ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 4, 2008 - Fórum téma

Képek előtöltése, CSS NINCS, javascript van...

fobee000 · 2008. Jan. 4. (P), 20.21
Sziasztok!

Lehet hogy már volt ilyenről szó, mindenesetre én erre konkrét megoldást még nem találtam. Szóval a probléma a következő. Van egy slider, ami 44 képet mozgat jobbra, vagy balra úgy, hogy csak néhányat mutat közülük egyszerre. Ezeket szeretném előre betölteni, mert így kicsit akadozik és nem folyamatos a futása a képeknek( bocs hogy ilyen hülyén fogalmazok). Na most mivel ezek nem háttérképek, hanem linkek szövege helyén képek, és css-t sem használtam, a kérdésem az, hogy létezik-e erre valamilyen megoldás? A csúszka egyébként javascript-el van megcsinálva. Az oldal címe , hogy lássuk is hogy miről van szó. Előre is köszi a válaszokat.

Üdv, Fobee
 

dinamikus formok javascripttel?

kalamona · 2008. Jan. 4. (P), 12.53
sziasztok!

hogyan tudok olyan formot készíteni, ahol egyes elemeket dinamikusan lehet megjeleniteni igényektől függően, mindezt javascripttel kliens oldalon megvalósitva. pl. mint a gmail-ben mikor több fájlt akarsz csatolni és adod hozzá a feltöltési mezőket...

tudtok mondani támpontot, amelyen elindulhatok?

köszönöm!
 

tömb átadás <input type='hidden' ... -al

figyuri · 2008. Jan. 4. (P), 10.20
Sziasztok, -persze meg tudom oldani másképp (átalakítom a tömböt string -é, majd átadom, s vissza), de azért gondoltam rákérdezek, talán csak én bénáztam el valamit azért nem müködik...

print "<FORM ACTION='../program/s_regisztracio.php' METHOD='POST'>;

while ($myrow = mysql_fetch_array($result))
{
...
$lefoglalt_datum[] = $myrow["datum"];
...
}
print_r($lefoglalt_datum); -- ki is írja szépen...
<input type='hidden' name='lefoglalt_datum' value='".$lefoglalt_datum."'>

majd átveszem az s_regisztracio.php -ben :

$lefoglalt_datum=$HTTP_POST_VARS["lefoglalt_datum"];

de a :
print_r($lefoglalt_datum); --csak ennyit ír ki: Array ( [0] => Array )

Kösz a segítséget : -gyuri- (amúgy B.Ú.É.K ! mindenkinek)

u.i.: ha nem lehet átadni akkor használjam az explode ill. implode -t ?
 

Miért nincsen egy standard böngészőmotor?

Max Logan · 2008. Jan. 4. (P), 09.33
Azon gondolkodom, hogy ha van egy W3C, aki szabványokat, akarom mondani ajánlásokat készít, akkor miért nincsen egy alszervezete, aki fejleszti a kidolgozott ajánlásokra épülő standard böngésző motort.

Mivel egységes lenne a platform minden böngészőben, nem kellene szívni azzal, hogy CSS és JS terén ide-oda optimalizáljon (hackeljen) az ember.

A megjelenítő motor egységes lenne a többit pedig mindenki így oldaná meg ahogy akarja.

Ezzel sztem elérhető lenne a tényleges platformfüggetlenség.