ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 12, 2008 - Fórum téma

wordpress plugin megszakítja a php futását?

gex · 2008. Már. 12. (Sze), 13.08
sziasztok,

adott egy 2.3.3-as wordpressre átültetett céges weboldal, amihez a már meglévő design alapján saját témát készítettem. az oldalon van egy-két űrlap, amivel hírlevélre, előadásra jelentkezhetnek, stb. az űrlapok feldolgozása a functions.php fájlban történik.
a problémám az, hogy a php futása néha - látszólag minden ok nélkül - megszakad. az űrlapot elküldi a felhasználó és utána egy fehér képernyőt lát, én pedig a három logolási pontból csak egynek az eredményét látom. amire eddig jutottam:
  • nem történik php hiba, még egy átkozott kis notice sem jelenik meg a logban
  • a négy űrlapból kizárólag egynél fordul elő a hiba, noha mind a négy űrlap feldolgozását ugyanaz a függvény végzi a submit gomb neve alapján
  • kb minden tizedik alkalommal megszakad az űrlapfeldolgozás, szóval én a stop gomb használatát/internet megszakadását/egyéb kliens oldali problémát kizárnám
  • a dev verzióban nem tudtam reprodukálni a hibát, sőt, ha az éles oldalon töltöm ki az űrlapot, nekem mindig minden tökéletesen lefut (éles oldalon nem tudok debugolni, dev verzióban viszont nem jön elő a hiba, 22-es csapdája)

a három logolási pont:
  • a wordpress index.php fájljának elején a $_POST tömb
  • az űrlap feldolgozására hivatott függvény elején a $_POST tömb (functions.php-ban)
  • az űrlap feldolgozására hivatott függvény végén a mindenféle információk
    ezekből az elsőnek van mindig eredménye, a másik kettő szokott hiányozni. a vicces az, hogy a wordpressbe beégetett eszképelést vizsgálva raktam be az elsőt, így derült ki a hiba.

még egy apróság, van olyan, hogy egymás után 5-ször is megjelenik az első logolás eredménye (feltételezem, hogy a felhasználó nyomkodja az f5-öt a böngészőben), és mind megszakad. tehát ha valaki egyszer megszakad, akkor onnantól kezdve mindig. ebből akár azt is hihetnénk, hogy maguk az adatok okozzák a hibát, de ha utána én felviszem az ő adatait, akkor minden rendben lefut.

Automatikus bejelentkezés

TIV · 2008. Már. 12. (Sze), 01.00
hella!

van egy bejelentkező formom és szeretném ha a látogatók automatikus bejelentkezést tudnának használni. pl. 2héten keresztül ne kérje újból a username/pw-t. Kérdések: (szeretném használni a beépített sessionkezelő dolgokat)

1. Az automatikus bejelentkezéshez (két hétig) két hétnyi érvényességi időt kell megadnom a cookienak és a session.gc_maxlifetime beállításnak is? egyáltalán ez a módja az autologinnak?

2. Ha egy user nem akarja használni az automatikus bejelentkezést, akkor nála nem állítok akkora bazi nagy gc_maxlifetime-ot és nem módosítom a cookie paramétereit. de nekem ez nem logikus. nyílván a gc egy beállítás alapján dolgozik...hogy lehet akkor mégis megoldani, h vmely emberek sessionja félóra múlva, többieké két hét múlva törlődjön?

3. Hogy lehet elérni, hogy session (session_start()) csak akkor induljon, ha bejelentkezett az ember? (nem akarom, h minden látogató esetén induljon session, csak annak aki regisztrált) figyeljem minden oldal elején, h létezik-e session cookie és ha igen, akkor session_start()?

Előre is köszönöm az okítást!
Tivadar