ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 25, 2009 - Fórum téma

Css div

Matyas87 · 2009. Május. 25. (H), 20.16
Sziasztok!Több divből tettem össze 1 oldalt, a lényeg az hogy menü és content div egymás mellett van,a body háttere szürke a menüjé fekete,és az a problémám, hogy mikor a content rész "magasabb" mint a menü, ami ugye fix méretű,akkor a menü nem nyúlik lejjebb hiába állitom be a height 100%ra vagy autora, semmi se változik valaki tud ebben segíteni?köszi
 

Random függvény + mysql

dobko · 2009. Május. 25. (H), 19.42
Sziasztok, kezdő vagyok még és az a problémám, hogy van egy lottó generátor és nemtudom megcsinálni, hogy ne ismételje a számokat és növekvő sorrendben irassa ki őket. Majd ezek után az egészet lekell menteni egy adatbázisba, amivel az a bajom, hogy egy mezőbe egy érték fér és nem 5 db, hallottam, hogy tegyem tömbe és egy változóként mentsem, de sajnos még nagyon az elején vagyok a dolgoknak.

for($a=1; $a<=5; $a++)
print mt_rand(1, 90).' '; eddig oké, de utána...

az adatbázisba lementést ugytudtam megcsinálni, hogy:

print $a=mt_rand(1,90).', ';
print $b=mt_rand(1,90).', ';
print $c=mt_rand(1,90).', ';
print $d=mt_rand(1,90).', ';
print $e=mt_rand(1,90);

csak így tudom lementeni adatbázisba...

A bajom, hogy tanuló vagyok és lekéne már adni, mint lecke és nemtudok idöben elkészülni ezért kérném valaki segítségét

Előre is köszi
 

Css overflow menü

di604 · 2009. Május. 25. (H), 17.26

<style type="text/css">
#gomb { width: 112px; height: 31px; background-image:url(navigationa2.gif); display:block; }
#gomb a:hover { width: 112px; height: 31px; background-image:url(navigationb2.gif); display:block; }
</style>
</head>

<body>
<a id="gomb" href="#"></a>
</body>
hol a hiba, vagy ezt egyáltalán nem így kell csinálni?:/
 

Float felvilágosítás

di604 · 2009. Május. 25. (H), 09.56
Sziasztok!

Nagy divat ez a table-less dolog, én is próbáltam belevágni, működik is, de egy valamit nem értek, float: left; float: right.. mind kettőt kell használni vagy csak egyet? Mindenféle megoldást találtam, és nemtudom eldönteni melyik a helyes, melyiket használjam.

példa:

Van egy #header, #kontener, #bal (float:left;), és egy #jobb (float:right;) divem, akkor ez a kodban igy néz ki igaz?

<div id="header"></div>
<div id="kontener">
<div id="bal"></div>
<div id="jobb"></div>
</div>
Esetleg a headert is kell floatolni?! Nem tiszta sajnos, de megakarom érteni. Külföldi oldalakon szó esett a clear: both;-ról is, ezt mikor használjuk?

Köszönöm a válaszokat!
 

Red5 kliens és a teljes folyamat

keep · 2009. Május. 25. (H), 09.25
Sziasztok!

Red5 szerver ügyben szeretnék tanácsot kérni.

Telepítettem egy Red5 szervert, ami gond nélkül működik, a fent levő demo fájlokat szépen streameli.
A kérdésem a következő lenne.

Webkamera, illetve normál kamera képét szeretném közvetíteni valós időben, illetve értelmes idejű eltolással.
http://www.ustream.tv/channel/velencei-hajnalp%C3%ADr-gy%C3%BClekezet
Ilyesmit szeretnék létrehozni.
A kérdés az kellene, hogy ha a szerver oldal megvan, akkor mi kell ahhoz, hogy eljusson a nézőkig a stream?
1. Kamera - ez ok
2. Ha külső kamera, valami hardveres encoder, ilyesmi?
3. Milyen szoftver kell, ami kezeli a bejövő jelet és feltolja a Red5 szerver felé?
4. Mit kell tennem a Red5 szerveren, hogy fogadja/streamelje?
5. Ugyanezt webkamerával is eljátszanám
6. Sávszélességigény gondolom a tömörítéstől függ, de valahogy az ustreamnél is megoldják.

Köszönöm a válaszokat :)
 

Ne lehessen frissíteni egy adott oldalt! Lehetséges?

haho · 2009. Május. 25. (H), 06.01
Az a problémám - és nem is igazán tudom hova sorolni - megoldható-e az, hogy egy adott oldalt a böngészők frissítés gombjával ne lehessen frissíteni vagy, hogy legalábbis a frissítés után ne akarja újra elküldeni az űrlapot.
Tehát van nekem pl. egy php-s üzenetküldő űrlapom és a felhasználók elküldik az üzenetet, majd egyesek nem tudom miért frissítik az oldalt, így ugyanazt az üzenetet többször is megkapom. Milyen megoldások léteznek erre?

Előre is köszönöm, nagyon fontos lenne!