Ne lehessen frissíteni egy adott oldalt! Lehetséges?
Az a problémám - és nem is igazán tudom hova sorolni - megoldható-e az, hogy egy adott oldalt a böngészők frissítés gombjával ne lehessen frissíteni vagy, hogy legalábbis a frissítés után ne akarja újra elküldeni az űrlapot.
Tehát van nekem pl. egy php-s üzenetküldő űrlapom és a felhasználók elküldik az üzenetet, majd egyesek nem tudom miért frissítik az oldalt, így ugyanazt az üzenetet többször is megkapom. Milyen megoldások léteznek erre?
Előre is köszönöm, nagyon fontos lenne!
■ Tehát van nekem pl. egy php-s üzenetküldő űrlapom és a felhasználók elküldik az üzenetet, majd egyesek nem tudom miért frissítik az oldalt, így ugyanazt az üzenetet többször is megkapom. Milyen megoldások léteznek erre?
Előre is köszönöm, nagyon fontos lenne!
Persze
Egyszerű vizsgálat
Btw próbáltad már duplán post-olni a hozzászólásodat a weblaborra? Valami hasonló lehet a védelem itt is. :)
próbáld ki máskor
próbáld ki máskor
Előtte az ellenőrzés szimpatikusabb!
Mindenesetre proclub megoldásának is utána néztem és feljegyeztem magamnak a használt script és megoldás gyűjtimbe.
Köszi
viszont a másik egyszerűbb
Ez nem opcionális, amit
És átirányíthatsz ugyanarra (a posztolt) oldalra is, a lényeg, hogy legyen átirányítás.
Ne!
konkrétum?
Passzolom
tehát semmi konkrét
PoC
Más: nálam szervezési oka is van annak, hogy más URL-je van, ugyanis URL alapján így a controller egy másik actionjére futtatom rá a kérést.
REQUEST_METHOD
Ez valós kód? Mert akkor két
1. Miért nem fordítva van?
+1. A digit:articleId kitételben miért van benne a változónév? Hiszen a show paramlistájában ez úgyis megadható.
Mindegyik kérdésre kielégítő válaszlehetőség a "Csak." :)
nem csak :)
Nálunk ehhez még hozzájön az is, hogy a FrontController Reflection Api segítségével kitölti a Controller metódusok paramétereit, ahol a forrás lehet a routing során kinyert paraméter vagy get/post/cookie. Ez Tolmi ötlete volt, és nagyon kényelmes. Alapvetően nem teszünk különbséget a paraméterek forrása között, de ha kell, akkor fixen elő lehet írni, hogy mi lehet az. A FrontController a DocBlock kommentet használja valamint a metódus paraméter listáját. Ha valami hiányzik, akkor már ő kiabál, így megúszunk egy csomó, a változók meglétének ellenőrzését végző kódot a kontrollerekből, így azok karcsúbbak lesznek. Ezenkívül alapvetően agnosztikusak lehetne a kérésre, adott esetben használhatjuk őket parancssorból is.
Erre már korábban is
A harmadik kérdéshez: ha a URL-ben nincs nevesítés, akkor ez az információ már ott elvész, a bemenetben sincs meg, tehát innentől meg már mindegy, hogy a paramétereknek hol adsz nevet, a routerben vagy a controllerben, vagy bárhol máshol az üzleti logikában. Nem jól látom? Én jobb híján sorrendre hagyatkozom, max. regexpre, illetve esetleg a URL-ben nevesítek (pl. /nev:ertek/), és engem is zavar a sorrendnek ez az érzékenysége, de mint mondtam, ez alapvetően az URL-stratégia gyengéje, nem az üzleti logikáé.
Nálatok is ha van egy /month/day/ sémájú URL, ez ugyanúgy el fogja fogadni, ha ha valaki /day/month-ot ír be.
van nevesítés
Elbeszélünk egymás
Onnan indultunk ki, hogy a routerben nevesítve vannak az URL paraméterei. Visszakérdeztél, hogy „ha egy URL-ben pl. több paramétert is van, akkor ha nem lennének nevesítve, akkor a controllernél honnan tudod, hogy melyik melyik?” A sorrendből, igen, de én most visszakérdezek úgy, hogy miért, a routerben – vagy akárhol máshol, ahol az URL-t feldolgozod – honnan tudod, hogy melyik melyik? Ugyanúgy a sorrendből.
És ez azért van így, mert már magában a bemenetben (URL) sincs meg a névinformáció. Tehát ez az érzékenység, ami a sorrendiségből, vagyis a nevek hiányából fakad, már az URL-nél eldől.
A konkrét példát nézve:
„Ez egy olyan URL-re illeszkedik, ahol a /article/ után egy szám van.”
De ha két szám van, akkor az a rule ugyanúgy a sorrendiségre támaszkodik már.
De közben gondolkodom tovább,
Ez igaz, így értem, rendben.