ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 2010 - Fórum téma

május 14

Hogyan lehet feltoltott 3GP/MP4 videokat kezelni?

Inc33 · 2010. Május. 14. (P), 21.39
Lenne 2 fontos kerdesem a video kezelessel kapcsolatosan php-ben. Az oldalra lehet feltolteni 3GP,MP4 videokat.
1) Jelenleg a feltoltott videoknak egy noImage kep van beteve. En szeretnek egy olyan kodot irni, ami kiszed a videobol egy kepet (frame) amit en elmenthetek, hogy berakjam preview-nek.

2) Ezeket a videokat szeretnem ha az emberek megpillanthatnanak, maskulonben nem tudjak, hogy toltsek le, vagy sem. Sok fele flash player-el probalkoztam, de egyik sem ert semmit.
 

AES titkosítás PHP-ből Flash felé és vissza...

vtsoftware · 2010. Május. 14. (P), 21.06
Üdv mindenkinek.

Adott egy AS2 Flash progi - mondjuk így - ami az oldallal AES titkosítva beszélget.
A Flash csak ActionScript 2.0 lehet, 3.0 nem (pedig már rég megoldódtak volna a gondjaim).

Találtam erre egy példát: ÍME
Plusz PHP felöl pedig a PHPClasses pár osztályát szedtem le, mindegyikkel ez az eredmény.

Ezeket véve alapul megírtam a progit.
A helyzet az, hogy ha a Flash kér le az oldaltól - amit a PHP titkosít le - azt a Flash vissza tudja titkosítani, az eredeti szöveg jön ki a végére.
Viszont ha a Flash a PHP felé küld - tehát amit a Flash titkosított le - abból PHP-vel zagyvaság jön ki.
Próbáltam AES192-vel és 256-al.

Tudna-e valaki esetleg nekem segíteni mit/hol keressek, milyen hibát véthettem, mit próbáljak ki?
Esetleg ha van valakinek trükkje hogy lehet Flash-PHP között külön kulcssal titkosítva "beszélgetni" kérem ne fogja vissza.
Az RSA, BASE64 kilőve. Utóbbi mert könnyen felismerhető, RSA-t pedig nem találtam AS2-höz, ami működne is.

Előre is köszönöm
 

Apache nem fut

sitebuilder · 2010. Május. 14. (P), 09.07
Sziasztok

Egy olyan probléma merült fel, hogy wamp serveren nem fut az apache.
Mi okozhatja?
 

május 13

Karakter csere

Inc33 · 2010. Május. 13. (Cs), 19.32
A weboldalamon hasznalok egy karakter atvalto osztalyt, ami atvaltja a jeleket lementi mysql-ben es utanna visszaolvassa.
A kovetkezo osztaly hasznalom ennek vegrehajtasahoz: http://code.google.com/p/codefaster/source/browse/trunk/public_html/include/cls_string.php?spec=svn101&r=101

Ha viszont egy macskakormot hasznalok " akkor ezt igy menti el \", estleg valaki tudna segiteni, hogy miert van ez?

Eleg halvany a PHP tudasom :(
 

jQuery + mátrix

abicska · 2010. Május. 13. (Cs), 14.33
Szevasztok!
Adott egy 1000 x 700 pixeles mátrix. Ez fel van osztva 5 x 5 pixeles egységekre.
A feladat, hogy egy képet, aminek oldalai oszthatóak 5-tel, lehessen mozgatni valós időben ebben a mátrixban úgy, hogy esetleg már vannak benne más képek, illetve eredményül a kép valamelyik sarkának koordinátáit adja vissza.
Szeretnék erre egy jQuery programot készíteni, vagy találni, vagy átírni és ehhez szeretném a segítségeteket kérni, hogy hogyan is kezdjek neki, illetve tud e ajánlani valaki valamilyen már meglévő programot erre.

Köszönöm előre is!
Ábel
 

május 12

Szogletes zarojeleket string kent ismerje fel a javascript

Inc33 · 2010. Május. 12. (Sze), 20.26

<html>

<script language=javascript type=text/javascript>

function fileField() {
	document.upload_1.file[].disabled=false;
	document.upload_1.upload_sdl.disabled=true;
}
function linkField() {
	document.upload_1.file[].disabled=true;
	document.upload_1.upload_sdl.disabled=false;
}

</script>

<form name="upload_1">
<tr>
<td class="bgcolour-vlgrey">Upload File:<span style="color:#FF0000;">*</span></td>
<td class="bgcolour-vlgrey txt-verdana-10px" style="color:#009900;">
<input name="uploadField" type="radio" value="file" onClick="javascript:fileField();" checked />
<input id="upload_file2" name="file[]" type="file"><br /><br />
</td></tr>
<tr>
<td class="bgcolour-vlgrey">Share Download Link:<span style="color:#FF0000;">*</span></td>
<td class="bgcolour-vlgrey txt-verdana-10px" style="color:#009900;">
<input name="uploadField" type="radio" value="link" onClick="javascript:linkField();"/>
<input id="upload_title2" name="upload_sdl" type="text" size="35" disabled></td></tr>
</form>
</html>
Ez igy kellene mukodokepes legyen, de sajnos csak akkor mukodokepes ha a file[]-t kicsereljuk file-ra, mert igy string kent ismeri fel.

Ezen az oldalon ki lehet valasztani, hogy melyik legyen bekapcsolva, a fajl forma, vagy a text forma, mindkettot nem lehet, ez a lenyege az egesznek.

A file[]-t nem irhatom at masra mivel komolyabb kod van a hatterben.
 

php session

sitebuilder · 2010. Május. 12. (Sze), 15.04
Hello

Egy sessionban($_SESSION['site_lang']) tárolva vannak az oldal nyelvválasztásához szükséges értékek: hu, en, de, es.
Ezeket egy set_lang.php a kiválasztott nyelvet a nyelvhez tartozó aldomainre irányítja át

switch ($_GET['lang']) {
case "hu":
header("Location: http://www.domain.hu/fooldal");
exit;
break;
case "en":
header("Location: http://www.angol.domain.hu/fooldal");
exit;
break;
case "de":
header("Location: http://www.nemet.domain.hu/fooldal");
exit;
break;
case "es":
header("Location: http://www.spanyol.domain.hu/fooldal");
exit;
break;
}

Akármelyik nyelvet választom csak az angol tartalmat jeleníti meg. Az átirányítás megtörténik, de mindenhol az angol tartalommal.
Egyedi fejlesztésű cms

Mi okozhatja ezt?
 

wamp server probléma

sitebuilder · 2010. Május. 12. (Sze), 12.34
Hello

Wamp serveren futtatok egy egyedi fejlesztésű CMS-t.
Az oldal jól fut 1-2 dolog kivételével:
4 nyelv közül lehet választani, ezt egy session tárolja $_SESSION['site_lang']
A probléma az, hogy nem változik a session értéke a nyelvválasztás során.
Kiirattam a változót és mindig csak angol nyelvhez tartozó tartalom jelenik meg.
Mi okozhatja ezt?
 

The Dojo Toolkit - Unbeatable JavaScript Tools

sirkalmi · 2010. Május. 12. (Sze), 10.22
Szervusztok!

Azt szeretném kideríteni, hogy használja-e egyáltalán valaki ezt a keretrendszert Magyarországon rajtam kívül? Nagyon nagy képességű hasznos eszköz, melyet aktívan használok azonban, ha egy problémára megoldást keresek szinte soha nem kapok magyar nyelvű találatot. Angolt is csak nehezen néha. Jó volna egy hely ahol a tapasztalatokat, problámákat meg tudnám beszélni de nem nagyon találok ilyen helyet. Az egyedüli támasztékot gyarkorlatilag egy elég szűkszavű API és egy gyakrolati példatár adja.
Ezek segítségével is nagyon sokat el lehet érni, azonban egy gyors, rutinos válasz adott esetben sok ősz hajszáltól megkímél adott esetben. :-)

Köszönöm a válaszoat!

sirkalmi
 

május 11

mysql root pass recovery&@ windows

newyorkerboy · 2010. Május. 11. (K), 17.55
Üdv!
Windows alatt hogyan tudom a mysql root pass-t kinyerni/nullázni? Akárhogy próbálom uninstallálni, újra felrakni a mysql-t, a config wizard mindig úgy indít, hogy csak akkor tudom megváltoztatni a root jelszót, ha tudom az aktuálisat. Ez tényleg ennyire bonyolult? (Nem XAMPP-ban, vagy egyéb késztermékben van, simán van telepítve, így nincs helyreállító fájl.)
Mindenféle Linuxra találtam helyreállításra megoldást, de Windowsra nem! :(