ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 23, 2009 - Fórum téma

scroll probléma

frst_666 · 2009. Május. 23. (Szo), 22.51
Sziasztok!
Kezdőként fordulok hozzátok segítségért, mert nem találok megoldást a következő problémámra.
Kiderítettem, hogy IE-ben mi van a max-height helyett, mert ugye ott nem működik.
CSS fájlba be van írva, hogy:

.fooldalhatter{
background-position:center;
background-repeat:no-repeat;
background-image:url(fbk.jpg);
min-height:474px;
max-height:474px;
height: expression( this.scrollHeight > 474 ? "475px" : "auto" );
overflow:scroll;
background-color:#000000;
}
Maga a scroll működik, csak vízszintesen is megjelenik egy scroll, aminek nem kéne, esetleg tudja valaki a megoldást?
A weblap címe:
Előre is köszönöm a segítséget!:)
 

Mozgatas js-el

Rusuka · 2009. Május. 23. (Szo), 20.45
Sziasztok

Meg csak most ismerekedem a js-el, es akadt egy problemam:
szeretnek csinalni egy olyat, hogy van egy gombom, amire ha rakapcsolok, odebb csuszik es a helyen egy input jelenik meg. Mootools-t nem szeretnek hasznalni, jquery-vel probalkoztam, de a slideToggle fel-le mozog, nekem meg horizontalisan kellene. Hogyan tudnam megcsinalni?
 

preg_match és utf-8

gex · 2009. Május. 23. (Szo), 19.32
sziasztok,

adott egy pár html fájlból álló oldal, aminél egy keresést kellett megvalósítanom. a legegyszerűbbnek azt találtam, ha végigmegyek a fájlokon, kiszedem a div#content tartalmát, áttolom a strip_tags függvényen majd preg_match-csel keresek benne. az eredmény a kiemelt keresendő szövegen kívül a keresett szó előtt és után álló legfeljebb 100 karaktert tartalmazza.
az illesztés a következő:

$pattern = '#[^\w](.{0,99}[^\w])(' . escape($term) . ')([^\w].{0,99})[^\w]#i';
//...
if (preg_match_all($pattern, $content, $matches)) {
    $result[] = trim($matches[1][0] . '<strong>' . $matches[2][0] . '</strong>' . $matches[3][0]);
}
(az escape egy saját függvény, ami escape-eli (van erre normális magyar szó?) a reguláris kifejezésben speciális jelentéssel bíró karaktereket)

a probléma az, hogy ha egy több bájtos karakter jut az eredmény valamelyik végére, akkor a $matches tömbbe csak egy része kerül be, ami a kiíráskor egy � jelként jelenik meg.

keresgéltem guglin és weblaboron is, de a legígéretesebb témában is az mb_ereg_match-et ajánlotta toxin. ez nekem nem felel meg, mert nem adja vissza az egyezéseket, mint a preg_match $matches paramétere.

köszi a segítséget:
gex