ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 2010 - Fórum téma

május 11

z-index probléma Internet Explorerben

Doktor Schnabel · 2010. Május. 11. (K), 15.05
Nem igazán konyítok a webporgramozáshoz, de úgy hozta az élet, hogy kénytelen voltam egy általam létrehozott Design alá lőtt kódot finomítani, mert aki a sitebuildet csinálta nem igazán volt a helyzet magaslatán. Kis analitikus gondolkodással azért ráéreztem a dolgokra, de két dolog kifogott rajtam. Az alanya: www.bakonykuti.com

1. Internet Explorer-ben a legördülő menü becsúszik a főmenüsor alsó sorának gombjai alá. Próbálgattam a z-index-el játszani a style.css-ben, de sehogy nem akarta az igazat. Komoly probléma, mert a célközönség egy kis falu népe, akik nagy eséllyel használnak (sajnos) Explorer-t.

2. Ez a probléma minden böngészőnél jelen van, bár az én gépemen a Firefox valamiért nem produkálja: A legördülő menü begördül a jobb oldali SWF objektumok alá.

Hálás lennék ha valaki rávilágítana a problémák megoldására. Előre is köszönöm.
 

Flash+xml-el kapcsolatos kérdés

Neewbe · 2010. Május. 11. (K), 14.23
Helló mindenkinek!

Egy olyan kérdésem lenne,hogy flashben szeretnék összehozni egy bannerszerű dolgot, ami xmlből venne ki képeket és váltogatná azokat.
Az még jó lenne,ha egy mezei felhasználó egyszerűen tudná változtatni a megjelenítendő képeket/szövegeket.

Érdekelne,hogy hogy lenne ezt célszerű kivitelezni(ha egyáltalán meg lehet oldani).Nézelődtem itt-ott és nekem úgy tűnik ,hogy megvalósítható a dolog.

Ha butaságot kérdeztem előre is elnézést,egy ideje foglalkozok flashel ,de ezzel a részével még csak most barátkozok.

Előre is köszönöm a segítséget.
 

Űrlap feldolgozás PHP_SELF-el

reagenross · 2010. Május. 11. (K), 00.12
Sziasztok!

Egy keresőt gyártok egy honlaphoz és elakadtam. PHP_SELF el dolgoznám fel a keresőben bejelölt attribútumokat. Ezt úgy terveztem elérni, hogy amikor betöltődik az index.html, ellenőrzöm, hogy a keresési attribútumok létrejöttek -e a $_GET tömbben.

Eddig minden okés.

Ezután a megoldás viszont nem jó,mert ha ezután a honlapon egy query stringes linkre kattintok, tehát az oldal újratöltődik, akkor megint megtörténik a keresési attribútumok vizsgálata a $_GET tömbben, és mivel ezek már létrejöttek egyszer, így nem a query stringes linknek megfelelő ágon foga program tovább futni.

Létezik PHP-ben olyan függvény, amely elveszi a GET tömbben tárolt változóim értékét?
Vagy teljesen rossz úton járok?

Ha tudok valami megoldást, ne kódot írjatok, mert azt magamtól szeretném megcsinálni. Inkább egy ötlet kellene amin el lehet indulni.
 

május 10

ingyen elvihető fejlesztői könyvek

krondorl · 2010. Május. 10. (H), 14.06
Ingyen elvihetőek a következő könyvek:
- Angster: Az OO tervezés és programozás alapjai (UML, T. Pascal, C++),
- Angster: Programozás tankönyv I. (Struktúrált tervezés T. Pascal),
- Benkő-Benkő-Tóth-Varga: Programozzunk T. Pascal nyelven!,
- Bócz-Szász: A világháló lehetőségei (JavaScript 1.2, HTML4, CSS, VRML, SSI).

Átvétel: személyesen.
Helyszín: Budapest, XI. kerület, Kosztolányi Dezső térhez közel (10 perc gyalog).
Mobil kontakt: húsz - négyharminchét - huszonnyolc - negyvenkettő.
 

url átirányítás probléma

sitebuilder · 2010. Május. 10. (H), 14.00
Hello

4 nyelvválasztási lehetőség van: magyar, angol, német, spanyol
Mindegyik nyelvhez tartozik egy aldomain: pl angol -> angol.domain.hu stb...
.htaccesben be van állítva, hogy melyik mappából töltse be az adott nyelvnek megfelelően: nyelvvaltas/hu ....
Egy php fájlban swich elágazással meg van adva, hogy ha az angol nyelv van kiválasztva akkor irányítsa át a megfelelő aldomainra
case "en":

header("location: http://www.angol.domain.hu/fooldal");
exit;
break;

ez jól is működik: a kiválasztott nyelvnél átirányítja a megfelelő aldomainra, de nem a megfelelő nyelvet jeleníti meg.
Még egyszer kattintva a kívánt nyelvre akkor már jól jelenik meg.
Mitől van ez a probléma? Hogyan lehetne elérni, hogy az első kattintásnál a megfelelő nyelv jelenjen meg a hozzá tartozó aldomain-el?
 

docx-ből pdf linux webszerveren konzolból hogyan

ene · 2010. Május. 10. (H), 13.28
Sziasztok!

Adott egy webes alkalmazás, ami docx formátumú fájlokat készít. Ezekből a fájlokból nekem pdf-et kéne konvertálnom a lehető legegyszerűbb módon, ráadásul konzolból, webszerveren.

Tehát olyan alkalmazást keresek, ami képes docx fájlból pdf fájlt készíteni és

  • konzolból meghívható
  • nem igényel grafikus környezetet
  • a lehető legkevesebb lépésből áll a kívánt folyamat.

Fontos: a feladat nem fogható meg más oldalról (mint például ne docx-et készítsen az alkalmazás), kifejezetten olyan megoldás kell, ami docx-ből állít elő pdf-et.

Olvastam valahol, hogy ha van telepítve openoffice a gépre, akkor van valami makrós megoldás, de én örülnék, ha lenne olyan megoldás, amihez nem kell openoffice. Egyáltalán abban sem vagyok biztos, hogy grafikus felület nélkül feltelepíthető-e az openoffice.

Köszi a javaslatokat
 

Ragaszkodó réteg probléma.

Blöki · 2010. Május. 10. (H), 12.53
Sziasztok, van egy kis problémám. Létrehoztam egy egyszerű teszt html oldalt, mert előfordul, hogy belefutok egy hibába, és nem jövök rá mi az az apró gond ami miatt két réteg ragaszkodik egymáshoz.
Van, egy egyszerű tartalom div, amiben egy szoveg div van.
Ha megváltoztatom a #szoveg { margin:0 auto; ->> pl. margin: 10px auto; } akkor a fölötte lévő tartalom réteg is lejjebb megy 10px-ellel.
Ez mitől van?

Gettext modul letiltása, de hogyan?

TIV · 2010. Május. 10. (H), 09.09
Sziasztok!

Van egy kis problémánk a squirrelmailbe épülő pluginok (postfixadmin) fordításaival. A lényeg az, hogy valószínűleg a gettext modul cache-e tett be a dolognak, mert apache restart után már megfelelően működik. Szeretném kikapcsolni a gettext modult, hogy a squirrelmail a saját fordításbetöltőjét használja, talán az jobb vagy nem használ cache-t. Linux alatt lett telepítve az apache (nem forrásból). Van lehetőségem php.ini-vel vagy htaccess-el letiltani a gettext modult? php.ini-ben nincsenek benne a modulok, azaz nem tudom kikommentezni. Meg lehet ezt oldani valahogy vagy forrásból kellene fordítani?

Köszönöm!
 

május 10

Symfony form select

dbedo · 2010. Május. 9. (V), 23.08
Sziasztok!

Symfony 1.4-et használok, doctrine-nel. A kérdésem a következő:
Van egy termék űrlapom 2 select input mezővel, ahol az egyikben termékek főkategóriái vannak, a másikban adott főkategóriákhoz tartozó alkategóriák. Azt megcsináltam ajax-szal, hogy ha a főkategória select listában a felhasználó átállítja a kategóriát, akkor az alkategóriák listája automatikusan frissül. A gond viszont, hogy kezdetben, amikor az űrlap megjelenik, akkor mivel az első select a főkategória doctrine modelhez van kötve, a második pedig az alkategóriához, így megjelenik az összes alkategória, holott én csak azt szeretném, hogy azok az alkategóriák jelenjenek meg, amik az első, azaz a kezdetben alapértelmezetten kiválasztott főkategóriához tartoznak.
Amikor a felhasználó változtatja a főkategóriát, akkor nincs gondom, mert jqueryvel lekérdezem, hogy mi épp a kiválaszott főkategória és átadom a symfony actionnek, de kezdetben előre nem tudom, hogy mit fog elsőnek generálni a listába. Egyelőre két megoldás jutott eszembe, az egyik, hogy rögtön oldalbetöltődés után - szintén ajaxszal - frissítem az alkategóriák selectjét, mert már tudom a főkategória aktuális értékét, de azért az nem az igazi, hogy betöltődés után a felhasználónak rögtön várnia kell valamire.
A második pedig, hogy a formom configure metódusában én írom meg a doctrine queryt, ami alapján a főkategória selectet létrehozom, és veszem ennek a querynek az első eredményét és ahhoz kikeresem az alkategóriákat.
Ez a megoldás feltehetőleg működne, de nem tetszik, kell hogy legyen valami szebb is, mert ezt elég gyakran előforduló igénynek gondolom.

Köszi a segítséget!
 

május 9

Internetes kártyás fizetés, elmegy, honnan tudom

vtsoftware · 2010. Május. 8. (Szo), 23.05
Üdv mindenkinek.

Egy olyan weboldal készítésével bíztak meg, amelyen a CIB Bank internetes bankkártyás fizetési szolgáltatását szeretnék használni.
Ez rendben is.

Olvasom a dokumentációt, és egy kicsit elgodolkodtató dolgot kell benne megvalósítani.
Lehet hogy tudom a megoldást, de hogy már egy ideje nem ugrik be semmi az tuti... ami pedig elsőre beugrott az háát... nem tudom, végső esetben csak. Ha nincs más.

Nos, leírom dióhéjban, lehet van aki tud megoldást, de nem nagyon ismeri ezt a dolgot. Elképzelhető hogy én nem vagyok még valamivel tisztában, de úgy tűnik a lényeges fonalat már elkaptam...

1. az áruház oldalán fizetési módot választunk, elküldjük a banki szervernek az adatokat (összeg, tranzakció azonosító, stb...)
2. átirányítás a fizetési oldalra (itt adja meg a vásároló a kártya adtokat)
3. átirányítás az áruház oldalra ahol most a lezárást küldjük el a banknak
Erre a balhéra 10 perc van.
Ha az 1. lépésben történt küldés után 10 percig a bank nem kapja meg a 3. lépésben küldendő adatokat akkor a bank automatikusan reverzálja (visszafordítja, törli) a tranzakciót és erről az árhuháznak kötelessége a vásárlót értesíteni emailben.
Ez még menne is, ha a banki szerver meghívná az áruház egyik fájlját azután a bizonyos 10 perc után.

De itt a bökkenő hogy nem "hív" az semmit...

Szóval hogy lehet 10 perc múlva mailt küldeni ha nincs "meghívva" semmi?

CRON? Mi van ha nem tudok Cront beállítani a szerveren PHP-ből?
Akkor percenként futtassak egy PHP-t és ha akció van akkor végrehajtsa? Ez nem fogja meg a szervert túlságosan?
A rendszergazdi általi fenyítést szeretném elkerülni.

Előre is köszönöm