ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 2008 - Fórum téma

január 27

Regexp leegyszerűsítése

janoszen · 2008. Jan. 27. (V), 20.30
Kedves mindenki,

beleütköztem egy számomra nem túl triviális problémába. Szerettem volna az XHTML 1.0 DTD-ből PHP osztályokat generálni, de megakadtam ennél a kifejezésnél:

<!ENTITY % head.misc "(script|style|meta|link|object)*">

<!ELEMENT head (%head.misc;,
     ((title, %head.misc;, (base, %head.misc;)?) |
      (base, %head.misc;, (title, %head.misc;))))>


Szépen látszik, hogy a %head.misc elemei plusz az egy kötelező title tag van vegyítve, de ezt a kifejezést valahogy elemeznem kellene, hogy értelmes listát kapjak a kötelező illetve opcionális gyerekelemekről.

A programot szeretném később akár más DTD-kre is használni, tehát a kézzel szerkesztős megoldás nem preferált.

Ha ismertek valamilyen módszert a reguláris kifejezések egyszerűsítésére, kérlek, ne tartsátok vissza.
 

Hostingról VPS-re, vagy saját szerver-bérletre érdemes váltani?

grandvoyager · 2008. Jan. 27. (V), 02.51
Hello!

Szerintetek érdemes shared hosting-ról VPS-re (virtual private server) váltani? Van egy kb ezer oldalas honlapom, ennél az amcsi szolgáltatónál: www.hostican.com, azon belül Tera-Host. Több hónapja fejlesztem, bővítem, eddig nem reklámoztam sehol, szóval lényegében csak én látogatom. De a héten már bejött egy olyan képernyő, hogy 1-2 percig nem tudják teljesíteni az oldallekérésemet, mert túlléptem kis időre a közös szerver CPU vagy memória-használatát. Megoldásként az volt odaírva, hogy optimalizáljam a kódot, vagy váltsak komolyabb szerver-szintre (VPS-re), ugyanis az oldalam kicsit kinőtte magát.
Hamarosan el akarom kezdeni a forgalom generálását, de ezzel az alap-hostinggal nem állok neki, mert tuti lerohadna.
Egy VPS mennyi látogatót bír el egyszerre? Jelentős ugrás egy sima hostinghoz képest? Azt írják a honlapon a VPS-ről: Guranteed Memory 384 MB, Burstable Memory 768 MB, havi adatforgalom 2000 GB.
Napi 3-5 ezer látogatót szeretnék legalább, akkor kb 50-100 embert kell kiszolgálni egyszerre. Megoldható vajon VPS-sel, vagy kell külön szervert bérelnem? Mert az már komoly összeg.
 

100% magasság befogadó elemhez képest

Blackfire · 2008. Jan. 27. (V), 02.06
Meg lehet valahogy oldani CSS-el, hogy egy div magassága mindig akkora legyen, mint az őt befogadó div magassága, akkor is, ha nem ismerjük a befogadó elem magasságát?
Mert height:100% csak akkor működik, ha a befogadó elemnek megvan határozva egy height érték.
 

január 27

Adott elem tagja-e egy array-nek?

grandvoyager · 2008. Jan. 26. (Szo), 22.59
Helló!

Egy php-s kérdésem volna:
Van egy array-em, ami mondjuk a következő elemekből áll: 12, 15, 20, 27.
Hogy tudom lekérdezni, hogy pl. a "22" tagja-e az array-nek?
Bocsánat hogy ilyen triviális problémával jövök elő, de nem találom a megoldást.
 

Táblázatban div címsorral: FF lejjebb tolja...

grandvoyager · 2008. Jan. 26. (Szo), 01.33
Hello!

Adott a következő: táblázat, benne egy div, ami címsorral kezdődik. FF kb. 10 pixellel lejjebb csúsztatja a div-et a táblázat tetejétől. IE rendben csinálja. Ha nincs címsor, FF se csúsztatja le.
Ismerős jelenség?
Tudja valaki, hogy lehet orvosolni?
Köszönöm előre is a segítséget!
 

január 25

Eltérő megjelenést szeretnék adni a linkeknek

Vrt · 2008. Jan. 25. (P), 14.15
Sziasztok!

Az oldalon amivel próbálkozok a következő stílust használom a linkeknél.
 A:link {
	COLOR: #999999; TEXT-DECORATION: none
; font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 10px}
A {
	COLOR: #999999;  TEXT-DECORATION: none
; font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 10px}
A:hover {
	COLOR: #333333; TEXT-DECORATION: underline
; font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 10px}
Hogyan tudom megadni, hogy egy oldalon belül több különböző stílust használjak egy-egy linkhez?
Próbáltam megadni <a class="stilus2" href.....> és aztán a css-ben meg formázni..de vagy rosszul csinálom vagy a fent kiemlet css kód jut érvényre ezzel szemben...

Köszi...

Krisztián
 

GPL licenszű programhoz milyen komponenst használhatok?

presidento · 2008. Jan. 25. (P), 10.58
Programomat GPL licensz alatt tervezem megjeleníteni. Az egyik komponens, amit nem készítettem, freeware for non-commercial licenszű, szigorúan nem használatom semmilyen fizetős esetben.

A GPL megengedi, hogy ilyen komponenst használjak?
Vagy milyen licenszt javasoltok?
Illetőleg én, a program készítője a jövőben megváltoztathatom a licenszét, vagy ez már végleges lesz az első „kiadás” után?

Elnézést a buta kérdéseimért, és előre is köszönöm a türelmes választ!
 

Feltételes Submit

arcadas · 2008. Jan. 25. (P), 02.41
Üdv!

Megpróbálom érthetően leírni mi a problémám, annak ellenére, hogy kezdő vagyok.

Tehát van egy oldalam, ahol van egy login felület, ez rendben működik. Van egy aloldal, ahol a regisztrált felhasználók láthatják, a regisztrált felhasználók listáját. Az szeretném elérni, hogy bizonyos felhasználók (pl akinek a mysql adatbázisban a prioritás oszlopnál 0 szerepel), megjelenjen két gomb (submit), azoknál a felhasználóknál, akiknek a prioritása 2-es. Az egyik gomb, amivel törölheti ezeket a felhasználókat. Viszont mivel több 0-ás felhasználóm van (kb 2-20), ezért csak akkor törlödjön véglegesen, ha minden 0-ás felhasználó kiválasztja ezt a törlés gombot. A másik gombbal pedig azt szereném, ha csökkenne a prioritás egyesre, ekkor pedig már nem jelennének meg gombok a felhasználó mellett, ehhez elég, ha egy 0-ás felhasználó választja ezt a lehetőséget, nem kell mindenkinek "beleegyeznie".

A legnagyobb gondom, hogy egyszerre ugye két feltételnek kell teljesülnie, hogy 0-ás-e és ha igen akkor legyenek gombok, de csak a 2-esek mellett.

A válaszokat előre is köszönöm, ha valami nem tiszta írjatok!
 

XML feldolgozás

shark300 · 2008. Jan. 25. (P), 01.43
Sziasztok!
Hogy tudok könnyen, és gyorsan feldolgozni egy változó értékét (XML), XSL stíluslappal?
 

január 24

A Flash nem kezeli az ékezeteimet

Velias9 · 2008. Jan. 24. (Cs), 16.47
Letöltöttem a netről egy Flash-es websablont aminek egy mellékelt fájlból kéne beolvasnia a megfelelő szöveget a gombokhoz és a hivatkozásokat. Azonban amint ékezetes betűket is írok neki, az ékezetes betű után még néhány karakterrel együtt nem jelenik meg a beolvasandó gombfelirat.
Sajnos én nem értek a Flashez (de szeretnék), ezért ha lehet, akkor légyszi mondjatok valami egyszerű megoldást, de ha nincs, akkor ajánljatok valamit, amivel meg tudom tanulni a Flash szerkesztését és az ActionScript nyelvet, hogy meg tudjam oldani, mert nem túl szép az ékezetek nélküli gombfelirat magyarul!

Előre is köszi mindenkinek!