ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 2008 - Fórum téma

január 18

SMS - formból

ildi81 · 2008. Jan. 18. (P), 14.33
Segítséget kérnék! A problémám, hogy van egy SMS szerverem. Így tudom használni:

if(isset($_POST["first_name"]))
   {
include_once('mynuSOAP/class.nusoap_base.php');
$client = new mysoap_client("http://sms.xxxxx.com/soap/server.php?wsdl");
$res= $client->call('sendsms', 'Felhasználónév', 'Jelszó', 'Telefonszám', $_POST["first_name"] );
Ez így ok! De hogy tudom rávenni, hogy küldje el a többi form adatot is. Példáus a first_name-n kívül a last_name-t is.

Sajnos sehogy nem megy! Kérem segítségetek!

Köszi!

Ildi
 

kép méretezés feltöltés után átnevezéssel együtt

DsA · 2008. Jan. 18. (P), 13.31
Szia mindenki!
Felmerült egy apró, ugyanakkor fejettörő probléma amit nem értek, van egy feltöltö script ami feltölti aképet a tárhelyre, eredeti méretében, utána reeresztek egy kép méretező fgv-t h méretezze át a képet és térjen vissza ugyanazzal a képpel, de egy thumbs_ stringet tegyen a kép neve elé, de nem sikerül valamiért a végére oda tudom bigyeszteni de az elejére nem..
itt a kép méretező fgv:
function image_resize($kep) {
$size = getimagesize($kep);
$forras = imagecreatefromjpeg($kep);
$szorzo = "1";

if ($size[0]> 89) {
if ($size[0]>= $size[1]) {
$szorzo = (89/$size[0]);
}
}
if ($size[1]> 60) {
if ($size[1]>= $size[0]) {
$szorzo = (60/$size[1]);
}
}
$ujszel = $size[0]*$szorzo;
$ujmag = $size[1]*$szorzo;

$cel = imagecreatetruecolor($ujszel,$ujmag);

imagecopyresampled($cel,$forras,0,0,0,0,$ujszel,$ujmag,$size[0],$size[1]);
imagejpeg($cel,"../newdvd/thumb_".$kep,90);
}

tehát nekem kell az eredeti kép is meg a méretezett kép is thumbs_ előtaggal
van valakinek valami ötlete?
előre is köszi mindent!
 

január 18

Közös valutaalapra váltás majd rendezés SQL-lel

cworek · 2008. Jan. 17. (Cs), 22.57
Sziasztok!

Eléggé elakadtam egy mysql-es problémánál, kérem, aki tud, segítsen.
Adva van egy ingatlan nyilvántartás. Szeretnék találatokat szűkíteni, és ezeket rendezni. Az ár szerinti rendezésnél van problémám, a következők miatt.
Az ingatlan árak vagy forintban(price_huf mező), vagy euróban (price_euro), vagy angol fontban (price_gbp) vannak megadva. Onnan tudjuk, hogy melyikben, hogy van egy mező, ami enum-ként jelöli (default_currency = enum('huf','euro','gbp').

Az aktuális átváltási árfolyam 'kívülről' érkezik (mnb honlapról szedem egy cron scripttel), s mint php változó van mentve (nem az adatbázisba, hanem file-ba).

Én nem vagyok sql nyelv szakértő, ezért nem tudom, hogy lehet-e olyan egysoros lekérdezést készíteni, amely vizsgálja, hogy melyik a default pénznem, azt egy közös alapra helyezi a kívülről kapott átváltási értékekkel, (mondjuk forintra), és ezek alapján rendezi a találatot. Lehet az ORDER BY elem után IF szerkezet? Vagy valamely más módon lehet megoldani?

Köszönöm!
 

cron xml beolvasási hiba

duplabe · 2008. Jan. 17. (Cs), 21.13
Sziasztok!

Felvázolom a problémám. Van egy php scriptem, ami annyit csinál, hogy egy rss xml-t simplexml-el megynyit, és a tartalmát beírja egy mysql adatbázisba (az xml másik domainen van), plusz egy txt-be logolja, hogy mi történt: sikerült-e beolvasni az xmlt, elérte-e az adatbázist, stb. Böngészőből frissítgetve megy is rendesen, az új elemeket beírja. Viszont mióta a szolgáltatóm cronnnal futtatgatja, folyamatosan azt írja, hogy nem éri el az xml-t. Viszont böngészőből továbbra is működik. Ebben kérném a segítségeteket, hogy ez mitől van.

Előre is köszönöm.
 

Apache error - Faulting application httpd.exe

farkaskutya · 2008. Jan. 17. (Cs), 18.40
Sziasztok,


mostanában fura hiba jött elő a webszerveremben,
nem telepítettem fel/le semmit, mégis ez van az event logban.

Faulting application httpd.exe, version 2.2.6.0, faulting module ntdll.dll, version 5.2.3790.1830, fault address 0x00022583.

Faulting application httpd.exe, version 2.2.6.0, faulting module libhttpd.dll, version 2.2.6.0, fault address 0x0001e640.



Ezek után előfordul, hogy az apache meg is adja magát. Google-ben rákeresve semmi
érdemi megoldást nem találtam.

Ja és a fenti apache egy win2003 standard szerveren fut.

Üdv.
 

CSS-sel középre igazítás

Vrt · 2008. Jan. 17. (Cs), 18.07
Sziasztok!

A letolások elkerülése végett..tudom h. hasonló kérdések / válaszok már láttak napvilágot, de mint kezdő kicsit elvesztem, így a segítségeteket kérném a következőkben:

1. Elkészült grafika PS -ben.
2. Imageready-ben megvágva majd exportálva xhtml/div -re.
3. És akkor itt is volna a problémám. Nem tudom, hogy lehet középre igazítani az egész tartalmat. (ráadásul úgy szeretném középre igazítani hogy amennyiben a browser ablakát méretezik úgy alkalmazkodjon az oldal ameddig tud. ;)

Az IR az egész tartalmat ugye egy TABLE_01 div közé pakolja. Mindenhol azt olvastam, hogy ha ennek a konténernek a css részét módosítom valahogy így:

#Table_01 {
width:766px;
height:770px;
margin: 0 auto 0 auto;
}

akkor az az egész tartalmat középre zárja és úgy is jelenik meg. Na nekem valahogy ez nem sikerült.

Segítségeteket kérném abban, hogy kell módosítani a css részét hogy az IR által:

#fejlec_ {
position:absolute;
left:8px;
top:0px;
width:750px;
height:129px;
}
definiált elrendezésből hogy lehet egy középre rendezett siteot varázsolni.
Olyan kísérletezéseim voltak már hogy a left paraméternek 50 % -ot adtam meg és egy margin-left: 8px plusz sorral középre igazítottam (majdnem:) ) de azért arra rájöttem h. nem ez a jó megoldás.

Köszönöm a segítséget. És megkérném hogy olyan dr. segítsen akinek van egy kezdőhöz is türelme.

Üdv.
Vrt
 

IP cím figyelés

konoko · 2008. Jan. 17. (Cs), 16.55
Sziasztok.

Nekem lenne egy olyan érdésem hogy van egy adott oldal és abba szeretném beletenni azt hogy nekem kimutassa hogy milyen íp című gépről nézem éppen akkor azt az oldalt. Hogy oldaható ez meg? Nem vagyok benne biztos hogy ez php, de ebbe kérnék segítséget.
Előre is köszi

üdv. Konoko
 

Adatbázis tervezés - Egy mező többféle adattípussal

foxmulder · 2008. Jan. 17. (Cs), 15.21
Sziasztok!

Tegyük fel, hogy egy ingatlanokat tartalmazó adatbázisból szeretnénk kiválasztani az igényeinknek leginkább megfelelőt. Kérdés: hogyan nézzen ki az adatbázis. Eddig jutottam:

I. fázis:
INGATLANOK (id, cím, tulajdonos, alapterület, szobák száma, tájolás, szintek száma, ...)
A probléma ezzel az, hogy az ingatlanról nyilvántartott adatok "félesége" korlátozott. Úgy szeretném, hogy lehessen később is tulajdonságokat adni az ingatlanokhoz, legalábbis azokhoz, amelyeket az új tulajdonság bevezetése után fogok nyilvántartásba venni (az is érdekes probléma, hogy megjelenjen-e az újonnan bevezetett tulajdonság a már eddig regisztrált ingatlanoknál, illetve végig kell-e menni "kézzel" a régebbi ingatlanokon és kitölteni az új tulajdonság értékét, ha azt fontosnak tartjuk. Erre a problémára van tippetek?) . Például fél év múlva rájövök, hogy sokan érdeklődnek a fürdőszobák száma, vagy a burkolatok jellege iránt. Ezért...

II. fázis:
INGATLANOK (id, cím, tulajdonos)
TULAJDONSÁGOK (id, név)
INGATLANOK <-> TULAJDONSÁGOK kapcsolótábla (ingatlan_id, tulajdonság_id, érték)
Ezzel meg az a gond, hogy a különböző tulajdonságokhoz különböző adattípusok tartoznak. Az alapterület értéke négyzetméter, a tájolás szöveges érték. Talán lehetne kódokat alkalmazni és szoftveresen átalakítani a megfelelő értékekre, de ezt buherálásnak érzem. Ezért...

III. fázis:
INGATLANOK (id, cím, tulajdonos)
SZÖVEG_TÍPUSÚ_TULAJDONSÁGOK (id, név)
SZÁM_TÍPUSÚ_TULAJDONSÁGOK (id, név)
...
INGATLANOK <-> SZÖVEG_TÍPUSÚ_TULAJDONSÁGOK kapcsolótábla (ingatlan_id, szöveg_típusú_tulajdonság_id, érték)
INGATLANOK <-> SZÁM_TÍPUSÚ_TULAJDONSÁGOK kapcsolótábla (ingatlan_id, szám_típusú_tulajdonság_id, érték)
...

Jó ez így, vagy Ti másképp csinálnátok?
 

fopen() helyett valami más megoldás

MSzilveszter · 2008. Jan. 17. (Cs), 11.25
Üdv,

Az egyik hirszolgaltato xml fájlát kellene olvastatnom, de a szerveren nincs mód fopen() hasznalatara.
cron segitsegevel magatol fut az oldal, mert kotott, hogy csak arrol az ip cimrol ferhetunk hozza az xml filehoz. Olyan megoldas kellene, ami minimalis terhelest ad a szervernek (mert percenkent frissul), es kikeruli az fopen() parancsot a phpban.

Ha valaki tud segiteni, akar csak tippel, azert halas leszek ;)!


Udv.:


S.
 

duplicateMovieClip használata függvényben...

sabee0809 · 2008. Jan. 17. (Cs), 09.36
Helló!

function menumasol(mit, ujnev) {
duplicateMovieClip(mit, ujnev, this.getNextHighestDepth());
}

ez a függvény hozza létre nekem a másolatot az mc-ről...
Nekem ezt a másolatot bárhonnan el kellene érnem az itt létrehozott néven, de sehogy sem sikerül...

Tudna valaki valami megoldást erre?

Üdv: Sabee