ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 2008 - Fórum téma

március 8

Speciális karakterek eltávolítása, ékezettelenés

Johnny · 2008. Már. 8. (Szo), 17.25
Sziasztok!

Egy olyan függvényt, megoldást keresek, amely az oldalamon a felhasználó által beküldött stringet átalakítja úgy, hogy az összes ékezetes betűt átalakítja az angol abc-nek megfelelőre (á->a, ű->u, stb...), valamint az egyéb "speciális" karaktereket (pl. #,+"! stb) egyszerűen eltávolítja.

Ha van valakinek megoldása rá, akkor azt megköszönöm.
 

március 8

Apache lassulás - help

farkaskutya · 2008. Már. 7. (P), 22.58
Sziasztok,


a napokban az apache-om nagyon belassult. Egy egyszerű html oldalra is 10-15 másodpercet kell várni. Eddig jól ment, nem változott semmi a konfigban.
Egy ilyen gépen fut: intel quad 6600 4 GB ram, 10k-s raptorok, külön a webrootnak, külön a mysql-nek. Win2003, apache 2.2.8, php 5.2.5 és mysql 5.045 van a gépen. Restart volt. Sávszélesség van mert az ftp megy rendesen, logokban semmi gyanús nincs. Csak a 80 és a 443-as portom lassú.

Valami tippet adjatok már, hogy hol induljak egy a probléma keresésében, én már átnéztem mindent.
 

Webhelyek teszteléséhez keresek szakirodalmat

ene · 2008. Már. 7. (P), 16.07
Sziasztok!

Olyan könyvet, leírást, segédletet keresek, ami támpontot ad webhelyek átfotó teszteléséhez. Kezdve az oldal felépítésének helyességétől a designon és a funkciók üzleti logikáján át a validációk helyességéig minden félét érintve.

Tehát nem csak biztonsági tesztelésről kell szólnia.

Feature, ha ezt konkrét teszt eseteken keresztül mutatja be, de elméleti könyv is jó.

Tud valaki ilyenről?

Köszi
 

PopUp ablakból új lap

Joles · 2008. Már. 7. (P), 15.26
Helló!


Meg tudná mondani valaki, hogy popUp ablakból, hogy lehet új lapot nyitni FF-ban, úgy, hogy az ne a popUp-ban jelenjen meg?
 

március 6

Fájl-feltöltésnél a fájl-rendszer összehasonlítása változóval

mrobert · 2008. Már. 6. (Cs), 21.26
Sziasztok!
A problémám a következő:
Egy html-űrlapon keresztüli állományfeltöltés közben szeretném elvégezni a file_exist ellenőrzést.
Így képzelem az egészet:
=========================
<HTML>

<HEAD>

<TITLE>Állomány feltöltése</TITLE>

</HEAD>

<BODY>

<h1>A feltöltés eredménye:</h1><br><hr><br>
========================================================
<?php
$upload_dir = "/var/www/apache2-default/upload/docs";
if (file_exists($upload_dir.$all_tomb[name])) {
echo "Ilyen néven már valaki töltött fel állományt!";
} else {
========================================================

$konyvtar = "/var/www/apache2-default/upload/docs";

foreach($_FILES as $allomanynev => $all_tomb) {

print "név: ".$all_tomb['name']."<br>\n";

print "típus: ".$all_tomb['type']."<br>\n";

print "méret: ".$all_tomb['size']." bájt<br>\n";



if (is_uploaded_file($all_tomb['tmp_name'])) {

move_uploaded_file($all_tomb['tmp_name'],"$konyvtar/$all_tomb[name]") or die ("Nem sikerült az áthelyezés!");

print "<h1>A feltöltés sikeres volt!</h1>";

}

}

//Valami dátumbélyeg-szerű izé kókányolása:

$datum = date("Y.m.d.");

//Hasonló időbélyeg-tészta:

$ido = date("G:i:s");

//Összeköttetés kiépítése:

$ossz = mysql_connect("localhost", "robi", "mullins");

//Adatbázis választása:

mysql_select_db("web", $ossz);

//SQL utasítás létrehozása:

$sql = "INSERT INTO docs values ('', '$datum', '$ido', '$all_tomb[name]', '<a href=upload/docs/$all_tomb[name]>Letöltés</a>')";

//Végrehajtjuk az utasítást:

if (mysql_query($sql, $ossz)) {

echo "A feltöltésed $all_tomb[name] néven bekerült az adatbázisba!";

} else {

echo "Valami el lett baxva!";

JavaScript objektum probléma

Velias9 · 2008. Már. 6. (Cs), 18.08
Sziasztok!

A gondom az, hogy letöltöttem a jQuery-hez egy browser plugint és az összetűzésbe került az alap jQuery-vel. Régen $.browser.msie visszaadta, hogy IE-vel van-e dolgom. A pluginban azonban $.browser.msie() szolgál ugyan erre a célra. (Még mielőtt valakinek eszébe jutna, azért használom a plugint, mert vannak benne olyan metódusok, amik a alap jQuery-ben nincsenek.) A probléma IE alatt jelentkezik, a FireFox nem tesz különbséget ezek között.
Tehát a kérdés: meg lehet-e valahogy oldani, hogy zárójellel a végén és a nélkül is meghívható legyen és IE alatt is működjön. (Jó lenne ha a megoldást minden hasonló esetre alkalmazni lehetne, nem csak ennél a függvénynél!)

Előre is köszi minden segítséget!
 

A kurzor z-index-ének állítása

Velias9 · 2008. Már. 6. (Cs), 17.54
Sziasztok!

A kérdésem az, hogy meglehet-e oldani, hogy a kurzor ne legfölül, hanem egy réteg (div) alatt helyezkedjen el. A célom az, hogy egy div egyfolytában követné a kurzort, de nem tudom a kurzor mellé rakni, ha pedig alatta van, akkor meg nem lehet kattintani semmiféle linkre. Ezért kéne a kurzort a div alá rakni.

Előre is köszönök minden segítséget!
 

oDesk PHP munka

cworek · 2008. Már. 6. (Cs), 05.17
Sziasztok!
Nem tudom, ezt a témát itt jó helyen hozom-e. Arra lennék kiváncsi, hogy valamelyikőtök dolgozott-e már oDesc-en szerzett php munkán? Mi kell ahhoz, hogy elnyerjen ott valaki egy munkát? Meddig érdemes az árakal le menni, egyáltalán, az ár-e a legfontosabb motívum abban, hogy valaki megszerezzen ott egy megbízást. Milyen módon fut egy project ilyen jellegű távmunkában? Mit jelent az interjú, milyen stratégiát érdemes követni? Megtisztelnétek néhány gyakorlatias információval.
 

március 5

Popup ablakban blank page Firefoxban

Kevlar · 2008. Már. 5. (Sze), 17.28
Sziasztok
Nyitok egy ablakot egyszerű window.open-nel, benne egy HTML és abban egy link, aminek megadom, hogy target="_blank". A gond az, hogy a Firefox alapértelmezésben új lapon nyitja az ilyen linkeket.
Meg lehet valahogy oldani, hogy mégis új, alap böngésző ablakba tegye a hivatkozott oldalt (mint az Internet Explorer)? Vagy pedig esetleg a popup szülő ablakába?

Nézelődtem Google-n, de nem találtam megoldást.

Előre is köszönök minden ötletet.

ui: Tudom, tudom, ne használjak popup ablakot...
 

Photoshop float - lekerekítés elmosódik

Qkac · 2008. Már. 5. (Sze), 16.14
Sziasztok, egy kis design kérdésem lenne photoshopban
cs3at használok, de megnéztem a cs2 is ezt csinálta

Egy oldal design-t szeretnék és ilyen tipikus lapfüleket felül menünek ami fedi egymást stb..

Ha létrehozok egy téglalap alakú kijelölést és leöntöm valamilyen színnel, akkor teljesen élesen követi a kiöntés a kijelölést, viszont ha lekerekítem (és így szeretném hogy azért kinézzen valahogy) ugye a négyzet kijelölésre jobb gomb és float mondjuk 5ös értékkel, és utána leöntöm, akkor a kiöntés elmosódva kilóg a kijelölésből, én viszont azt szeretném ha ugyan olyan éles lenne mint amikor a téglalapot öntöttem le.
Esetleg valami beállítás probléma, hogy ezt csinálja? vagy ha nem akkor hogy tudok ilyen kis kerek cuccot csinálni, úgy h. ne mosódjon el?

egy képet is csináltam ha nem elég érthető: Itt

Köszi a segítséget!