ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 25, 2008 - Fórum téma

Rögzített háttér

cermon · 2008. Már. 25. (K), 23.52
Hello! Tudnátok nekem segíteni abban hogy lehet megcsinálni egy ehhez a honlaphoz hasonló designt? Háttér rögzizett, középső rész gordíthető, plusz a két oldalon árnyék látható ami átlátszik.
Előre is köszönöm
 

PHP és IMAP

kahor · 2008. Már. 25. (K), 14.14
Hello!!!

Ha valaki foglalkozott már a témával akkor nyújthatna egy kis segítséget, mivel nemigazán találtam példaprogramokat,vagy tutorialokat a google-val.

Bármilyen segítséget nagyon megköszönnék mivel ez egy egyetemi köt.prog-hoz kéne és már csak 1 hónap van a határidőig én pedig nem szeretnék félkész dolgokat beadni.

Segítségeteket előre is köszönöm és bocsi ha nagyon láma lenne a kérésem!!!!
KahoR
 

MYSQL táblában minden adatsor azonosítójának növelése

killroy · 2008. Már. 25. (K), 12.04
Sziasztok!

Szeretnék egy termékek táblát átvinni egyik adatbázisból, a másik adatbázisba. Majd a másik adatábzisban ahova átvittem a táblát beolvasztani egy ott lévő termékek táblába.

Az oszlopok stimmelnek, mert ugye anélkül nem működne a dolog. Egyetlen probléma, hogy ID egyezések lennének.
Arra gondoltam, hogy esetleg ideiglenesen megszüntetni a PRIMARY KEY tulajdonságát az ID-nak és generáltatni új ID-kat abba a táblába egy ciklus segítségével.

Teszem azt a táblában ahova beakarom ovasztani az újat a Termékek ID-ja 350-ig megy. És csinálni egy olyan ciklust ami az importálandó táblában átnevezi az ID-ket 351-től és minden további rekordnak ad egy egyel nagyobb ID-t egészen addig ahány rekord van abban a táblában.

Remélem érthetően leírtam a problémámat, vagy ha esetleg van valakinek egy kézzelfekvőbb megoldása azokat is szivesen fogadom.

Válaszaitokat előre is köszönöm!
 

Css legördülő menü probléma IE-ben

stex0011 · 2008. Már. 25. (K), 10.19
Szép napot!

A következő problémával fordulok hozzátok. Egy lenyíló menüt szerettem volna készíteni, ami nagyjából kész is van. A problémám az h. explorerben nem akar lenyílni..... körülnéztem a neten, elolvastam sok mindent, próbálgatam, de nem akar működni!! Pontosabban csak akkor nem működik ha feltötlöm egy - az esetemben - atw-s tárhelyre, ha csak simán a html-re jobbklikk-> társítás->IE , akkor működik :S
Szóval ha van valami ötletetek, linketek, megoldásotok a problémámra írjatok, előre is köszönöm és elnézést hogy ilyen hosszúra sikeredett! üdv Stex!

HTML rész:

[colorer=html]
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<link rel="stylesheet" href="menu.css" type="text/css">

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-1" />
<title>Untitled Document</title>

<style type="text/css" media="screen">
body {
behavior: url(csshover.htc);
}

#menu ul li {
float: left;
width: 109px;

}

#menu ul li a {
height: 1%;
}
</style>

</head>

<body>

<div id="menu" align="middle">

<ul>
<li><a href="#">Sudár István</a>
<ul>
<li><a href="fooldal.php?oldal=eletrajz">Életrajz</a></li>
<li><a href="#">Munkássága</a></li>
<li><a href="#">Tervei</a></li>
<li><a href="#">...</a></li>
</ul>
</li>

<li><a href="#">Kik vagyunk?</a>
<ul>
<li><a href="#">Miért jöttünk létre</a></li>
<li><a href="#">Tagok</a></li>
<li><a href="#">Célok</a></li>
</ul>
</li>

<li><a href="#">Rendezvények</a>
<ul>
<li><a href="#">Hagyományok forrása</a></li>