

if($jelszo1 != $jelszo2)
{
header("location:regisztracio.php?nem_egyeznek=1");
}


$sql = "INSERT INTO a8106826_php (felhnev, jelszo, email, aktivacio) VALUES ('$felhasznalo','$jelszo1','$email','NEM')";
$eredmeny = mysql_query($sql) or die ("nem sikerült kapcsolodni");


//véletlen szám generátor php-velk

function generateRnadomString($length=20){
$characters = "0123456789abcdefghijklmnoprstuvwqABCDEFGHIJKLMNOPRSTUVWQ";
$randomString = '';
for($i=0; $i<$length; $i++)
{
$randomString .= $characters[rand(0, strlen($charact

Nemi diszkrimináció?

H.Z. · 2013. Ápr. 14. (V), 12.43
Tegnap valaki feladott itt egy hirdetést.
Úgy tudom, a nemi/faji/életkor szerinti diszkrimináció kis hazánkban törvénysértő.
Írtam ennek a drága hölgynek egy teljesen kulturált hangvételű e-mailt, hogy mégis mi oka van arra, hogy kizárólag "lányok" jelentkezését várja.
Hát a válasz stílusa elég sokat elmondott... a hirdető személyiségéről. Mert a kérdésemre nem válaszolt. :)

Mivel tőle nem kaptam választ, tőletek kérdezem: szerintetek mi oka lehet egy munkaadónak arra, hogy DTP operátor+web admin állásra kizárólag lányok jelentkezését várja? (még a "nőket" is túlzásnak érezném ebben a munkakörben, de hogy "lányok"...)
Ha külföldre keresne embert, akkor kapásból feltételezném, hogy egészen más munkára keres lányokat, de ő budapesti munkahelyre keres valakit. Nem értem. A kiírásban szó sincs róla, hogy a fodrász üzlet vendégeivel személyes kapcsolatban kell lennie a leendő munkatársnak. Akkor miért lehet fontos, hogy lány jelentkezzen?
Nehogy félreértsen valaki, nem flame-et akarok! Komolyan érdekelne, mert a hirdetés alapján semmi ötletem.

ui: viszont ha valóban törvénysértő a hirdetés... lehet, hogy mégis megkeresem vele az illetékeseket, csak ennek még utána kell járnom, mert ugye a munkavállalók jogait elég sok helyen megnyirbálták.

-----------------------
update: Ádám vagy valaki, akinek van törlési joga, kérem, töröljétek ezt a topikot! Időközben megkerestem vele egy a témában jártas embert, majd vele megbeszélem.
 

PHP Weboldal hiba

walker013 · 2013. Ápr. 14. (V), 08.44
Sziasztok!

Segítségem kérném!
Van egy minecraft szerverem és ahhoz találtam egy PHP weboldalt.
A weboldal itt van: adamcrafting.atw.hu
A főoldalon ezeket a hibákat miért írja ki?

Ezekre gondolok:

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Access denied for user 'UNKNOWN_USER'##kukac##'88.151.96.4' (using password: NO) in /index.php on line 7

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: A link to the server could not be established in /index.php on line 7

Fatal error: Call to undefined function error() in /index.php on line 7

Warning: Unknown: open(/tmp/sess_46946cc5ee2bf2d6f706439039ee0bcd, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0

Segítségeteket várom!
Előre is köszönöm!
Üdv!
 

Flash pop-underek tiltása

Joó Ádám · 2013. Ápr. 14. (V), 02.12
Számomra érthetetlen módon tértek vissza pár éve a popupok (tipikusan pop-underek) a mindennapokba, azok után, hogy a böngészőbe épített tiltások szinte már eltörölték őket a webről. Az intuícióm azt súgja, hogy ezek Flashből nyílnak.

Meg tudja nekem valaki magyarázni, hogy miért nem kerülnek tiltásra a hagyományos popupokhoz hasonlóan, illetve hogyan lehet (például Chromium alatt) megszabadulni tőlük?