ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 11, 2008 - Fórum téma

readfile kódolás

gyrgyvrs · 2008. Már. 11. (K), 18.57
Sziasztok!
Kaptam egy php kódot, amivel egy drupal oldalba kellene beolvasni egy fájlt, nagyjából így néz ki.

<?php readfile('http://url');
?>
Ez egyébként, ha jól látom, egy javascriptes fájl, viszont a karakterek nem helyesek benne, ha a drupalba beillesztem php kódolással. Hogyan lehetne a legegyszerűbben átkódolni? iso-8859-2 kódolást használ. Recode? Viszont ahhoz le kellene tölteni?
Külön modult azért nem írnék hozzá.
Mennyire biztonságos ez vajon?
Az, hogy nem RSS csatornát használnak, azt ne rajtam kérjétek számon, megrendelőnek ez kellene, hogy működjön.
 

Keresők számára rejtett tartalom az oldalon

Kaszás Balázs · 2008. Már. 11. (K), 16.07
Ha van egy generált dinamikus oldalam, amin van egy vagy több olyan blokk (jól elszeparáltan div-ben), amit nem szeretnék, hogy ha leindexelnének a keresők, akkor erre mi a leghatékonyabb és legitim mód? Mielőtt valami rosszra gondoltok: a keresők elől eltüntetni kívánt blokkok olyan tartalmat hordoznak, ami kb. tíz másodpercenként változik (ez még hagyján), de semmi érdemleges infót nem hordoznak a botok számára. Például: ki van épp bejelentkezve; vagy utolsó commentek.

Jelenleg kétféle mód jut eszembe:

1. User agent vagy IP cím alapján más tartalmat adni a botoknak
2. A dinamikus részeket on-demand kliens oldalon JS-sel generálom le

Első esetet a szakirodalom is jegyzi -- mint negatív példa. A botok ugyanis nem szeretik, hogy ha ők mást kapnak, mint az end-user. Simán ban járhat érte.

Második esettel meg az a gond, hogy kikapcsolt JS esetén nem lesz semmilyen tartalom a blokkokban.

Kinek mi a tippje/megoldása?
 

PDF file -t nem tudja megnyitni...

figyuri · 2008. Már. 11. (K), 15.32
Sziasztok, -minden szép és rendben müködött a progim, amig fel nem tettem egy másik helyre ahol nem tudja megnyitni a PDF -et (azt írja ki, hogy a dokumentum hibás). A két hely között annyi a különbség, hogy ott a PHP safe mode -ban fut, ez okozhat ilyen jelenséget ? Vagy mi más lehet a gond ?
Köszi: -én-
 

CSS vs Böngészők vs 3oszlop középen

laccc · 2008. Már. 11. (K), 11.51
Hi!

Egy ilyen primitív dolgot szeretnék megoldani:
http://bmfnik.hu/lacc/oldal.html

napok óta küzdök vele, de nem sikerült olyan megoldást tallálni, ami megfelelően működik FF, és IE6 alatt is.
Tudna valaki segíteni?
 

Hiba a képi megjelenítésben

machiavellian · 2008. Már. 11. (K), 11.39
Szervusztok!!

Következő lenne a problémám:

.png képeket használok a design kialakításához...a helyes megjelenítéshez javascriptet használok, még pedig ezt:
Firefoxban minden tökéletesen működik, és még az IE is tudja használni őket csak hozzá tesz egy x-et a képek balfelső sarkába.

Ez mitől lehet???

Ha winchesterről tesztelem az oldalt semmi baj nincs...viszont feltöltve a tárhelyre, már jelentkezik a probléma, IE alatt.

Az oldal a jelenlegi címen tekinthetitek meg:

Segítségeteket előre is köszönöm!!