ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 15, 2008 - Fórum téma

JS dinamikus input VS Firefox

PredMan · 2008. Már. 15. (Szo), 15.52
van ez a kód, ami DIV-be tölti be dinamikusan az inputokat. A gond az, hogy a FF új inputok létrehozásánál elfelejti az előző inputok tartalmát:

<script language="javascript">

	var x = 0;

	function changeIt() {
	var i = 1;

	x++;

	var my_div = document.getElementById("my_div");
	my_div.innerHTML = my_div.innerHTML +"<input type='text' name='jellemzo[]' id='jellemzo"+x+"' size='30'>&nbsp;&nbsp;<input type='text' name='meret[]' size='20' value='&Oslash;'>&nbsp;&nbsp;<input type='text' name='egyseg[]' size='10'>&nbsp;&nbsp;<input type='text' name='nettoar[]' size='10' onKeyPress='return numbersonly(this, event);'><br>";
	setTimeout('berak()',100);

	}

	function berak() {
         document.getElementById('jellemzo'+x).focus();
         }

</script>
IE-ben minden OK, de a FF elfelejti a beírt adatokat. Hogyan lehetne ezt kiküszöbölni? próbálkoztam a createElement függvénnyel ami működik is, de azzal meg az a gond, hogy azt csak külön formba tudom betölteni, de egy formom már van és nem szeretném megbojgatni az oldal szerkezetét.

segítségeteket előre is köszönöm!
 

popup zárás után oldal újratöltése

partyface · 2008. Már. 15. (Szo), 13.10
Hogyan lehetne azt megcsinálni, hogy amikor felnyitok egy popupot az oldalamról, aztán a popupot bezárom , akkor az oldal, ahonnan felnyitottam a popupot újra töltődjön?

Popup felnyitása:

<script language="javascript">
function myPopup() {
window.open( "valami.php", "myWindow", 
"status = 1, height = 300, width = 400, resizable = 0" )
}
</script>

<a href="#" onClick="javascript:myPopup();">popup megjelenítése</a>
Popup bezárása:

window.close();
 

js: betöltés alatt loader anim

demo · 2008. Már. 15. (Szo), 01.05
Sziasztok!

Van nekem egy egész sor thumbnail képecském, illetve a hozzá tartozó nagyobbacska kép egy darab htmlbe.
(hogy mér egybe az most nem lényeges)
Szekvenciálisan előbb a nagyobb képek töltődnek le sorban, aztán a kisképek...
Ez ugye míg betölt.. hát eltelik egy kis idő. Ezalatt szeretnék én megbírni egy loader animot.
AS2.0 -ből jöttem, jsbe sajnos nem tudom megfogni az eseményt.

onload tán? az összes thumbnailre? és az utolsót vizsgáljam?
tehát kirakom a loadert egyből, és ha az utolsó thumbnail is onload, akkor leveszem?
Egyébként elemet törölni lehet futásidőben, vagy csak display none?

Köszi