ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 2009 - Fórum téma

május 19

Tábla kezelő osztály (PHP+MYSQL )

easyw · 2009. Május. 19. (K), 00.21
Sziasztok!

Tudtok olyan ingyenes PHP osztályt ajánlani, ami szélesköruen képes mysql-ben tárolt táblákat megjeleníteni, kezelni. A következők volnának fontosak:

- tetszőleges mysql tábla megjelenítése (tehát a kódba nem írjuk bele, hogy milyen mezők vannak, hanem amiket talál egy táblában, megjeleniti), rendezése a mezők alapján
- rekord szerkesztés, beszúrás, törlés
- mező szerkesztés, beszúrás, törlés táblából

Kerestem Google-ben, de nem találtam jól használható osztályt.

Előre is köszönöm a segítségetek!

Üdv,
easyw
 

Karakterek hibás megjelenítése

KCsaba · 2009. Május. 19. (K), 00.20
Sziasztok!

A következő problémával fordulnék hozzátok:

Több kód illetve szövegrészletet szerettem volna átmásolni egyik html fájlból a másikba, azonban mikor az utóbbi html-t megnyitottam egy böngészőben akkor az aposztrófok és kötőjelek hibásan jelentek meg. Pontosabban egyáltalán nem jelentek meg hanem valami furcsa karakter került a helyükre. Ezek után teljesen lecsupaszítottam mindkét html-t gyakorlatilag mindkét fájl karakterre pontosan megegyezett, de valami miatt az egyikben mindig hibásak lettek a karakterek.

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehetne átemelni jelen esetben a 'jo.html'-ből a kódrészleteket, úgy, hogy azok helyesen jelenjenek meg egy másik html-ben is?

Előre is köszönöm!

(Mellékelek képet is valamint a 2 html-t, hogy lássátok miről beszélek.)



Itt jók a karakterek
Itt pedig hibásak

A 2 html letöltése
 

május 18

FF nem jeleníti meg a háttérképet

dervis · 2009. Május. 18. (H), 17.43
sziasztok! Egy problémával küszködök, léccci segítsen valaki! A weboldalak háttérképeit (jpg) az FF nem hajlandó megjeleníteni ( IE -ben szépen működik). Az FF a CSS-t látja, a képek és szövegek nincsenek szétcsúszva, viszont a háttérképet ecccerűen nem hajlandó megjeleníteni. Mit csináltam rosszul, illetve mit nem tudok :)

üdv: dervis
 

Smarty Template gond

mezofi · 2009. Május. 18. (H), 13.49
Sziasztok!
Smarty-t használok a webshop programomba, így kellemesebben tudok skineket készíteni. A gondom Firefoxal jelentkezik. Néha kb 16 pixeles betűméretet alkalmaz az egész site-ra. Akkor egy böngésző frissítés, és megjavul 12 pixelre. Ez teljesen kiszámíthatatlan, hogy mikor tör ki belőle. Próbáltam törölni a cache-eket, de a gond mindig előjön két-három oldallal arrább.

Itt látható a két kép
http://teszt.netprog.eu/hiba/

Így nagyon elcsúful az oldal.

Lehet ezt valamiképp korrigálni? Vagy ez valami program hiba amit nem tud lekezelni a Firefox?

Köszi
Mezőfi
 

Accept és XSS

inf · 2009. Május. 18. (H), 01.20
Sziasztok!

Éppen gondolkodtam azon, hogy a visszamenő mime típust hogyan határozzam meg egy oldalnál. Szeretnék json és html kombinált oldalt csinálni. A diszkrét javascript annyira nem érdekem, viszont az oldal egyes részeit szeretném, ha el lehetne érni javascript nélkül is.
Arra gondoltam, hogy az accept http header-rel application/json-t küldök, ha json-t várok vissza válaszul, egyébként meg a böngésző belövi, hogy text/html vagy mittomén.

Aztán leesett, hogy esetleg az accept header nézésével meg lehet akadályozni a gyengébb kép beszúrásos XSS támadásokat. Mert mondjuk ha egy html kimenetű oldalra kép az accept, akkor nyilvánvalóan képként szúrták be valahol.

Erről mi a véleményetek?

(Nyilván csekély védelmet nyújt, de szerintem jobb, ha minél több védelmi vonalat halmoz fel az ember.)
 

május 17

checkbox ból adatok eltáolása adatbázisban

adabi · 2009. Május. 17. (V), 07.55
<tr><td><p><strong>Hobbi:</strong></td>

<td><INPUT TYPE="CHECKBOX" NAME="hobbi[]" VALUE="olvasas" '.($_POST['hobbi[]']=="olvasas" ?' CHECKED' :'').' >olvasás<br/></td>
<td><INPUT TYPE="CHECKBOX" NAME="hobbi[]" VALUE="zene" '.($_POST['hobbi[]']=="zene" ?' CHECKED' :'').'>zene<br/></td>
<td><INPUT TYPE="CHECKBOX" NAME="hobbi[]" VALUE="film" '.($_POST['hobbi[]']=="film" ?' CHECKED' :'').'>film<br/></td>
<td><INPUT TYPE="CHECKBOX" NAME="hobbi[]" VALUE="buli" '.($_POST['hobbi[]']=="buli" ?' CHECKED' :'').'>buli<br/></td>
</tr>

segítséget kérnék, most tanulgatom az a feladatom, hogy a chexbox ból a kiválasztott adatokat eltároljam egy adatbázisban.
de a mezőben Array jelenik, meg nem amit kiválasztottam
 

május 16

SOAP hívása prototype.js segítségével

fERI · 2009. Május. 16. (Szo), 12.26
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy valaki hívott-e már meg prototype.js segítségével SOAP-ot?

A neten keresgéltem, az IBM-nek van egy library-ja (ws.js) mely segítségével lehetne SOAP-ot hívogatni, de elég régi, így nem biztos, hogy minden böngészőben megfelelően megy.

Van még egy-két kész megoldás a neten, de egyikhez sem írják, hogy minden böngészőben megfelelően és tökéletesen működne.

Ezért gondoltam, hogy mondjuk a prototype.js-be kellene ezt valahogy beletuszkolni.

Előre is köszönöm mindenkinek a hozzászólást.

Üdv.
fERI
 

május 15

Alap TinyMCE kérdés

mahoo · 2009. Május. 15. (P), 18.57
Tudom, hogy ez tényleg nagyon egyszerű sokaknak, de egyszerűen nem találtam meg a választ. Annyit tudok, hogy ezzel megtörténik a TinyMCE beágyazása:
<html>
    <head>
        <script type="text/javascript" src="tiny_mce.js"></script>
        <script type="text/javascript">
            tinyMCE.init({
                mode: "textareas",
                theme: "simple",
            });
        </script>
    </head>
    <body>
        <form method="post" action="megjelenit.php">
            <textarea id="pro" name="pro" rows="15" cols="80"></textarea>
            <input type="submit" name="save" value="Submit" />
            <input type="reset" name="reset" value="Reset" />
        </form>
    </body>
</html>
De "milyen" kód legyen a megjelenit.php tartalma, hogy a szerkesztett szöveget meg is jelenítsem, illetve törölni (reset) tudjam még a szerkesztőfelületen? Bocs a gyp-s kérdésért.
 

marque

pannonia · 2009. Május. 15. (P), 15.37
Sziasztok!

Reggel óta próbálok megoldás találni a következő dologra:

Vagy egy képekből álló táblázat, amit egy marque elem futtat balról jobbra. Ez eddig jó is, de úgy kéne megoldani hogy a táblázat végéhez érve ne kelljen megvárni míg teljesen kifut baloldalt, hanem menjen folyamatosan.
link: http://www.cool4u.hu/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=56&Itemid=85

Van erre valami megoldás a marque paraméterei között (én nem találtam), vagy mással kell megoldani?

Üdv,
Szabó Gábor
 

Internet Explorer domain alapú jelszómegjegyzője

Gixx · 2009. Május. 15. (P), 11.48
Sziasztok!

Lehet, hogy a cím nem mond sokat, vagy nem teljesen érthető, de nem sikerült jobban összefoglalnom a probléma mibenlétét.

Ezért vegyük a következő űrlap mezőt:
<input type="text" name="login" value="" />
Nos ez így elég nagy valószínűséggel fordulhat elő minden olyan oldalon, ahol valamilyen bejelentkezési lehetőség van. Persze ez lehet még `login_name`, `loginName`, `username` stb. A lényeg, hogy a felhasználó név mező mögött egy véges számú variáció rejtőzik.

Namármost, ha a böngészőben használunk autofill meg mindenféle jelszómegjegyzős opciót, akkor ez a böngészők többségénél domain alapú. Tehát pl.: a www.foo.org oldalon a Firefox és webkit alapú bajtársai a www.foo.org-on megjegyeztetett loginnevet fogja felkínálni és semmi mást. És ha csak egy van, akkor be is írja.

De nem az IE. Bárki, aki webfejlesztéssel foglalkozik és van valamilyen CMS megoldása, rendszerint ugyanazt az alapot veszi és onnan specializálódik. A login dolgok eléggé az alapot szokták képezni, így nagy valószínűséggel mindenhol ugyanaz a login mező HTML kódja.

Így 10-20 projekt után IE-ben elég zavaró tud lenni, hogy az összes olyan loginnevet felkínálja, ami a fenti input mezőre lett megjegyeztetve, bárhol is volt az az input mező.

Kérdés: miként lehet megoldani IE alatt ezt anélkül, hogy egyedi `name` értéket kelljen adni?

Az ilyet el szeretném kerülni, ha lehet:

<input type="text" name="login[www.foo.org]" value="" />
<!-- vagy -->
<input type="text" name="www.foo.org[login]" value="" />
Tippeket, ötleteket előre is köszi!

Gixx