ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 2009 - Fórum téma

május 12

iframe-ből szülő elérése

Hatusi · 2009. Május. 12. (K), 13.00
iframe-ből szeretném a fő (szülő oldalt) frissíteni
parent.document.getElementById.reload() -hasonlókkal próbálkoztam...sikertelenül
 

div frissítése

Hatusi · 2009. Május. 12. (K), 11.14
Sziasztok!

Még új vagyok az oldalon és a témákban is így kérném válasznak ne a guglit írjátok meg mert onnan már megjöttem. :-)
egy iframe-es oldalt készítek
az index oldalon dinamikusan a tartalommal változó diveket kreáltam
a "fő tartalom dobozba" van téve az iframe, ide töltöm a betöltendő oldalakat...
melyek szépent tolják is a tárolódobozt.

nem tudom kitörölni a vonalat!

Medve · 2009. Május. 12. (K), 08.47
hali mindenki,
gondoltam írok egy egyszerű progit amivel egy kis koordináta rendszerben lehet vonalakat rajzolni.A kirajzolás az müködik is viszont nem tudom kitorolni.:P
Arra kérlek titeket, hogy valaki aki ért hozzá fussa már át legyen szives fejtse meg nekem mi a baj vele mert én már vagy két hete gyökölök rajta és nem tudtam megfejteni.

[colorer=javascript]
<html>
<head>
<title>Medve&trade; vektorgrafika 2.</title>
<script type="text/Javascript">
var i=1;


function rajzol(x1,y1,x2,y2){

var p0,px,A,B,p;
r=Math.round(Math.random()*250+1);
g=Math.round(Math.random()*250+1);
b=Math.round(Math.random()*250+1);
szin="rgb("+r+","+g+","+b+")";



p0=document.createElement('DIV');
p0.setAttribute('id','p0'+i);
p0.setAttribute('style','position:absolute;left:'+(parseInt(x1)-2.5)+'px;top:'+(parseInt(y1)-2.5)*(-1)+'px;width:5px;height:5px;background-color:'+szin+';');
p0.appendChild(document.createTextNode('P'+i));
document.getElementById('origo').appendChild(p0);
br=document.createElement('BR');



Padat=document.createElement('DIV');
Padat.setAttribute('id','Padat'+i);
Padat.appendChild(document.createTextNode('P'+i+'('+x1+';'+y1+')'));
Padat.appendChild(br);
document.getElementById('pontok').appendChild(Padat);



px=document.createElement('DIV');
px.setAttribute('id','px'+i);
px.setAttribute('style','position:absolute;left:'+(parseInt(x2)-2.5)+'px;top:'+(parseInt(y2)-2.5)*(-1)+'px;width:5px;height:5px;background-color:'+szin+';');
px.appendChild(document.createTextNode('P'+(i+1)));
document.getElementById('origo').appendChild(px);
br=document.createElement('BR');


Padat=document.createElement('DIV');
Padat.setAttribute('id','Padat'+i+1);
Padat.appendChild(document.createTextNode('P'+(i+1)+'('+x2+';'+y2+')'));
Padat.appendChild(br);
document.getElementById('pontok').appendChild(Padat);
line=document.createElement('HR');
line.setAttribute('sty

Flash menű linkelés

raffaello · 2009. Május. 12. (K), 08.40
Sziasztok!


Van egy flash fejléces websablonom, melynek a fejlécén vannak a menűpontok. A sablont átszerkesztettem, azonban nem tudom hogyan lehet összelinkelni az egyes flash menűket. Flash szerkesztésben minimális szinten vagyok jártas, így kérlek benneteket részletesen leírni a menetét. Köszönöm!
 

Mikorra várható az idei web konferencia?

Arnold Layne · 2009. Május. 12. (K), 00.06
Sziasztok!
Röviden és tömören az alábbi kérdés érlelődik bennem március vége óta:
Mikorra várható az idei web konferencia?
Anno márciusban rátaláltam a twitteren a webkonfra, ott akkor azt írták - már nem tudom pontosan mikor - hogy április 25.
Aztán az a csirip eltünt róla jóval a nevezett dátum előtt és azóta síri csend.
Mit lehet tudni róla? Lesz, nem lesz, ha lesz mikor, hol, stb...
 

május 12

Cikkíró tájékozottsága?

paal · 2009. Május. 11. (H), 22.41
Üdv,

Egy mai indexes cikkben azt írják, hogy a Mozilla Labs lemásolta a Google Chrome böngészőjében megjelent funkciót, miszerint weboldalakat Windows parancsikonnak lehet lementeni.

Javítsatok ki ha tévedek, de emlékeim szerint úgy 1-1,5 éve már kipróbáltam a Prizm-t, amikor a Chrome még fasorban sem volt. Most akkor ki másolt kit? Illetve nem is ez a problémám, hanem a cikkíró tájékozottsága.

Köszi, Pali

Ui.: ja, találtam is egy bejegyzést 2007-ből: http://labs.mozilla.com/2007/10/prism/
 

dokumentum kezelő rendszer

krisy · 2009. Május. 11. (H), 19.36
Sziasztok!

Egy olyan (lehetőleg PHP alapú) megoldást keresek, amely képes dokumentumokat online kezelni (másolás, törlés), esetleg szerkeszteni (mondjuk .doc-okat), esetleg keresni, indexelni is képes (ha szótövezni is tudna - magyar nyelven -, teljesen oda lennék, és vissza, bár félek, hogy erre kevés az esély :-( ).

Nézegettem a neten, elég sokféle név alatt "futnak"; dms, document library/repository, stb.

Megfordult a fejemben, hogy esetleg valamilyen tartalom kezelő rendszer (pl.: Drupal) segítségével írok egy sajátot, de szerintem biztosan létezik erre már egy kész megoldás.

A kérdésem az lenne, hogy találkoztatok már ilyen rendszerrel? Ha igen, mik a tapasztalatok, milyet érdemes választani, stb. ?

Előre is köszönök minden választ!
 

JavaScript futtatása veszélyes az IE szerint

Kari · 2009. Május. 11. (H), 00.35
Köszöntök Mindenkit!
Elhatároztam, hogy a passzív oldalak után dinamikus interaktív lapokat is fogok készíteni.
Be is szereztem néhány könyvet (JavaScript, PHP) a könyvtárból.
Már az elején elbizonytalanodtam, hogy érdemes-e JavaScripteket írni, mert amint beteszem az oldalamba, megnyitáskor máris jelez a böngészőm, hogy ez veszélyes lehet. Ha engedélyezem neki, akkor persze futtatja, de azt nem várhatom el, hogy minden látogató átállítsa emiatt a biztonsági rendszerét, vagy folyton bajlódjon az engedélyezéssel. Egyébként más oldalak megnyitásánál ilyennel még nem találkoztam, amiből arra következtetek, hogy mások már nem használnak az oldalaikhoz JS-eket. Lehet, hogy kiment a divatból? Vagy lehet, hogy létezik valami trükk arra, hogy akadály nélkül fussanak ezek az oldalak, már megnyitáskor is?
Hozzászólásotokat előre is köszönöm.
 

május 10

OFF: Haladunk a korral :)

eashlon · 2009. Május. 10. (V), 19.57
Ma futottam bele egy ilyen figyelmeztetésbe, gondoltam megosztom, ti is mosolyogjatok rajta egy jót:


Figyelem!
Az Ön böngészője nem tartozik az alábbi,***rendszernév*** által támogatott verziók közé:
* Microsoft Internet Explorer 5.5 vagy 6.0 * Mozilla Firefox 1.4-től, 1.9-es verzióig
Amennyiben lehetséges, kérjük, támogatott böngészőt használjon.
A nem támogatott böngészők használata esetén kérjük fokozottan ügyeljen az alábbi korlátozásokra:
* Nem szabad több ablakban, több böngészőlapon párhuzamosan használni a rendszert. * A munka befejezésekor ki kell lépni a rendszerből.
Felhívjuk figyelmét, hogy a nem támogatott böngészőkben egyes funkciók nem, vagy nem megfelelően működnek valamint bizonyos esetekben, a nem támogatott böngésző használata adathibát okozhat a pályázatában.

Múlthéten, még nem figyelmeztettek, ez új fejlesztés lehet :)
 

Hogyan tudok tarhelyet Limit-alni ?

zolllee0303 · 2009. Május. 10. (V), 12.39
Hogyan tudok tarhelyet Limit-alni ?
Kulombozo szemelyeknek szeretnek tarhelyet biztositani , valakinek 10 gb valakinek 2 gb tarhelyet !!! Hoggyan tudom ezt megcsinalni ? (Xp, Xampp -ot hasznalok)