ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 24, 2008 - Fórum téma

szóköz beírásának ellenörzése

dc-hungary · 2008. Már. 24. (H), 22.31
Olyan scriptre lenne szükségem, amivel ki lehet azt szűrni, hogy ha a tag az input mezőbe szóközt ír, akkor a script, úgy vegye mint ha nem is lenne ott semmi..
arra kéne, hogy pl, a regisztrációnál ne tudja szóközzel feltölteni az inputokat, és regisztrálni:)
hogyan lehet ezt megoldani?
 

Ékezet javascipt textben

elba · 2008. Már. 24. (H), 22.23
Sziasztok,

Ma találkoztam először javascripttel. A scriptben szereplő pár ékezetes magyar szót jelekkel cseréli fel a böngésző.
Arra sikerült rájönnöm, hogy valamit az escape/unascape függyvénnyel kell csinálni, de azt már nem tudom hogy mit, és hogyan.

Hova tegyek a scriptbe (vagy egy másik scriptbe) és mit??

Köszönöm.
 

js: ie6 object paraméter

demo · 2008. Már. 24. (H), 16.12
Sziasztok!

van ez a kód:

		picObj = xmlDoc.getElementsByTagName('pic');
		//Képek attributumai
		for (var i=0; i < picObj.length; i++) {
			picObj[i].thumb = picObj[i].getAttribute('thumb');
			picObj[i].main = picObj[i].getAttribute('main');
 (...)
IE6-ban hibát dob erre: "picObj[i].thumb...", vagyis ettől kezdve.
'Object doesn't support this property or method'

FFban működik.
Igazából csak bele szeretném tenni egy tömbbe az xmlből szedett képek attrib.-jait. Bár lehet felesleges :/
Viszont a jövőre nézve jó lenne tudni, hogy IE miért nem engedi ezt.

Köszi
 

PHP function hívása AJAX-al ugyanabban a fileban (jquery-vel)

felyx · 2008. Már. 24. (H), 14.26
Nos a problémám az, hogy van egy PHP function ami teszteli egy regisztrációs formban hogy a megadott felhasználónév szabad e vagy sem, majd tesz az input után egy pipát vagy x-et megfelelően a végeredményhez és ezt a functiont szeretném meghívni AJAX-al, de nem akarok külön fileokat, tehát a PHP function és az ajax code is ugyanabban a fileban kellene hogy legyen. Megoldást találtam rá, XAJAX-al ezt meg lehet oldani, de jQuery-t szeretnék használni mert az nem csak ajax library stb., viszont ahhoz nem találtam megoldást vagy csak rosszul kerestem, ha valaki esetleg tudna segíteni azt megköszönném. Ha jQueryvel ezt nem lehet megoldani akkor esetleg más hasonló megoldás is érdekelne.