ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 28, 2008 - Fórum téma

Lábléc pozicionálása

killroy · 2008. Már. 28. (P), 21.47
Sziasztok!

Egy olyan lapot szeretnék, hogy tartalomtól függetlenül, mindig kitolja 100% az egész oldalt függőlegesen.
De ha a height=100%-ra rakom és alá rakom a láblécet akkor látszólag ok a dolog, de ha már a tartalom vertikálisan túlnyúlik a képernyőn, és amikor görgetnék a akkor a lap legördül de a lábléc marad a helyén, szóval a tartalom már nem tolja lejjebb. Erre milyen trükk van?

Előre is köszi.
 

Létező sessionok kiíratása

dc-hungary · 2008. Már. 28. (P), 20.22
Üdv!
Hogyan lehetne azt kiíratni, hogy az oldalamon melyik session fut, és hogy mi az értéke?
 

sendmail() - tárgy mezőben rosszul jelenik meg a spanyol fordított !-jel - valami 5let?

mitra · 2008. Már. 28. (P), 18.28
Aggyisten!

Hírlevelet küldök/küldenék, de a tárgymezőben lévő spanyol spéci karaktert nem küldi ki rendesen:

¡Budapest....! helyette ez megy ki: ¡Budapest...

'Content-type: text/html; charset="utf-8"' / iso-8859-1 / iso-8859-2-vel is próbáltam már.

Van valakinek valami ötlete?
Eseteleg a küldő szerver "közbeszólhat" a maga beállításaival..?
Mitra
 

Redesign hatása a pagerank-re

Fedor · 2008. Már. 28. (P), 15.08
Sziasztok!

Van egy évek óta működő oldalunk, amelyet egy számunkra fontos kulcsszóra első helyen dob ki a Google. Na most ennek az oldalnak most készítem az új verzióját. Teljesen új design, új struktúra, új szolgáltatások (de maradnak a régiek is), gyakorlatilag nulláról újjáépítem az egészet. Felmerült kérdésként, hogy élesítés után lesz -e ennek negatív hatása a helyezésünkre? Nekem az első reakcióm az volt, hogy miért lenne, hisz a domain név marad, a title marad, a kulcsszavak a honlapon maradnak... De azért el lett ültetve a bogár a fülembe.

Van erről valakinek tapasztalata? Vagy esetleg félig meddig hivatalos infója?
 

s5 bemutatóba flash videót hogyan?

pp · 2008. Már. 28. (P), 12.20
Egy S5 prezentációt készítek, amiben pár videót is szeretnék elhelyezni. Beillesztem a videót lejátszó flash-t, ami szépen meg is jelenik, és le is játsza a videót, ha letíltom a css-t. Azonban, ha engedélyezve van a css, tehát lejátszom a prezentációt, akkor ott van ugyan a flash(az inspektor szerint), a mérete is megfelelő, de nem jelenik meg. Linux, firefox.

Valaki találkozott már a problémával, vagy sikerült flv-t beletennie s5 prezibe?

pp